[propozycja] Dział grafika - przyklejony temat

Mam taką propozycję, aby w dziale “Grafika” jakiś mod/admin stworzył temat (przyklejony) w którym możnaby było prezentować swoje prace i komentować dzieła innych. Teoretycznie możnaby robić każdą ‘prezentację’ w oddzielnym topicu, ale po co zaśmiecać forum?

Co wy na to?

Wybrałeś dobry czas - !.04 - na propozycję -

:stuck_out_tongue: ja mówię poważnie :stuck_out_tongue:

takie coś przydałoby się na forum

Ja też - zwykłe vanity fair i potencjalne źródło spięć

Stron www też nie oceniamy

aha - w takim razie - propozycja zastrzelona :stuck_out_tongue:

Witam!

Przepraszam, że “wyciągam” trochę już stary temat ale mam bardzo podobną propozycję i nie chciałem zakładać nowego tematu skoro ten już jest. Otóż mam taką propozycję żeby zrobić przyklejony temat w dziale Na luzie a nie Grafika. Pewnie się wiele osób zastanawia czemu akurat w dziale Na luzie ? Odpowiedź raczej jest prosta: Na wielu forach albo są przyklejone tematy albo osobne działy w których można oceniać prace. Jest w nich włączony licznik i wielu forumowiczów ocenia prace tylko po to aby nabić sobie licznik postów. Natomiast na tym forum gdyby się zrobiło w dziale Na luzie w którym licznik postów jest wyłączony można by może zapobiec ocen tylko dla licznika.

Jak zauważył Asterisk to czasem zdarza się, że są jakieś sprzeczki, kłótnie o oceny. Co do tego problemu to można powiedzieć, że mam rozwiązanie. W pierwszym poście w temacie (który założyłby oczywiście jakiś Moderator) napisane by były zasady ocen i wystawniania prac, a kto by się do nich nie stosował to by dostał odpowiednią nagrodę. Np. były by takie zasady:

Do oceniających:

  • Nie wszczynaj kłótni

  • Nie śmiej się z prac innych

  • Prócz oceny staraj się przedstawić Twoją opinię o pracy którą akurat oceniasz

Do proszących o oceny:

  • Nie wszczynaj kłótni

  • Zawsze podawaj działający link do pracy

  • Nie dawaj prac na tematy które zakazuje regulamin etc.

  • Ewentualnie możesz napisać kilka słów o pracy którą dajesz do oceny np.: “Jest to finalna wersja mojego portfolio”. Oraz w jakim programie wykonałeś pracę, ile czasu Ci to zajęło etc. Dzięki temu będzie można uniknąć pytań w stylu “W jakim programie to robisz”, “Ile czasu” etc.

  • Nie plagiatuj :!:

Czyli podobnie jak jest w dziale Bezpievzeństwo i logi HijackThis w tym temacie.

Mam nadzieję, że Administratorzy oraz Moderatorzy zastanowią się na tym :slight_smile:

PS. Wiem, że trwają prace nad nową wersję vortalu i forum i żadne zmiany w obecnych wersjach nnie będą wprowadzane ale ta propozycja nie dotyczy wprowadzenia jakieś hacka do skryptu forum, utworzenia nowego działu etc. tylko jednego przyklejonego tematu. :roll:

to by było dobre,

pod warunkiem,

że ocena nie byłaby jednym zdaniem …

Tzn.

musiałaby posiadać:

wtedy byłaby nie tylko grafika, ale i programy, gry, muzyka i inne takie :slight_smile:

Ja się już dawno zastanowiłem - nie widzę sensu

Mógłbyś podać jakieś powody dla których nie widzisz sensu powstawania chociaż jednego topicu ? Przecież taki temat jest całkiem dobrym pomysłem i podoba się też kilku (kilkunastu?) osobom. Jeżeli chodzi Ci o to aby np. jak będzie się oceniać jakąś stronę internetową (jeżeli woogle będzie można prosić o ich oceny) i obawiasz się ocen tylko dla reklamy to można przecież dopisać do regulaminu tematu jakiś punkt żeby umieszczać adres strony w profilu a potem jak się prosi o ocenę to pisać “Adres w profilu” a jak ktoś złamie to, to będzie odpowiednia nagroda etc…

Poza tym możnaby wprowadzić może oceny w takiej skali jakiej podał L337 lub podobnej i nie będą to jakieś tylko suche oceny ale bowiem żeby ocenić to będzie trzeba się trochę wysylić a nie pisac tylko np. 7/10 ;]

Jeżeli powstanie taki topic i większość będzie przestżegać zasad w nim, oraz będzie dosyć popularny to może Admini pomyślą nad tym ? :slight_smile:

Ja tez jestem za tym teraz są wakacje i ludziom się nudzi to wykonują tutoriale, ucza sie programować (np.ja!), robią strony internetowe a wiec taki temat powinien powstać a jego popularnośc była by ogromna.JESTEM ZA!

ee ja również sensu niewidze :stuck_out_tongue:

.

Były już nieraz zakładane takie tematy i większość

postów zawierała taką własnie treść

Wszystkie oceny są najczęściej sprawą względną

i tu znajduje się potencjalne źródło spięć.

Forum ma być pomocne w rozwiązywaniu problemów,

a nie w ich szukaniu

I jeszcze dodając coś od siebie:

zaraz będą głosy na forum o przyklejony temat dla reklam, dla tych gierek tylu bitefight czy jak to się tam nazywa itd.

Jak dla mnie bezsens: jak ktoś tworzy stronę to powinien mieć zarys jak ona ma wyglądać i samemu uznać czy jest dobra.

Ależ z ciebie straszny pesymiesta, asterisk. Więcej wiary w ludzi człowieku !

To nie pesymizm ale realizm, poparty sporym doświadczeniem na forum :wink:

Wiele było takich prób - jak się kończyło, czytać wyżej.

Dobrze, ale nie koniecznie muszą być takie oceny. Powiedzmy na forum Webmarka jest dział w którym się ocenia prace. Jest w nim przyklejony temat w którym jest mowa o ocenianiu prac. I weźmy chociażby pierwszy temat z brzegu. Albo weźmy jeszcze jakiś: klik. I nie zdarzają się tzw. puste oceny. Myślę, że jakby na tym forum ustaliło się zasadę, że trzeba jeszcze opinię napisać a nie samą ocenę to by było to przestrzegane a jak nie to kasowanie takich postów i z czasem by nie było pustych ocen :slight_smile:

Popieram :mrgreen:

Wiara w człowieka to jedno, a "zdolności " Userów to drugie.

I jedno nie przekłada się na drugie :stuck_out_tongue:

Czy mam przez to rozumieć, że obawiasz się słabych prac i jakiś naśmiewań userów z takich prac ?

Przecież każdy kiedyś zaczynał i myślę, że userzy oceniający tacy prace będą wyrozumiali :roll: Poza tym na jednym forum był wątek o grafice, można tam było zadawać pytania o nią oraz można było oceniać prace. Zdarzało się ,że użytkownicy który sporo wiedzieli oceniali prace użytkowników którzy można powiedzieć, że dopiero co zaczynali i wcale nie było żadnych śmiechów a często wręcz przeciwnie. Np. user dający pracę do oceny pisał w stylu “Trochę lamerskie, wiem ale starałem się” i inni to rozumieli i pisali w stylu “Tak, ale popracuj jeszcze. Pracka jest przeciętna ale trenuj, trenuj a będzie lepiej” a nie w stylu “Powinienneś sobie odpuścić grafikę”. Myślę, że jakby sie założyło temat z ocenami to użytkownicy którzy sporo wiedzą radziliby dla bardziej początkujących nad czym powinni popracować bo im to teraz nie wychodzi i wtedy jakiś link do strony o tym ewentualnie możnaby było dać itp. Wtedy chyba każdy byłby zadowolony. A jak ktoś by się naśmiewał to przecież Moderatorzy mogliby usuwać takie posty. Wiem, że trochę więcej pracy przy tym będzie i jest sezon wakacyjny, Moderatorzy wtedy nie poświęcają tak dużo czasu jak zwykle na prace, a userzy często wręcz przeciwnie. Może jednak rozważycie tą sprawę tematu z ocenami ? :slight_smile: