Proponuję dodać pole Rozmiar do każdego programu

Czasami pobieram dużo programów z vortalu. Tylko że nie ma pola Rozmiar który by informował o rozmiarze aplikacji. Uważam że to bardzo dobry pomysł. :slight_smile:

toć to przecież jest (pod datą aktualizacji, koło oceny)

Przecież jest podany rozmiar pliku.

Sam zobacz pierwszy z brzegu: http://www.dobreprogramy.pl/Spyware-Ter … 13063.html

Chodzi mi o to że np. tu http://www.dobreprogramy.pl/Pakiety-nar … ws,24.html jak są:

Data aktualizacji

Liczba pobrań

Ocena

Licencja

wstawić jeszcze Rozmiar

Potrzebne dane dostępną są przez cały czas na każdej ze stron z programem do pobrania. Tworzenie dodatkowych kolumn tylko zmniejszy czytelność zestawienia.

tux35

Przecież nie pobierasz wszystkiego jak leci tylko to, co jest dla Ciebie niezbędne. Tak?

Gdy więc tego potrzebujesz, to nie ma znaczenia ile to ma. Tak?

Dzisiaj już na szczęście nikt nie jest ograniczony wielkością pliku do pobrania. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, jeśli tego potrzebujesz.

Nie kombinujesz już dzisiaj, jak to jeszcze do niedawna było:

  • ile czasu będę to pobierał? (1h czy też cały dzień i noc, bo plik jest gigantyczny, 700Mb)

  • czy pobrany plik zmieści mi się na jednej czy dziesięciu dyskietkach 1,44Mb i jak to podzielić?

  • czy … i.t.d.

Każdy potrafi poprzez dodatkowe kliknięcie (max 3s) dowiedzieć się ile ma dany plik do pobrania.

A jak już ktoś leniwy? Trudno, ale niech nie “zaśmieca” czytelności zestawień. Przecież takie powinny być.

Czytelne i szybkie do ogarnięcia. I tu dopiero rodzi się oszczędność fatygi dla pozostałych użytkowników.

A pomysł? Jak każdy tego typu. Pomyśl tux35 czy łatwo by Ci było dowiedzieć się w zestawieniu ile ma dany plik,

jeśli takich osób tak Ty było by 100, każdy by chciał umieścić ważną tylko dla siebie lub małej grupy informację,

dobreprogramy.pl spełniły by Wasze prośby?

Toż to już przestała by być czytelna tabelka!

To może lepiej już tak zostawić jak jest.

Nie obawiaj się klikania! Naklikasz się przecież codziennie tysiące razy (bo dużo pobierasz),

to te kilka (kilkanaście czy kilkadziesiąt kliknięć więcej) nie powinny być dla Ciebie uciążliwe.

Ja lubię, gdy informacja jest przejrzysta i czytelna, a jeśli coś mnie zainteresuje, to wtedy mogę “klikać” od rana do wieczora i znowu do rana.

Ja jestem innego zdania. Jeśli potrzebuję program określonego typu, wchodzę na DP w odpowiednią kategorię. I szukając programu sugeruję się nie tylko gwiazdkami, ale i rozmiarem pliku. Po co mi kilkusetmegabajtowy program, który będzie się ściągać kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt minut, zajmować zbędne miejsce na dysku i prawdopodobnie obciążać cały RAM, gdy to samo mogę zrobić dużo lżejszym programem, który ściągnie się w moment?

Nigdy nie korzystałem z tego widoku (ja z reguły wpisuję w wyszukiwarkę nazwę programu). Rzeczywiście tam rozmiar by się zdał, tym bardziej, że wejdzie on tam jeszcze :slight_smile:

Chodź ogólnie to niepotrzebny bajer, jesteś czymś zainteresowany to i tak musisz to kliknąć i zobaczyć ten rozmiar możesz i tam :slight_smile:

Tutaj nie ma tego pola! gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=4340

tux35 , a sprawdzałeś gdzie przekierowuje po kliknięciu w pobierz ??

Na serwer producenta, bo takie są jego wymogi i dlatego nie ma pola rozmiar.

BTW widzę że Ci się straszenie nudzi, bo co raz wyszukujesz coś nowego :stuck_out_tongue:

A co to ma wspólnego z rozmiarem pliku? Tyle, że przy każdej zmianie wersji ktoś z redakcji musi zacząć go ściągać i odczytać wielkość pliku z przeglądarki.