Proplem z kompem - chyba trojan

Witam.

jak w temacie napisałem mam problem z komputerem a dokladniez bledami nie wiem czy jest to wina wirusa czy czegos innego przy każdym uruchomieniu pojawia sie komunikat " Nie mozna odnalezc pliku ibm00001.exe (lub jego części)…" po kliknięciu na ok komp chodzi normalnie a gdy zainstalowalem antywirusa AVG darmowa wersje wykryl mi zainfekowany plik mdms.exe. kompletnie nie mam pojecia czy te dwie rzeczy sa ze soba powiazane. co jakis czas pojawia mi sie komunikat o bledach i o blednej operacji iexplorel. pod spodem jest log z kompa:

W hijacku fix:

Plik winstall.exe usuń z dysku.

Zobacz też to: Usuwanie Trojan.Repsamo

Przyda się też log z silenta.

Nie widze tego wpisu. Pewnie sam czyściłeś loga :mrgreen:

Poszukaj w C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Web Folders\ibm00001.exe i usun recznie w trybie awaryjnym.

czyściłem :slight_smile: ale pozostal komunikat o tym pliku i przy kazdym wlaczeniu sie pojawia

A sprawdzałeś w tym pliku co Ci podałem??

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Web Folders\ibm00001.exe

Jeżeli jest usuń. Wyczyść katalog TEMP i start>>uruchom>> %TEMP% i też wszystko wyczyścić. Oczywiście wszystko w awaryjnym bez netu.

Kurcze też sie wczoraj u kolegi nad tym wpisem męczyłem.

usunołem wpis a log jest taki:

Złączono Posta : 05.01.2006 (Czw) 14:29

sprawdziłem i nie ma go w tym katalogu

Log ok. Problem juz sie nie pojawia??

Jeszcze możesz:

W uruchom wpisz msconfig >>> ok. Na zakładce uruchamianie odchacz :

nwiz

wyczyscilem caly temp i nadal sie pojawia ten komunikat o ibm00001.exe przy starcie

Złączono Posta : 05.01.2006 (Czw) 14:47

odchaczylem “nwiz” i nadal to samo. :frowning:

Użyj Pocket Killbox. Zaznaczasz opcję Delete on Reboot i w polu Full Path of File to Delete wklejasz ścieżkę

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Web Folders\ibm00001.exe i naciskasz X czerwony. Program poprosi o reset kompa … czyli resetujesz.

Jest to z tego TEMATU dostosuj się do porady GUTKA

problem z ibm00001.exe zalatwiony dzieki 1000 krotne teraz biore sie za wirusa

Złączono Posta : 06.01.2006 (Pią) 13:17

obecny log:

to jakaś gra?

Daj log z Silenta - Silent opis: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

log z silenta

Złączono Posta : 09.01.2006 (Pon) 10:45

tak to pozostalosc po jakiejs grze

Złączono Posta : 09.01.2006 (Pon) 14:44

żeby było ciekawiej teraz wyskakuje mi co jakiś czas komunikat:

i jak tu sie nie stresowac :wink:

Jest Ok co do błędu - http://support.microsoft.com/default.as … ;PL;187965

ok dzieki :slight_smile: