Propozycja dot. tematów składania komputerów


(axis85) #1

Mam taką sugestię odnośnie wszedobylskich tematów, zarówno w newsach, jak i na forum. Chodzi o to, że trochę irytujące jest, moim zdaniem, robienie co tydzień tematu “Najlepszy zestaw dla gracza za 1000 cebulionów” albo “Składamy komputer do gier za XXX” itp, itd. Czy naprawdę nikt nie używa komputera do innych celów niż gry?
Patrząc na tematy i zgłoszenia wnioskuję, może błędnie, że zdecydowana większość osób nie ma pojęcia o dobrym doborze części i leci na wyścig szczurów pod cyferki z benchmarków. Serwując obudowę za 50 zł czy zasilacz klasy Feel do zestawu, gdzie karta graficzna jest z górnej półki. Zastanawia mnie też fakt, iż nikt z redakcji przy proponowanych zestawach dla graczy, ani użytkownicy forum, nie wliczają w cenę zestawu licencji na jedyny słuszny dla graczy system operacyjny. Czyżby wszyscy byli studentami i korzystali z darmowych licencji Dreamspark, które (jak zapewne niewiele osób wie) wymagają podstawy starszego systemu do zainstalowania?
Kończąc chciałbym od czasu do czasu poczytać na temat zestawów, które przydadzą się osobom szukających komputera do innych zastosowań, np. do pracy w programach CAD, do pracy przy grafice wektorowej, do programowania, do montażu multimediów, do domowych zastosowań, gdzie liczy się np. niski pobór mocy, niski hałas oraz wydajność w tak codziennych czynnościach jak oglądanie i streaming filmów, przeglądanie neta czy inne mniej wymagające zajęcia - jednak komputer ma być wydajny. Jak złożyć taki zestaw albo co kupić z gotowców i dlaczego?


(pocolog) #2

Chyba odpowiedniejszy dział dla tego tematu będzie tutaj


Możesz przenieść temat wchodząc w jego edycję.


(krystian3w) #3

ani użytkownicy forum, nie wliczają w cenę zestawu licencji na jedyny słuszny dla graczy system operacyjny

W regulaminie nie ma nic by system doliczać, podobnie napędu CD/DVD/Blu-Ray.

§2
Przedmiot i zasady przeprowadzenia Konkursu

  1. W cenie zestawu nie trzeba uwzględniać ceny systemu operacyjnego i napędu optycznego.