Propozycja tematu na maturę

Witam.

Ponieważ mogę sobie obecnie wybrać temat na maturę.

Jak się zapewne domyślacie mam mętlik w głowie, ponieważ lepiej jest wybrać coś samemu, coś co mnie interesuje, bo na pewno standardowe pytania nie będą w moim typie. Macie jakieś propozycje ?

Słyszałem kiedyś, że ktoś miał motywy biblijne (lub coś podobnego) w Matrixie. Pomyślałem, że to coś może i dla mnie, ponieważ uwielbiam ten film i mógłbym mówić o nim godzinami. Chodzi mi tylko o to, czy coś takiego mimo wszystko pasuje na maturę ? Podobno wynik tego kogoś kto to wybrał był nawet dobry, o ile nie bardzo dobry.

Chciałbym również się jeszcze dowiedzieć, gdzie mogę znaleść jakieś informacje, materiały, itp. na temat właśnie Matrixa i ukrytych w nim motywów biblijnych.

Chyba, że macie jakiś inne ciekawe propozycje na maturkę :slight_smile:

Będe wam bardzo wdzięczny za waszą pomoc. Licze na was !

Pozdrawiam :*

PS.

Mam czas do poniedziałku z tym dlatego byłbym wdzięczny za w miarę szybką odpowiedź, o ile to oczywiście możliwe.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Temat powinien głównie leżeć tobie ale widzę jeden problem film jest troszkę kontrowersyjny (łagodnie mówiąc) uchodzi dla jednych za „kultowy” lub nic nieznaczącym „ruchomym komiksem” niemniej oceniany będzie przez nauczycieli i chyba wskazany byłby przynajmniej „życzliwe zainteresowanie z ich strony. Oraz chyba im młodsze będzie grono oceniające niż nauczyciele u progu kariery.

Osobiście odradzam może być to wybitne stratą czasu

Temat z motywem biblijnym jest dobry, tylko na kiepskim przykładzie chcesz go oprzeć. Nie wiem jakich masz nauczycieli, ale wydaje mi się, że nie będą zachwyceni z “Matrixa”. Może jednak warto przeczytać parę lektur, zamiast oglądać po raz n-ty przygody Neo i Morfeusza? Na dobre Ci to wyjdzie i może odkryjesz, że na świecie jest wielu dobrych pisarzy, którzy na prawdę potrafią pisać ciekawie. Trzeba tylko chcieć przeczytać ich utwory. Jeśli szukasz innych tematów, to może zainteresuje Cię “motyw zbrodni w światowej literaturze” (Dostojewski, Kafka), albo jeśli chcesz być oryginalny i chcesz oprzeć się na książkach innych niż lektury, to proponuję jakiś temat “wojenny” oparty na utworach Wiktora Suworowa. Pomysłów jest wiele, trzeba tylko wybadać co się spodoba nauczycielom, bo przecież chyba o to chodzi, aby zostać przez nich dobrze ocenionym, a w tym celu trzeba trafić w ich gust.

przede wszystkim zdaj sobie sprawe ze nie mozesz stworzyc tematu:

“motywy biblijne w filmie matrix”

jak juz cos to temat w stylu:

“motywy biblijne w dziełach filmowych”

ale wtedy musisz sie zastanowic czy film matrix jest odpowiedni i czy znajdziesz jeszcze inne przyklady takich filmow ;] tak chociaz ze 2

zdajesz w tym roku maturę? jeśli tak to tematy już dawno są ustalone… nie spóżniłeś sie troszkę?

W drugich klasach można wybierać temat.

Opracuj coś ciekawego, staniesz ble, ble, ble z pamięci, i nie leć na to co wszyscy bo zanudzisz komisję.

Może literatura obozowa, jak zachowuje się człowiek w sytuacjach ekstremalnych.

Ja miałem mit Fausta w literaturze :slight_smile: , temat bardzo ciekawy, książki również :smiley: i dostałem 100% skromnie mówiąc 8)