Proponowana zamiana GPU

Witam chciałem was zapytać jaką polecacie kartą graficzną polecacie do 700-500zł.
Obecna karta GeForce GT 630 (OEM)
Płyta główna asrock H61M-VG3
Mam problem z znalezieniem dobrej karty ponieważ ta płyta jest dosc mała i karta graficzna powinna miec około 17-18cm złącze standardowe pci x16.
Jeżeli ktoś coś znajdzie to z góry dziękuje :smile:

Powinieneś raczej zapytać tutaj :wink: https://forum.dobreprogramy.pl/c/sprzet/zestawy-komputerowe-i-podzespoly

Moje pytanie: Jaki masz procesor i zasilacz? Wielkość płyty nie ma znaczenia dla kart graficznych, a raczej obudowa, bo jak jest krótka (obudowa) to długa karta nie wejdzie.
A drugie pytanie: grafika nowa czy używana? jak nowa to gtx1050 2gb lub 1050ti 4gb, ewentualnie RX560 4gb. Jeżeli masz dość mocny zasilacz i w miarę dobry procesor to RX570 najlepiej 8 GB.

KalmX od Palita wydaje się idealna:

intel core i7-3770 CPU @ 3,40GHz
A zasilacz 330W tez moze byc do wymiany :slight_smile:
Karta może być dłuższa niż 18 cm obudowa ma 40 cm ale nie chce zeby tez za bardzo wystawała poza płyta główna która ma moze z 20 cm szerokosci.

to z nowych tylko 1050ti 4gb


najlepiej, ale to prawie 22 cm, a jak hałas wentylatora Ci niestraszny to


ewentualnie rx 560 4gb

, bo w grach wypadają porównywalnie ok 2-3 kl różnicy, bo do rx 570 przydał by się mocniejszy zasilacz. Z używanych gtx960 4gb do 500 zł są na portalu akcyjnym.

Ale mierzyłeś miejsce w środku obudowy? Do koszyków na dyski?

Do koszyków jest 22/24cm ogólnie jest 40 dlatego pisałem ze potrzebuje cos w małego.

To ja bym już kupił za 50 zł większą obudowę, za 100 Silentuma 350 i do tego RX 570 4 GB MINIMUM.
Sprawdź jeszcze moc 12 w zasilaczu, może uciągnie 570 i nie będzie trzeba wymieniać bebechów :wink:

w innym przypadku na 1050 lub 560, to nawet połowy procka nie wykorzystasz :wink:

Z nowych np.

lub używanych (tylko żeby była z gwarancją, ta niby 3 miechy ma jeszcze “porządnej” )