Proponuję dodać info. o systemie w komentarzach

Większość użytkowników przed pobraniem programów zwraca szczególną uwagę na opinie użytkowników (komentarze). Problem w tym, że same komentarze są nieprecyzyjne. Np. “Ten program rozwalił mi system”, “U mnie ten program nie działa” itp. Dobra, że program coś zrobił to już wiemy, ale nie wiemy jednej bardzo istotnej rzeczy, a mianowicie co to był za system?

Stąd moja propozycja zmian. Dodajcie do komentarzy rozwijaną wstążkę z listą systemów operacyjnych, tak, aby było wiadomo na jakim aktualnie systemie ktoś korzystał z programu, albo niech każdy użytkownik ma pod swoją nazwą (nick) Logo swojego systemu, a wybór logo czy chociażby samej nazwy systemu operacyjnego byłby widoczny zawsze.

I dokładnie nic to nie da, user może korzystać z kilku systemów, kilku komputerów z różnymi systemami, a informacje że program rozwalił mi system nie świadczy z reguły ani o programie, ani o systemie, tylko o nieudolności usera, bo programy zanim trafią na portal są sprawdzane przez redakcję.

Bywa, że w recenzjach można wyczytać, że dany program niszczy system, jak tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Registry-Re … 39124.html

W tym wypadku jest podane jaki system. Wg mnie to nie ma różnicy, czy user wie jak używać dany program czy nie. Program, mógł zdać wszystkie testy, ale w takim razie nie powinien powodować problemów z systemem niezależnie od intensywności z jaką ingeruje w system. Pomijając to, że skoro program ma dane zastosowanie, a efekt jest odwrotny, to taki program jest bezużyteczny.

Przecież jest info o systemie, najedź kursorem na nick i poczekaj sekundę, dostaniesz info user agent, z wersją przeglądarki, systemu i jego architektury…