Projektowanie wnętrz w blenderze

Chciałabym  projektować  wnętrza w blenderze. niestety nigdy nie pracowałam w programie graficznym , do tej  pory korzystałam jedynie z programu dedykowanego stricte do wnętrz [cad decor] ale nie satysfakcjonują mnie wizualizacje wykonywane w tym programie. szukam pomocy  osób , które projektują  architekturę lub wnętrza  w tym programie.  Będę bardzo  wdzięczna za  pomoc w raczkowaniu:)… aaaa…jeszcze  jedno zapomniałam dodać : pracuje na OS windows 

http://polskikursblendera.pl/nawigacja/start/

 

Pewne informacje są dla Ciebie zbędne bo tycza Linuxa (instalacja itp), ale reszta uczy Blendera nawet takich co nigdy nie widzieli komputera.

No  własnie wiem… Byłam   na  tej  stronie , obejrzałam  tutorial  z konfiguracją  i trochę  się złamałam własnie tym  ze wszystko  jest pod  linuxa… ale ok  muszę  bardziej  pozgłębiać…

Znalazłam  tez  taką  stronę : 

http://www.thearchitectureacademy.com/sp/28053-buy-now?utm_source=blenderguru&utm_medium=products_dropdown&utm_campaign=blenderguru_aa  

ale  ja  nawet  nie  znam  podstaw…

 

…Mam jeszcze  pytanie czy używasz blendera   do  wizualizowania   architektury  ?

A jakie to ma znaczenie, że tam ktoś pokazuje na Linuxe ? Poza aspektami typu instalacja czegoś etc. To pod windows Blender jest taki sam i tak samo wygląda.

 

nie, poprawiam, konwertuje czy modyfikuje meble ale to tylko jak już mnie ktoś do tego zmusi.

Ok…  to  ma   jeszcze  jedno  pytanie … :slight_smile: … sorry:) jesli  Cie  zadręczam  …

  • czy  można   tworzyć   biblioteki modeli ? 

  •  z  jakimi  rozszerzeniami  pliki, mogę  konwertować   do  blendera ?  [mam  bardzo   duże bibliotek modeli 3D   nie  chciałabym  tego  wszystkiego  robić   od  zera]

  • czy  blender  ma swój konwerter  czy muszę mieć jakiś  inny   dodatkowy  program do  tego ?

 

Na większość pytań: https://www.blender.org/features/ jest tu też o formatach.

 

Co od bibliotek… Kiedyś spotkałem skrypt do Blendera co to robił.

 

Tylko małe ale… To nie jest prgram typu cad decor czy Sweet Home 3D.

Tu budujesz od podstaw a nie składasz jak klocki lego.

Samo opanowanie programu to już sztuka !

 

Ale co szkodzi zainstalować i się pobawić :slight_smile:

:)… ok… ale nie wiem czy zerknąłeś na  ten  link, który Ci przesłałam odnośnie  tego  kursu projektowana architektury … Myślę, że  to nie  jest  do końca  tak,  że  tylko  modelowanie jest  domeną  blendera [tak  myślę swoim  małym rozumkiem:)]  wiem, że w mojej  branży blender  nie  jest popularny  uznane  są kompilacje   archicada artlantisa ; 3dmaxa ,v-reya  [ale  to  jest  lekko  kilkadziesiąt tysi] dlatego na  forum  szukam  kontaktu  z  osobami, które jednak renderują  w  blenderze …

Co  do  opanowania programu  to  myślę, że  skoro  można  słonia  nauczyć żeby  stał  na  piłce   to  ja też swoim  małym  rozumkiem  może  dam  rade :)…kwestia  nakładu  pracy i wytrwałości

Realne jak się kupi te gotowce, bo ktoś już 80% pracy wykonał ale trzeba zapłacić. A patrząc na zawartość to przynajmniej wersję Gold - 600$…

 

Robić od zera to zajmuje czas, dużo czasu. To poprostu trzeba lubieć :slight_smile:

 Wredotka …poczekaj… dlatego pytałam  o  mozliwość  tworzenia  bibliotek i konwertor   bo bo  ja  tych  modeli  mam  tysiące… z tego  co  zrozumiałam to  blender  czyta   pliki 3ds  i dxf… nie czyta tylko dwg  ale  to  sobie mogę skonwertować do 3ds    to  już  nie problem wtedy  nie  będę  wieć  model  nie będę tworzyć  od  zera  tylko  importować. Gość  podejrzewam   ze  te bibliotek  to tak własnie  zrobił …  a ja muszę   wydrążyć  temat  jak z blendera  uzyskać  ten   algorytm czyli  wstaw z biblioteki. :slight_smile:   -[jesoooo  chyba  jestem  okropna :slight_smile:  ]…Mnie  zależy  na dobrym renderingu a blender  jest   porównywalny  3dmax no i ma v-reya …ale   to  co widzialam  z innymi  silnikami  tez  jest  ok…Na te  chwilę wydaje mi się ze  coś  co bedę  musiała na pewno budować w  tym programie to ściany okna etc…

@Cat_e Przypomnij Sobie jak rozpoczynamy zdania i popraw Swoje posty. Zignorowanie = kosz.

Cześć Biblioteki modeli możesz robić tak, że tworzysz sobie po prostu folder na dysku. Gdzie ładujesz dajmy na to meble posortowane na kategorie. Te modele najlepiej jak by były już przygotowane w formacie .blend. Czyli zaimportowane i ewentualnie poprawione, poczyszczone z podwójnych wierzchołków, oteksturowane itp. i zapisane. W każdym momencie możesz sobie z pliku .blend zaimportować model do dowolnego projektu.

metoda I
File->Append-> szukasz swojego pliku .blend w którym masz swój obiekt i w niego wchodzisz jak w folder-> Object->{wybierasz plik wg nazwy swojego obiektu ważne jest aby po swojemu jej nazwać bo łatwiej się szuka niż cube.009 i wybierasz go
Żródło: http://polskikursblendera.pl/forum/index.php?topic=83.0

@Cat_e przepraszam teraz zauważyłem, że to jakieś straszne wykopaliska :slight_smile: ale może komuś się przyda.

1 polubienie

Może wykopaliska ale DZIĘKUJĘ :)) za odpowiedź. Jest przydatna . Ja cały czas śledzę, ten mój temat jednak admin za brak wielkich liter na początku zdania zabanował moje posty. :slight_smile: “Taki mamy klimat”.
Pstrowski dziękuje jeszcze raz.

@Cat_e nie stosujemy juz tutaj takich praktyk i przepraszamy za poprzednie doświadczenie z moderatorem :slight_smile:

I Bogu dzięki :)))))… hahaha…ale faktycznie normalnie cud na Boze Narodzenie :wink:
serdecznie pozdrawiam

I jak tam, po tylu latach - cos z tego projektowania wyszlo? :slight_smile:

Może podziel się jakimiś pracami :slight_smile:

…niestety :(…cały czas raczkuje w blenderze ale śledzę temat ba co jakiś czas mam zrywy i teraz mam kolejny :)) i ta odp. to tez faktycznie czarodziejska :slight_smile: … odnalazłam tez kilku znajomych w realu wiec teraz mi trochę prościej aczkolwiek właśnie biblioteki nie były ich mocna stroną dlatego sam rozumiesz, że odp. jest czarodziejska :)…

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.