Promocje na sprzęty w sklepach agd

Orientujecie się jak to jest z promocjami w sklepach typu EuroRtvAgd MediaMarkt i tym podobnym?

W MM jest teraz rabat, podobnie w euro (przy rozkladaniu na raty) . Sprzętów potrzebujemy dopiero na październik, czy warto kupować już? 15 % w media to całkiem fajna opcja (chociaż trzeba doliczyc koszt magazynowania towaru), a sprzedawca twierdzi, ze marna szansa , że do tego czasu będzie jakaś okazja (ale w sumie co innego ma powiedzieć:P) . Kojarzycie jak czesto takie promocje się trafiają? Kupować juz czy czekac? Sprzętu jest sporo , wiec rabat byłby fajna opcja

Od lat nie przypominam sobie ani jednego tygodnia bez rewolucyjnych promocji w elektromarketach :wink:

Ty nie patrz na to ile napiszą procent obniżki, tylko śpisz sobie ceny sprzętów które zaplanowałeś kupić i obserwuj jak się zmieniają. Z duża dozą prawdopodobieństwa będą zmieniały się tylko promocje, a nie ceny :smiley:
Przecenę może ci zrobią na sprzęt z wystawy, którym tysiące osób już trzaskały codziennie drzwiczkami i kręciły pokrętłami :wink:

Pamiętaj że przy większej ilości zakupu sprzętu możesz zapytać o dodatkowy rabat ze względu na duże zamówienie 😉 w rodzinie tak się udało o 600 zł mniej zapłacić :wink:
W neonecie czesto mają fajne promocje , niedawno było do -20 % mi na wszystkich sprzętach wyszło prawie 1300 zł mniej , oczywiście porownywałam ze wszystkimi sklepami . Za magazynowanie nic nie biora , moje sprzęty stały u nich około 1,5 miesiąca.
Dobrze jest poszukać promocji rownież na stronach z kuponami rabatowymi. Polecam zajrzeć sobie na Coupondojo. Na stroni jest zestawienie aktualnych kuponów rabatowych do sklepów.

Nie wygląda to tak różowo jak jest na reklamówkach.
Po pierwsze jeżeli promocja jest związana z rozkładaniem na raty to niemal zawsze jest to ograniczone konkretną ilością rat, aby skorzystać z promocji, a jeżeli są to raty 0% to doradca klienta będzie dążyć do jak najmniejszej ilości rat.
Poza tym zobacz jakie produkty uczestniczą w promocji. Wiele promocji się nie łączy także będziesz musiał przekalkulować i wybrać najkorzystniejszą. (doradca niestety, ale będzie kombinował, aby wybrać korzystną dla siebie opcję)
Weź najlepiej ze sobą smartfona i użyj “mnożenia” :slight_smile:
Najlepiej to udawać “tajemniczego klienta” jeżeli wiesz jak zadawać pytania i się zachowywać, wtedy niemal na pewno wszystko będzie “książkowo” i uzyskasz wszystkie należne rabaty :stuck_out_tongue:

Miałem trochę kontaktu ze sprzedawcami z elektromarketów i powiem tylko, że lepiej otworzyć stronę internetową i na chłodno skalkulować wszystko samemu. Wybrać sprzęt, jaki się podoba, a nie jaki ma aktualnie promocję i ewentualnie z wybranym towarem czekać na odpowiednią przecenę jeśli ktoś ma na to czas.
W sklepie na 99% zostanie wypchany sprzęt najwyżej punktowany (do wypłaty sprzedawcy), a nie najkorzystniejszy, a te najwyżej punktowane to najczęściej leżaki magazynowe, wystawowe i z największą marżą dla sklepu (pomimo napisu: tylko dzisiaj pińcet procent zniżki na sprzęt, o którym nigdy nie słyszałeś i w życiu byś go sam nie wybrał;) )

Przez internet nikt mu nie będzie wciskał rat (albo przynajmniej wybierze ich wariant, jaki będzie mu odpowiadał), dodatkowych akcesoriów, na których mają czasem 300% przebitki, nikt mu nie wciśnie wystawowego śmiecia, albo wysoko punktowanej padaki, a najważniejsze może porównać ceny u konkurencji.

Jak rozumiem to jakiś większy zakup (kilka sprzętów)? Ile planujesz wydać (wartość zamówienia)? >5k PLN? >10k PLN?

Pytanie ile chcesz wydać na zakupy tak jak osoba powyżej się pyta. Wielkość zniżek czesto zależy od tego, jakiej wielkości jest samo zamówienie. W sklepach z agd najlepsze zniżki obowiazują przy kupnie kompletu sprzętów. Polecam rownież porównać sobie ceny z mniejszymi sklepami agd, bo czasami takie sklepy mają lepsze ceny niż nawet większe sieci z promocjami.

Od siebie dodam jeszcze info o promocji w sklepie Netto, w sklepie mozna skompletować sobie zestaw garnków Masterchef za naklejki zdobywane przy okazji zakupów. Normalnie garnki są dość drogie, ale mozna kupić sobie je z kuponami w cenie prawie 70% niższej.

Czy ja wiem czy warto kupować sprzęt AGD z wyprzedzeniem. Taki sprzęt cały czas tanieje, cały czas dają coś nowego i ciągle jest coś na promocji, chociażby dzisiejsze promocje - dziesiątki sprzętów na przecenie, w media czy innych sklepach. Czasami warto się wstrzymać chwilę z zakupem i poczekać na promocje niż kupować z wyprzedzeniem