Propozycja przyklejenia tematu do działu "Bezpieczeństwo"

Witam.

Proponuję rozważyć ewentualne przyklejenie do działu bezpieczeństwo wątku z jakąś uniwersalną instrukcją postępowania w przypadku infekcji wirusem z Facebooka, ponieważ jest to ostatnio bardzo częsty problem, i co jakiś czas zgłasza się kilku ludzi którzy mają z tym problem, i zakładają kolejne wątki.Co sądzicie?

Jestem za, poza tym mógłby ktoś napisać nt. temat artykuł na głównej stronie dp.

Jestem za.

No nie wiem bo instrukcja i tak dla każdego będzie inna, chyba :razz: A poza tym to pomyślcie trochę zanim zaczniecie klikać we wszystko co popadnie to problemu nie będzie :stuck_out_tongue: Jak można się na coś takiego nabrać 3687d1307827105t-toyota-corolla-e11-1-3-facepalm.gif

Nie lepiej w dziale “Sprawdzone porady”? O ile, w ogóle da się ten temat omówić w jednej, uniwersalnej poradzie. Co na to spece od Bezpieczeństwa?

Podobne instrukcje w tym dziale są już przyklejone. Dlatego tutaj należałoby postąpić podobnie.

Ja też nie wiem, dlaczego tylu ludzi się na to nabiera.Przecież tyle razy się pisze, mówi “Nie klikajcjei w nieznane linki, a szczególnie nie pobierajcie aktualizacji Flasha z nieznanych stron” I dalej się tylu ludzi nabiera.Wiem, że u każdego jest inaczej, ale można byłoby napisać jakąś uniwersalną instrukcję, i dopisać, że jeśli jej wykonanie nie rozwiąże problemu, to wtedy zakładajcie kolejny wątek.I z pewnością takich wątków byłoby mniej.

Tu można pobrać (niestety, w języku angielskim) przewodnik, jak ustrzec się zagrożeń na Facebook’u: http://www.majorgeeks.com/A_Guide_to_Fa … d7134.html

Tyle, że to jest profilaktyka a nie naprawa skutków.

Widzę, że temat ucichł, pewnie dlatego, że nie ma chętnych do napisania instrukcji.W sumie to ja też bym mógł napisać, ale musiałby mi ktoś podesłać na PW link do tego wirusa, ja bym go ściągnął na maszynę wirtualną, zobaczył co on zmienia w systemie, i napisałbym instrukcję, ale nie wiem, czy któryś z moderatorów by to potem przykleił.W dziale bezpieczeństwo wciąż pojawiają się nowe tematy.

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=8229.0

Tak czy siak, wymagany jest log z otl. Nawet ja już coś tam pomagam chodź nie tak efektywnie jak Acorus, Leon$, czy spandaupol. Jednak zawsze mniej dla nich roboty, bo to oni obecnie sprawdzają najwięcej logów ;]

Btw malwarebytes wywala dużą część plików. Jak ja bym miał napisać post do usuwania znanych wirusow, to instrukcję z linku, z wcześniejszym skanem malwarebytes, drweb, oraz ccleanerem. Ew instrukcją jak wyłączyć bezpieczne rozruch w windows, oraz jak uruchomić go w trybie awaryjnym. Po czym i tak trzeba dopisać “daj loga do działu bezpieczeństwo”, po czym ogromną czerwoną mrugającą grafikę “nie podpinaj się pod cudze tematy”. A co do samego sensu podczepiania i tak użyszkodnik tego nie przeczyta, musiałbyś to bardzo dobrze otagować by użyszkodnik widział ten post jako pierwszy w google.

//edit Masz temat jak usunąć ~99% wirusa z facebook’a, ale tak czy siak inny syf zostaje -> usuwanie-wirusa-facebook-t459268.html

O ile zakład, że nikt tego nie zauważy ? :smiley:

Jeśli nikt tego nie przyklei, to na pewno za niedługo temat zostanie zepchnięty na drugą stronę działu, i nikt tego nie zauważy.Pozatym zmień temat na: Poradnik-usuwanie wirusa z facebooka bo obecny temat sugeruje, że jest to kolejny wątek z prośbą o usunięcie wirusa.Dobrze by było, gdyby tam był jeszcze opis użycia programu Malwarebytes AntiMalware, i programu Hitman Pro.Te programy pomogą w usunięciu pozostałości po wirusie, oraz w usuwaniu innego syfu.Pozatym niejednokrotnie trzeba przeinstalować antywirusa, bo wirus przełącza go w tryb enchaced protection mode, więc trzeba użyć programu Appremover (uniwersalny deinstalator antywirusów, czyszczący po nich wszelkie śmieci, i napisać informacje, że trzeba ponownie wgrać antywirusa.Po takim czyszczeniu ponowny log z OTL będzie raczej formalnością.Aha i jeszcze trzeba jeszcze dać punkt odpowiedzialny za przywrócenie możliwości wejścia na stronę Facebooka, bo wielu ludzi zakłada temat bo “Usunięto wirusa ale facebook się nie otwiera”.Nie potraktuj tego jako krytyki, tylko jako wskazówkę, co tam można jeszcze poprawić.Sorki za takie długie wypracowanie.

Przerobiłem trochę tego topa. Dalsze propozycje mile widziane ;]

Super.Jak dla mnie, instrukcja jest dobrze zrobiona.Napiszę do moderatora na PW, aby przykleił temat, i zamknął, żeby nikt się nie podpinał.

W zamkniętych tematach nie da się nic dopisywać :x, raczej lipa ;]

Trzeba by jakoś zrobić bardziej wizualnie.

Szczerze powiem, że nie wiem co z tym fantem zrobić…Może poproszę Moderatora o radę?Jedyne wyjście które przychodzi mi do głowy.

Moderator raczej też widzi ten temat. Ogólnie nie ma sensu go podpinać, albo ktoś dopisuje się do niego (mimo tego, iż 2x jest napisane by tego nie robić). Albo robi nowy po nie przeczytaniu tego ;]

To trzeba zacząć surowiej karać użytkowników którzy podpinają się do tematu, a użytkownikom, którzy zakładają temat nie czytając instrukcji, zamiast pomocy, dawać link do instrukcji, żeby ją wykonali.Napracowałeś się, więc szkoda żeby to poszło na marne.Napisałem już do jednego z moderatorów.

Ahh, toć to nie ma sensu. Ja to napisałem tylko po to by pokazać jak to się skończy ;]

Jak facebook zwalczy tego linka, albo jak wszyscy się nadzieją to będzie koniec tego spamu ;]

Ja też jestem użytkownikiem facebooka, i jeszcze tego linka nie dostałem :smiley:

To się jeszcze nie skończyło.To się dopiero zaczyna.

Dodane 05.10.2011 (Śr) 19:15

Zauważyłem, że tematy odnośnie wirusa z Facebooka zaczęły wylatywać do Śmietnika.

Jeśli były to podpięcia w dziale bezpieczeństwo to zgodnie z regulaminem podpiecia-dziale-bezpieczenstwo-t458165.html wyleciały do śmietnika