Prolem ze zwalniającymi filmami na Youtube i w grach

Witam wszystkich.

Mam problem w swoim laptopie Lenovo Y580 dotyczący przede wszystkim zwalniających filmików w grach i Youtube. Od kiedy zainstalowałem najnowszą paczkę sterowników od Nvidia R331 przez aplikacje GeForce Experience, zaczął się problem z :

  • przycinaniem filmików na Youtube i grach, przy “nicnierobieniu” (po ok. minucie, czasem trochę dłużej), tj. oglądam film lub wstawkę filmową w grze i zaczyna sie przycinać obraz (dźwięk jest w porządku) i muszę poruszyć myszką żeby przestało ciąć

  • oraz czasami (raczej rzadko) z afk’owaniem, wtedy są dwie opcje, albo zauważam że karta graficzna bardzo sie męczy, jakby była obciążona, a gdy już rusze myszką, ekran mrugnie na czarno po czym wyskakuje powiadomienie - “Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność” ; lub wysakuje powiadomienie dwm.exe - Program dwm.exe przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu… ’ Można tylko zakończyć prace programu dwm.

Ogólnie czytałem że pomaga wymiana akumulatora na oryginalny, zmniejszenie odświeżania ekranu, dezinstalacja sterowników graficznych, czyszczenie programem CCleaner i instalacja starszych…

Akumulator posiadam oryginalny i przy zakupie komputera nie było tego problemu, przy odświeżaniu ekranu mam 2 opcje: 59Hz i 60Hz, nic nie zmieniałem bo domyślnie mam 59Hz, no i posłuchałem również trzeciej rady, .

Mój laptop:

Windows 7 Home Premium SP 1, 64bit

Intel® Core i7-3630QM CPU 2.40GHz

8 GB RAM

Nvidia GeForce GTX660m 2048 MB oraz Intel® HD Graphics 4000

Dysk twardy ST1000LM024 HN-M101MB 1TB

Podsumując, obecnie mam fabryczne sterowniki graficzne i filmiki dalej się tną i częściej występuje błąd programu dwm.exe. Nie daje rady już czegokolwiek obejrzeć bo dostaję nerwa. Jeżeli potrafi ktoś pomóc, nie polecając od razu przeinstalowania Windowsa z fabrycznych płyt to z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam :slight_smile:

Spróbuj skorzystać z funkcji Przywracanie Systemu.

dwm.exe - jest to menedżer okien pulpitu, wysypuje się prawdopodobnie przez grafikę. Chociaż trochę się dziwie, bo jak komputer nie jest obciążany powinnien korzystać ze zintegrowanej HD 4000, może tam coś się popsuło i jakoś poprzestawiało? Poradziłbym ci coś jeszcze, ale no niestety nie posiadam laptopa.

Stąd pobrałeś sterownik?

http://www.nvidia.com/download/driverRe … 0187/en-us

Trzeba było przeczytać dwa pierwsze ostrzeżenia przed instalacją tego sterownika:

  1. Sprawdź czy urządzenie jest wspierane przez sterownik

  2. Zalecane jest utworzenie punktu przywracania/kopii zapasowej systemu.

Sterowniki, te fabryczne mam na osobnej partycji i z nich skorzystałem. Te które instalowałem przez GeForce Experience zawsze są do danego modelu karty, tylko z takim zastrzeżeniem że należy sprawdzić czy producent sprzętu nie wypuszcza osobno takich sterowników i wszelkie usterki nie podlegają gwarancji. Niestety, mój laptop wypuszczony był oryginalnie z Win 8, ja jednak starałem sie dostać go z Win 7 i udało sie, tyle że teraz na stronie lenovo aktualizacje sterowników są jedynie po ósemkę… ://

Przywrócenie systemu to całkiem dobry pomysł, tylko czy utracę te wszytskie dane które do tej pory zapisywałem, powiedzmy z miesiąc do tyłu?

Hej,

Przywracanie systemu nie rusza plików użytkownika - wszystkie Twoje pliki zostaną więc nienaruszone.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus, dzięki za info :slight_smile:

Znalazłem takie coś na stronie lenovo, jeżeli ktoś ma problem taki oto problem:

http://zapodaj.net/b1a94febfbf1a.jpg.html

Symptom

While playing games, watching movies on internet or using applications that need graphic acceleration, the LCD gets randomly black for few moments. After that notification appears: Display driver stopped responding and has recovered.

Affected configurations

The above symptom may occur to the following operating systems:

Microsoft Windows Xp, Windows Vista 32/64 bit, Windows 7 32/64 bit.

May occur to the following drivers:

Nvidia, AMD Radeon, Intel HD graphic.

Solution

Reinstall OS (OKR). Uninstall graphic driver. Download and install latest graphic drivers from support.lenovo.com. If it is available download also a new BIOS revision.

Nie dotyczy to co prawda samego przycinania video. Niestety bez reinstalacji sie nie obejdzie, bo ten problem ze sterownikiem pojawił się również po aktualizacji, więc jak już przeinstaluje OS to napewno rozwiąże i ten problem…

Tak na przyszłość odradzam ściągać sterowniki za pomocą GeForce Experience, gdy ma sie laptop Lenovo. Dziękuję wam mimo wszystko. 5.

Hej,

Prawda jest taka, że wielu producentów tworzy własne wersje sterowników do kart graficznych; jeżeli więc zainstalujemy sterowniki inne niż przygotowane przez producenta mogą występować liczne problemy. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich producentów - karta grafiki GeForce’a w moim Acer’ze miło śmiga na najnowszych sterownikach ze strony nvidii.

Pozdrawiam,

Dimatheus