Prolbem. Rozowy odcien zamiast bialego! Grafika czy monitor?

Ni z tego ni z owego… Obraz zrobil sie rozowy. Nic od Windowsa bo jak wchodze do biosa jest to samo. Moze ktos juz mial taki sam problem?

jedna ze składowych stałych rgb zdechła :wink: monitor się posypał, chyba że namieszałeś w ustawieniach monitora.

No to wychodzi na to, ze moj CTX sie wysluzyl… A szkoda, bo nigy nie mialem z nim problemow, az do dzisiaj…

Poszukaj w ustawieniach monitora opcji rozmagnesowania,o ile to monitor kineskopowy.

juz probowalem… bez skutku… zaczyna mi sie powoli zbierac na wymioty od tego rozu…

poruszaj, pozginaj kabel monitorowy przy wtyczkach, zaobserwuj co się dzieje , jeżeli w czasie tych operacji obraz się zmienia - to jest optymistyczna wizja wymiany kabla

pozdrawiam

nie opłaca się.

no i wyglada mi to na wine karty… bo gdy wchodze w menu mointora kolory sa takie jak byc powinny… druga sprawa… gdy jestem np w biosie bialego juz nie ma, jest tylko rozowy, tak wiec wina sterownikow, badz innego ustrojstwa zwiazanego z systemem odpada… no i jak wlacze sam moitor to napis ‘no signal’ i paleta barw pod nim sa rowniez ok…

wina monitora raczej…

w moim starym monitorze crt (ma kolo 10lat) pracuje przez godz normalnie a potem zaczyna się robić fioletowy… a gdy poczekam (wyłączam go) to wraca do normalności… (ale potem zaś się psuje…)

kiedyś miałem tak że robił się niebieski ale to była wina wtyczki od monitora… wykrzywiła się…

jak znajde chwile czasu zamotam sie za jakas inna grafika i zrobie maly test… i sie wszystko okaze

Nie próbowałeś poprostu skorygować tego błedu sterownikami karty graficznej dokładając nieco niebieskiego i zielonego? Ewentualnie przez osd monitora///

nielogicznie. zdechł monitor.

Przyczyną tego problemu najczęściej bywają zimne luty ewentualnie uszkodzony lub ledwo trzymający się kabel sygnałowy, a konkretnie ta jedna żyła kabla, która odpowiada za gubioną barwę. Rzadko kiedy przyczyną jest coś innego.

Poruszaj kablem (przy wyjściu z monitora i przy wtyczce do karty graficznej) i zobacz czy efekt zgubionej barwy znika, jeśli obraz się poprawi to już wiesz gdzie masz szukać przyczyny. Jeśli nic się nie poprawi, to stuknij ręką w monitor z boku obudowy (tylko z wyczuciem).

Z doświadczenia wiem, że usterkę tą można naprawić bez większych problemów za pomocą samej lutownicy :). Oczywiście w serwisach RTV trochę za to wezmą (ostatnio jak pytałem to około 60 zł). Kwestii opłacalności takiej naprawy nie ma tutaj chyba co poruszać, bo faktycznie zależy ona od wieku monitora, modelu, no i oczywiście stanu przed usterką. Dlatego myślę, że najlepiej oddać monitor do zrobienia komuś znajomemu, komuś kto choć odrobinę zna się na rzeczy i wie gdzie ma szukać usterek.

ja tz tak mam tylko ze na zielono, jest to wina monitora, u mnie jak to sie pojawi zawsze prubuje poruszac kablem d-sub i skutkuje, lecz i tak problem sie pojawia, jesli bardzo ci to przeszkadza zastanow sie nad kupnem nowego monitora

Jeśli masz pieniądze to kup nowy bo ten już ci pada. Chyba że nie masz za bardzo kasy to naprawa za 60 zł jak powiedział kolega wyżej.