Propozycja najlepszego routera do neo

Mam zamiar zakupić neo 20 Mbs . Chciałbym do tego podłączyć dobry router z ADSL , który będzie działał po WiFi z 4 komputerami . Jednak będą stały w różnych miejscach w domu ( 2 na dolnym poziomie i 2 na piętrze) . Myślę o takim , który będzie miał na tyle silny sygnał , żeby nie było zakłóceń np na piętrze . Zainstalowany będzie na parterze ze względu na lokalizację gniazdka telefonicznego. Byłoby super , gdyby zasięg , był także w ogrodzie ~ 30m.

Proszę o jakieś propozycje . Max kasy do wydania - 500 zł . Zastanawiałem się na takimi markami jak :Linksys, DLink, TP-Link . Ew. jak będzie przy tej prędkości działał Livebox. Proszę o konkretne modele , może podzielicie się doświadczeniami na temat sprzętu , którego obecnie używacie.

Czekam na profesjonalne podpowiedzi. Z góry dzięki.

2 dni temu zakładałem sieć w domu piętrowym z routerem Edimax. <<>>

Komputer z routerem na 2 piętrze,2 komp na parterze - działa bez zakłóceń

D-Link DSL-2740B w wersji z odkręcanymi antenami, których wymiana polepsza w istotny sposób siłę i zasięg sygnału. Anteny kupisz np. tu:

http://www.allegro.pl/item1066502090_or … lanie.html

Ale routera musisz poszukać, bo wersja z 3 odkręcanymi antenami jest na “wymarciu”.

Dziękuję. Nie dodałem jeszcze jednej istotnej dla mnie kwestii. Najlepiej , żeby ten router był prosty w instalacji ( najlepiej po polsku). :wink:

Dodane 06.06.2010 (N) 15:00

Znalazłem taki ruterek:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 8960N.html

opinie użytkowników na komputroniku same na 10. Co o nim sądzicie?

Budżet duży i wybór też jest, tylko masz specyficzne wymagania. Ja kupiłbym najpierw dobry router, np. Netgear DGN2000, a dopiero później kombinował z zasięgiem. Jeśli nie będzie wystarczającego pokrycia (w co wątpię) to możesz pociągnąć kabel i przestawić router w centrum domu, albo dokupić AP, który podłączysz kablem z routerem i ustawisz go na wyższym poziomie. Dlaczego polecam DGN2000? Ten router jest jednym z lepszy rozwiązań ze standardem n (300Mb/s i większy zasięg od g), ma rangemax (nieco polepsza pokrycie), jest stabilny i na koniec najlepsze: jest do niego alternatywny soft od dgTeam, który pozwala na zaawansowaną konfigurację połączenia ADSL, manewrowanie SNR, itp, itd. Więcej info na temat możliwości softu i jego podmiany można bez problemu znaleźć przez google wpisując dgTeam. Sam soft producenta jest po polsku :slight_smile:

jesli nie znasz, to mysle, ze powinienes zapoznac sie z dgnd3300, ewentualnie dgn3500

dgnd jest dostepny w paru sklepach internetowych w pl, sprawdz zreszta na ceneo