Promocje hostingów - którą wybrać?


(Pein4445) #1

Zastanawiam się czy nie przenieść strony z hostingu friko.pl (końcówka za.pl (ostatnio między 12.00 a 17.00 strasznie za mula)) na hosting http://ovh.pl a konkretnie na pakiet: http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/host ... ic_4tb.xml Nie wiem czy warto przenosić stronę. I mam kilka pytań:

  1. czy ta promocja jest przez 2 lata za darmo??

  2. co się stanie po upływie 2 lat??

  3. czy 25 mb na bazę danych to dużo??

  4. czy strona może mieć 2 lub więcej baz danych??

  5. czy warto skorzystać z tej promocji??

Z góry dzięki za wszystko.


(system) #2

A nie lepiej dać parę groszy i mieć coś sensownego?


(Lima14) #3

Ja też się zastanawiałem nad tą promocją ale coś mi powiedziało aby nie rejestrować się tam.

Ta oferta ma ukryty haczyk. Pamiętaj ze nie ma nic za darmo.

W moim przypadku gdy zakładałem konto zdziwiło mnie to ze będą weryfikować moje prywatne dane i sprawdzać adres itd. Po czym stwierdziłem ze wycofuje się z zakładania konta.

Doszły mnie informacje ze jeżeli chodzi o bazę danych ( która ma 10 baz po 25mb) po przekroczeniu jednej z nich musisz sobie dokupić więcej jeżeli chcesz dalej mieć pracującą stronę.

Z domeną nic nie zrobisz. nie masz możliwości jej przeniesienia na inny serwer.

Sumując to wszystko ja odradzam.

Zrób to co ja wydaj ok 50 zł i masz serwer i domenę


(DarkPeter) #4

Może 1&1 -> [http://www.1and1.pl/xml/order/Home;jses ... nkType=txt](http://www.1and1.pl/xml/order/Home;jsessionid=9D2175486336FC83D28FCCE2F7A62C23.TCpfix154a? frame=_top& lf=Static&linkType=txt)


(Lima14) #5

U nich to o wiele gorzej.

z tego co pamiętam to aby od nich odejść musisz napisać pisemne wypowiedzenie.

  • nie ma gwarancji dostępności usług,

  • regulamin jest mocno lakoniczny,

  • nie wiadomo z jaką prędkością cokolwiek tam będzie działać,

  • nie wiadomo czy nie trzeba będzie robić dopłaty po roku korzystania za przedłużenie domeny .pl i ile?

  • nie wiadomo, czy nie będzie jakiś reklam dołączanych do stron www, czy korespondencji email

jeszcze znalazłem to


(Pein4445) #6

Hmm, po co mi strona, którą nie będę mógł w razie konieczności przenieść? Te przenosiny mają być ostatnie, więc wolę dobrze wybrać. Znalazłem również taką ofertę: http://www.ovh.pl/domeny/dotpl.xml niby wszystko pięknie, ale jak sprawdzałem na próbnym założeniu strony, to wszystko był pięknie ale jednego nie zrozumiałem: etap 1: domena - git, oferta - złota, etap2: serwer wirtualny (pytanie bo nie za bardzo rozumiem: potrzebny on jest do prowadzenia zwykłej strony informacyjnej??) - (mimo wszystko dałem) Personal (niby (9,75 PLN brutto) miesięcznie), ale podczas posumowania wyskoczył mi taki rachunek:

Z jakiej paki nalicza serwer wirtualny aż na rok czasu??

Dopiero teraz zauważyłem, że nie jest tak kolorowo z tymi promocjami.

Jaki polecacie tani hosting? Do 50 zł na miecha.


(M Rzeznik) #7

jako alternatywę mogę polecić VIPserv.org (używam od 2 lat) - oprócz standardu www/baza/ftp/e-mail dla mnie wygrywają repozytoriami kodów (svn, git) które (gdy szukałem dawno temu) to albo były mocno ograniczone funkcjonalnie, albo kosmicznie drogie a najczęściej w ogóle niedostępne, do tego pomoc techniczna na prawdę działa 24/7 (otrzymać odpowiedź na maila ze zgłoszeniem problemu wysłanego o 2 w nocy po 15 min - bezcenne)


(Pein4445) #8

A powiedzcie mi czy jest jakaś oferta, która spełniała by te warunki:

* łączny koszt opłaty za utrzymanie strony do 50 zł

* bez końcówki, samo: nazwa_strony.pl

* serwer na którym strona nie będzie wczytywać się 1-3 minut

* dostęp do ftp i mysql

* możliwość przeniesienia strony na inny hosting

Na obecną chwilę tylko tyle mi jest potrzebne aby strona chodziła prawidłowo.


Zmieniłem nazwę tematu, gdyż odchodzę od tematu OVH, ale nadal temat dotyczy ofert.


(M Rzeznik) #9

domenę CO_TYLKO_CHCESZ.pl musisz sobie zarejestrować (jeśli akurat to co chcesz jest wolne) tak czy inaczej - jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś polecam MasterNET.pl - rejestracja na pierwszy rok tylko 12 PLN netto, odnowienie na każdy następny tylko 45 PLN netto i co najważniejsze: żadnych lojalek, przypisów małym druczkiem czy innym drobnym maczkiem (to w odróżnieniu od promocji w stylu "domena gratis ale nie martw się, później to sobie odbijemy na twojej kieszeni, mamy to u umowie której i tak przecież nie czytasz")

a jeśli chodzi o serwer - podstawowe konto na VIPserv.org czyli VIP150 będzie kosztowało niewiele więcej niż zakładasz bo bez kilku groszy 60PLN brutto za rok ale nie masz przymusu opłacania na cały rok z góry a spokojnie możesz wpłacać po 5 PLN/m-c :slight_smile: i co jeszcze (przynajmniej dla mnie) ważniejsze - nie martwisz się czy coś działa czy nie, czy albo bardziej kiedy przestanie działać - po prostu jest i działa

tak jak w przypadku masternet - nie ma lojalek, umów na 3 wieki itp. - przestajesz korzystać - nie opłacasz dalej i poza kilkoma przypomnieniami (bo być może tylko wyjechałeś na wakacje i jednak chcesz dalej mieć konto) nic się nie dzieje i nikt się z komornikiem pod pachą nie goni po mieście

i jeszcze na koniec: masz 7 dni gratis aby sprawdzić czy jest wszystko co potrzebujesz i czy działa tak jak ma działać i dopiero wtedy decydujesz czy to jest to czy też szukasz dalej - ja zostałem i nie zamierzam się przenosić, co najwyżej zmienię konto na większe jak się przestanę mieścić :smiley:


(Pein4445) #10

Jeszcze nigdy nie zakładałem strony na płatnym hostingu, więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział, za co się dokładanie płaci.

Czy jeśli będę zakładał stronę i zapłacę tylko za domenę, to czy muszę również płacić za serwer, czy jak to działa i jak to się robi, tzn jeśli potrzeba serwer i domenę to w jaki sposób to połączyć:?:


(-Puma-) #11

Płaci się za serwer + domenę, jeżeli kupisz serwer i domenę u innego dostawcy to u nich płaci za to co kupiłeś np. domena w master a serwer w VIP.

Mastarnet jest dobry na domeny, przeniosłem tam domenę z innego usługodawcy.

Serwer mam na proste.pl ale do tanich nie należą.


(Pein4445) #12

A na MasterNet, można wykupić tylko samą domenę? I tak ogólnie to łatwo się łączy domenę z różnym serwerem? (nie będę pytał się jak to się łączy gdyż to już inny temat)


(-Puma-) #13

Masternet ma też serwery... moim jednak zdaniem są dosyć drogie.

http://www.masternet.pl/?go=serwery


(M Rzeznik) #14

tak ja mam zrobione - domeny (cokolwiek.pl, bo np. cokolwiek.poznan.pl rejestruje tylko UAM w Poznaniu) są wykupione w masternet (a serwery rzeczywiście mają dość drogie, przynajmniej jak na początek)

serwer jest na vipserv i ma te wszystkie domeny podpięte i wyznaczone dla każdej swoje miejsce - nie jest to trudne, wszystko sam sobie poustawiasz w panelu


(Góral105) #15

Domeny .pl (najtaniej w Polsce, bez haków)-> http://glowanet.pl

Hosting-> z gigantów to jedynie KEI jest w porządku, ale i tak trochę drogo

Polecane przeze mnie http://www.idea4you.eu/420-Uslugi-hostingowe-Idea-STANDARD.html lub http://glowanet.pl lub http://hekko.pl.


(Jerzyjerzyjerzy) #16

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy nam zależy na jakiś konkretnych ładnych adresach, czy tanim hostingu. W miejscu w którym pracuje, odpaliliśmy stronę na serwerach bo hosting był darmowy w ramach usługi. Daję, radę ale to zawsze można dyskutować, co kto lubi i co jest dla kogoś najważniejsze.


(M Rzeznik) #17

jeśli nie czyta się regulaminów to oczywiście lepiej a nie czytając towarzyszących im cenników to nawet taniej :slight_smile:

itl.pl

serwer: 39,50 za pierwszy rok + 79 za kolejny (wymagany w podpisywanej lojalce) => 118,50 netto

domena .pl: 1 za pierwszy rok + 99 za kolejny (wymagany w podpisywanej lojalce) => 100 netto

VIPserv.org

serwer: 49 za pierwszy rok + 49 za kolejny (ale można zrezygnować po miesiącu płacąc tylko za miesiąc) => 96 netto

MasterNET.pl

domena .pl: 12 za pierwszy rok + 45 za kolejny (ale można zrezygnować po roku i nic się nie stanie) => 57 netto

ale przecież każdy sam umie to policzyć i sprawdzić co w regulaminach piszczy, prawda?

bo przecież wszyscy czytamy wszystkie regulaminy zanim klikniemy akceptuję... czy nie? :?:

domena jaka jest każdy widzi a porównywanie parametrów serwerów zostawiam do samodzielnego wykonania w ramach zadania domowego :wink:


(Góral105) #18

No nie zgodzę się i to Ty nie odrobiłeś zadania domowego, bo w porównaniu do tego co zostało przedstawione rzeczywiście większości się nie opłaca, ale w glowanet.pl masz taniej niż w MasterNET, oszczędzasz ponad 7 zł rocznie- mało, ale jest.

Radzę najpierw przeanalizować wszystko dokładnie, a potem się wymądrzać. :stuck_out_tongue:

PS No chyba, że to było do osób co są wyżej. Mi to amplyfyingiem pachnie, no ale nie ja jestem od sądzenia. :slight_smile:


(M Rzeznik) #19

porównanie było policzone konkretnie dla przykładu:

i w tym przypadku odpowiedź wydaje się być jednoznaczna

i oczywiście wcześniej czytałem Twojego posta, ale wczoraj odpowiadając na szybko (i bez kawy) nie zajrzałem ponownie na poprzednią stronę i nie uwzględniłem Twojej propozycji ani też pewnie dziesiątek innych, być może bardziej odpowiadających funkcjonalni i cenowo autorowi wątku (oraz ew. postronnym czytelnikom) - po prostu sam korzystam i jestem zadowolony więc polecam, a każdy sobie wybierze co dla niego najlepsze