Propozycja podawania wieku forumowicza?

Witam

albo ja się starzeję, albo na forum piszą coraz młodsi i coraz bardziej nierozgarnięci użytkownicy?

może wstawić przy awatarze informację chociażby o przedziale wiekowym np: do 15; 16-18; 19-25; 25-39; 40+

tak przykładowo, bo czasem nie wiadomo jak co komu tłumaczyć?

Informacja ta jest w profilu, lecz nie każdy włącza jej wyświetlanie.

Robin-Otzi , to i tak nic nie da: czasem dorośli wypisują większe dyrdymały od tych nastoletnich którzy mają dogłębniejszą wiedzę od nich.

Też to zauważyłem jak patrze na tematy nowych postów to mam wrażenie iż są pisane przez 7 albo 6 latki :o co nie umieją korzystać z google . Poczekajcie do maja jak się zaczną komunię wtedy będzie tych tematów wysyp jak grzybów po deszczu

P.S . Bym zapomniał nie każdy kto dostaje komputer od razu się na nim zna

CHUDYxp , twój post nie jest lepszy.

Robin-Otzi , to ryzyko, którego nie da się zupełnie wyeliminować.

@Robin-Otzi, przedział wiekowy musiałby być “wyliczany” z daty urodzenia, która nie jest wymagana do jej podawania (sam tego nie zrobiłeś, chyba). Niestety nawet gdyby była wymagana, nie ma możliwości sprawdzenia, czy jest prawdziwa (niepełnoletni może podać się za np. 34-latka, wystarczy sobie odjąć te 34 od aktualnego roku i podać w odpowiednim polu…).

Poza tym wiek raczej nie jest wyznacznikiem (nie)rozgarnięcia, tym bardziej w kontekście tłumaczenia czegokolwiek, a raczej zakresu wiedzy na dany temat.

PS. Zawsze możesz przyjąć, że każda osoba, której coś tłumaczysz, czy w czymś pomagasz, jest “dzieckiem” w konkretnym temacie…

tu masz chyba rację :smiley:

To może jakiś teścik określający poziom wiedzy o komputerach?

Robin-Otzi , i co wtedy z panią Krysią, której się internet popsuł?

:o

  • Co to jest starość??

  • To jest wtedy, kiedy nachylając się, żeby zawiązać but, zastanawiasz się, co by tu jeszcze na dole zrobić…

Czasem można bez większych trudności przewidzieć, w jakim wieku jest użytkownik. Podobnie w Twoim przypadku :slight_smile: Gdyż mam wrażenie, że do mojego “przedziału” jeszcze Ci daleko :wink:

Mam 60 lat i jakoś muszę sobie radzić z dwoma komputerami. Dwa miesiące temu na priv miałem wiadomość od pewnego usera na tym forum, żebym położył łapkę na myszce i klikną na podanej stronce, żeby na niego zagłosować. Pominąłem tego irytującego bachora, ale przez politowanie.

to ja podam swój wiek, urodziłem się w 1902 roku i co wystarczy, czy jeszcze numer konta? - oczywiście ironia na powyższe 'zalecenia" , niedługo bez dowodu osobistego, zdjęcia i wypisu z bazy pesel i rozmiaru buta na forum ani rusz.

Wiecie nie chciałem nikogo obrazić, ale zaczęły mnie irytować pewne wypowiedzi i zachowania z poziomu gimnazjum.

Nie to, żebym uważał, że nie wolno gimnazjalistom pisać na tym forum - wręcz przeciwnie - tu mogą się wiele nauczyć,

ale do każdego wieku trzeba trochę inaczej tłumaczyć.

PS sorry Skrzek ale w porównaniu do ciebie to jestem już starą ropuchą :wink:

Wiek czasem da się poznać po kulturze wypowiedzi, (a czasem nie :slight_smile: )

**************

Proszę w temacie powstrzymać się od personalnych odniesień. To nie miejsce na wystawianie konkretnym użytkownikom laurek, czy łatek.

Swoją drogą i tak nie jesteś w stanie określić czy ktoś wpisał realny wiek :stuck_out_tongue:

Ok poddaje się to chyba nie wykonalne i nie do końca trafny podział.

i tym sposobem zakończmy te żałosne rozważania nad wprowadzeniem tych jak się okazuje nikomu nie potrzebnych i skrytykowanych pomysłuf, bo komu to w sumie potrzebne, teraz wiek, a później co?

Numer buta :wink:

fiesta , weź zamknij ten topic, bo nie ma sensu przeciąganie tej dyskusji.

rozmiar 49 i 3/4 , fiesta teraz ty :wink: