Propozycja: Dobreprogramy Mobile(lub tam mobi)

siema ostatnio używam telefonu komórkowego do przeglądaniu net-a noi chciałbym żeby fajnie by było jakby było DobreProgramy mobile było by ciekawie by było jakby wszystko wyglądało jak z oryginalnego :wink:

PS. jest jakiś dobry antywirus dla Sony Ericsson K800i? pytaj w innym dziale. Boczi

Wersja mobilna vortalu działa już od jakiegoś czasu i można ją znaleźć pod adresem: http://dobreprogramy.mobi/ :wink:

przetestowałem cienkie :confused: to nie jest już dp :confused:

A czego Ty się spodziewałeś?

Tony obrazków i treści?

Oby nie…

Dobreprogramy.mobi w takiej formie są jak najbardziej w porządku. :slight_smile:

jest taka możliwość :stuck_out_tongue:

no nie wiem

aha są jakieś antywirusy na sony ericsson K800i?

dobreprogramy.mobi będą rozwijane w najbliższym czasie o kilka przydatnych funkcji, oczywiście zachowując przy tym lekkość.

W tym dziale o to pytasz? :x Załóż temat.

dobreprogramy.mobi => nieznany format pliku :wink:

ktoś ma jakieś pomysły dlaczego? nokia 6030

Możliwość jest, ale nie wyobrażam sobie wczytywania takiego dokumentu z prędkością, jaką osiąga Internet w moim telefonie. :lol:

Może wpisz adres jako http://dobreprogramy.mobi/?

Zobacz czy inne stronki ci hólaja jak trzeba i wtedy porównaj :slight_smile:

Dla wszystkich których telefony nie radzą sobie z domeną .mobi jest alternatywny adres http://m.dobreprogramy.pl/

:lol:

to nie możesz sobie wejść na oryginalny ? :?

Ten jest własnie dla osób które chcą cos lżejszego, a jak Tobie się nie podoba to na normalne przez komórke strony też można wchodzić :wink:

Wypuszczenie full wersji na komórki, ze skinami, dzwonkami i karuzelą jest chorym pomysłem.

To ma być lekkie, szybko się ładować i mało pobierać danych. Niektórzy nie biorą chyba pod uwagę kosztów łączenia się z netem i przeglądaniem stron na komórce.

A jak ktoś chce full nie bacząc na koszty i transfery danych, to jak pisali niektórzy - niech sobie wejdzie na stronę…

Zależy gdzie, i zależy czym :stuck_out_tongue: jeżeli twój telefon posiada UMTS lub HSDPA i jesteś w warszawie, lub większym mieście, strony typu "www.dobreprogramy.pl będą wczytywać się bardzo szybko zwłaszcza z HSDPA gdyż pod tym zasięgu można uzyskać nawet do 7.2Mbps (prędkość teoretyczne) praktycznie to jakieś 1.8Mbps, no ale jeśli mam telefon z GPRS i to prędkość nie przekroczy 50Kbps do tego wysoki ping i wtedy może się długo otwierać, z EDGE jest lepiej bo dochodzi nawet do 120Kbps, ale pingi te same. Oczywiście prędkości też są zależne od obciążenie BTs.

felekdf14 telefon może mieć wsparcie dla wszystkich tych technologii, co z tego jak dla większości dostępny jest tylko GPRS (największy zasięg).

I takie należy przyjmować założenia przy konstruowaniu tego typu stron.

Ale o czym Ty piszesz? :lol:

I tak wiesz jakie są możliwości większości z nas.

Posiadamy telefony, na których korzystamy z GPRS, a jak wiadomo nie należy on do pędziwiatrów. :stuck_out_tongue:

Więc nie wyobrażam sobie dalej przeglądania “pełnej” wersji Vortalu DP na moim telefonie.

Tu właśnie wybieram mobilną wersję, jeżeli już…

nieznany format pliku ;/ czyli to samo ;/

gmail działa, deviantart działa, działają tylko ta werja mobilna coś nie tegest, dobreprogramy.pl się ładuje, ale pamięci w telefonie braknie :wink:

Tyle, że zapominacie, że do mobilnej wersji można dodać jeszcze parę ficzerów typu przeglądanie komentarzy itd itd. Były już ostatnio dyskusje na temat wersji mobilnej vortalu… tak jak mówiłem na początku w tym temacie: będzie ta witryna na pewno ulepszana zachowując swą lekkość. Zresztą wejście na pełną wersję dp przy odpowiednim telefonie(co może być problemem) i odpowiedniej przeglądarce kompresującej dane, odpowiednim pakiecie data problemem wielkim nie jest. Jednak rynek mobilnego unternetu cały czas się rozwija. Swoją drogą chociażby o zasięg EDGE tak wielkiego problemu nie ma u większości operatorów. Szkoda jednak, że z 3G tak nie potrafią się uporać (z moich obserwacji najgorzej tu wychodzi Orange).

PS. Post pisany z komórki, przeciętne otwarcie danego tematu, działu, “kosztuje” około 30 do 50kb, co wynikiem bardzo złym nie jest.

Oczywiście przydałaby się wersja lo-fi phpBB, co nie będzie łatwe i zbyt możliwe do zrobienia, z tego co wiem.

Skoro jest już ten temat, to zgłoszę błąd w wersji Mobile

Cytat z newsa “Koń trojański atakuje Mac OS X”. Dla wersji komórkowej słowo “tutaj” nie jest niestety linkiem… Podejrzewam, że w pozostałych newsach wygląda to identycznie…