Promocyjny Crysis z GF8800, czy kupno tej gry jest legalne?

Witam, mam pytanie, znalazłem sobie na jednym z portali aukcyjnych gierkę Crysis za 24,99 (na razie). Osoba sprzedająca grę dostała ją z kartą graficzną EVGA GeForce 8800 GTS. Czy kupno tej gry np. przeze mnie nie łamie prawa, czy osoba sprzedająca tę grę nie łamie prawa, bo chcę się zaopatrzyć w legalnego Crysis-a ale cóż mi z tego jeżeli się okaże że muszę mieć na tę grę i jakieś papiery od EVGA-i. Prosze o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam.

To jest gra dołączona do karty graficznej, nie do odsprzedaży. Stanowi komplet promocyjny, ale musiałbyś zajrzeć na stronę producenta i przeczytać licencję czy pozwala on na zbywanie dołączonej do grafiki gry

Osoba, która sprzedaje grę BEZ KARTY łamie prawo. Nie kupuj tej gry, bo i Ty to prawo złamiesz. Poza tym gra może być zoptymalizowana pod kątem działania z konkretną kartą i u Ciebie może się nawet nie zechcieć uruchomić…

Ja tam na ogół też sprzedaje gry dołączane do kart graficznych ;]

Gra na pewno nie jest jakoś dostosowana tylko do tej grafiki… jest to normalna wersja gry tylko zdajsię angielska a nie polska ;]

A propo legalności takiej aukcji to jest to lekkie nagięcie prawa takie samo jak 80% wszystkich aukcji filmów dołączanych do gazet… także oficjalnie nie jest legalne odsprzedawanie ich na allegro albo na licznych ostatnio stoiskach na mieście ale są to filmy oryginalne także nikt sie do tego nie czepia… podobnie jest z takimi grami… oficjalnie teoretycznie jest to nie do końca legalne ale kupno i posiadanie takiej gry jest legalne… w końcu nikt ci nie udowodni że np nie miałeś takiej karty i sam jej nie sprzedałeś zostawiając sobie gre itp…

Zresztą znalazłem parę takich aukcji na allegro… i z tego co widzę na płycie brak jest jakichkolwiek informacji o związku jej z kartami evga itp… płyta wygląda jak normalna pudełkowa edycja także wydaje mi się że w wypadku tej gry odsprzedaż jest jak najbardziej legalna.

możesz ją kupić o ile da ci sprzęt z którym był kupiony a nie daje więc to nielegalne najlepiej zgłośtą aukcje do administracji allegro

a zresztą nie wiem czy zainstalujesz bo raz taką gre oddał mi kolega bo kupił sobie katre graficzną i dostał gre a a w gry raczej niegra i niestety ja nie mogłem zainstalować nawet tej gry

:x

To jest dokładnie taka sama gra jak w wersji pudełkowej. Możesz ją spokojnie kupić, to nie jest system na licencji OEM. Nikt nie będzie cię ścigał za taką grę…

dlatego raczej trzeba sprawdzić w licencji ja jak kupowałem radeona 9600pro pare lat temu i dostałem

spellforce to w licencji było napisane że gra może być rozpowszechniana jedynie z kartą graficzną z która była sprzedawana

:x przecież autor tematu nie będzie jej rozpowszechniał.

rozpowszechnia nie moze znaczyć też sprzedawanie

W licencji musiało by pisać że zabroniona jest odsprzedaż aby było to nie legalne ;] czasem to piszą niestety ;]

Apropo gier to ogólnie Crysis nie polecam… gra mocno przereklamowana… jedyne co ma naprawdę fajne to grafikę ale tylko jeżeli ma się baardzo mocnego kompa ;] reszta to padaka… słaby klimat… gra nudna… lepiej kup Call of duty 4 jest o niebo lepszy ;]

To ja zapytam trochę inaczej.

Mam grę która też była dołączona do karty grafiki (dawno temu)

ale stary komputer już umarł :cry: (ze starości 10 lat)

Ale została gra, i czy używanie tej gry jest legalne?

Chodzi mi o to czy ja posiadając taka grę, i w momencie gdy coś tam nagle zjawi się policja :stuck_out_tongue: czy ja za taki egzemplarz po łapach nie dostanę.

Oczywiście.

Ty zapłaciłeś za kartę graficzną, do której dostałeś grę.

Gra jest Twoja własnością i możesz z niej spokojnie korzystać, bez różnicy, który to będzie Twój komputer z rzędu :wink:

policja bez powodu się nie zjawia, a napewno nie zjawi się z powodu tej gry

Aha no to dzięki za info, czyli raczej sobie kupie tego Crysis-a, a Call of Duty też będę kupował…

tak dokładnie jest kontrole antypirackie są głownie w firmach nie w domach bo jak by sprawdzali do by musieli pozwać do sądu dużą cześć polski i by sądy nie wyrobiły się przez długie lata

a zresztą lepsza taka gra niż jakaś z bazaru

oj sprawdzają, sprawdzają, sam mogę coś o tym powiedzieć 8)

To powiedz… muszą mieć poważny donos na twój temat ;] lub przy okazji przeszukania z innego powodu niż piractwo znajdą płyty to się przyczepią choć teoretycznie muszą udowodnić że coś się udostępniało itp… bo samo posiadanie płyt według prawa polskiego jest legalne,nielegalne jest udostępnianie ale wiadomo jak ktoś posiada to na ogół ściąga je z netu i mimo woli coś tam udostępnia i za to mają prawo przyjść z nakazem i zrobić przeszukanie ;]

Oczywiście mówię tu o muzyce i filmach… posiadanie jakiegokolwiek softu pirackiego jest nielegalne…

Ale co by nie było jakby robili to masowo to 80% polaków poszło by siedzieć bo na ogół każdy ma tam parę walających się płyt z filmami itp… a idąc za tym sprzedaż legalnego softu i filmów także spadła by gdyż wszyscy siedzieli by w pudle ;]

A powiem jeszcze że znam parę osób które są uzależnione od emula itp… żle się czują jak emule nie działa i nie mogą popatrzeć na podwyższające się % ściągnietych plików … często nawet ściągają różne pliki i od razu je kasują także piractwo można spokojnie nazwać także chorobą ;]

Wy to macie problemy :stuck_out_tongue: Kup tego Crysisa, za 30zł to świetna cena… Ja bym go brał bez pisania postu xD A co za różnica czy to legalne?

No wiesz nielegalnego mogę mieć za koszt płyty, a mi zależy na legalności.