Propozycja wymiany telefonu, orange

Witam!

Jak w tytule, dostałem propozycje wymiany telefonu na takie:

  • BlackBerry 8900

  • HTC Magic-

  • HTC Touch Dual

  • LG Prada II

  • Nokia N 97 Mini z navigacją

  • Samsung I8000 Omnia II

  • Samsung I8910 Omnia HD

  • Sony Eiricsson Satio U1

  • i Phone 3G 8GB

  • Nokia 5230

  • Nokia 5800

  • Nokia E52

  • Nokia E65

  • Nokia E66

  • Nokia E75

Telefon potrzebny mi będzie głównie do dzwonienia, SMS-owania, przęglądania internetu przez Wi-Fi i ew. pisania jakichś notatek, obecnie mam iphone 2g schowanego w szafie a

a aktualnie korzystam z nokii 3110c.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

czesio69

Jak dla mnie to OmniaII albo Satio.

ehh… jak te czasy sie zmieniają… nie wiadomo teraz do czego telefon używać ;D

Ja osobiście polecam coś z noki z dużym ale raczej nie dotykowym ekranem(chyba że ci się będzie wygodnie pisało)

nokie z serii e są nawet fajne;p

Jeśli ma być taka zabawka to bierz coś z samsunga/lg/htc

a jakościowo to nokia;p

Wg mnie najlepsze to: Sony Eiricsson Satio U1, Nokia E75, Samsung I8910 Omnia HD

BlackBerry 8900 też jest bardzo dobry ale jak nie masz BISu to będzie ciężko…

Szkoda że nie zaproponowali HTC HD2…bo to byłby najlepszy faworyt

Moje propozycje:

-Samsung I8000 Omnia II

-HTC Magic

Ewentualnie iPhone 3G i Omnia HD

Satio nie warty uwagi - bo to Sony Ericsson i ten ich zwalony soft - dla mnie to wystarczy.

Nokie moim zdaniem są przereklamowane, chociaż E66 i E75 są niewątpliwie bardzo ładne.

Touch Dual to juz dość stare urządzenie, więc nie warte uwagi.

Poza tym przepraszam, ale rozwaliłeś mnie tym:

Innymi słowy masz Mercedesa, ale zamknąłeś go w garażu i jeździsz maluchem. :stuck_out_tongue:

Może potrzebuje telefonu a nie zabawki, a jeśli chodzi o proste telefony to 3110c bardzo dobrze spełnia swoją funkcje. Wygodny telefon a nie zabawka.

I raczej nie zauważyłem, żeby Sony Ericssony były jakoś bardzo zamulone. O wiele bardziej narzekałem i o wiele wolniejsza była Nokia N73 :slight_smile:

Podstawowe pytanie na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć to czy chcesz dotykowy ekran?

Ja osobiście ze względu na wygodę pisania w różnych warunkach (podczas jazdy autobusem na polskich drogach, idąc itp.) wolę tradycyjną klawiaturę a dotykowy bardzo preferuję w palmach (dlatego HTC HD2 o którym wspomniał pila19 używam jako palma a jako telefonu używam czegoś innego, m.in. z powodu baterii :slight_smile: ).

Jeśli potrzebujesz telefonu z funkcjami o jakich pisałeś i nie chcesz go ładować zbyt często to polecałbym Nokie E52. Lub jakąś inną z serii E.

Jeśli jednak kusi Cie dotykowy ekran, to tak jak pisali koledzy wyżej, coś HTC, Omnia II itp.

Czy ja napisałem, że SE są zamulone? Nie - chodzi mi o to, że zamknięty system powoduje, że dla mnie są bezużyteczne - jakbym miał taki telefon to po połowie dnia rzuciłbym nim o ścianę z nudów - ja stoję murem za urządzeniami z OS.

Idąc tym tokiem - potrzebuję samochodu do jeżdżenia, a nie “zabawki” z jakimiś tam klimatyzacjami, fotelami podgrzewanymi. Więc jeżdżę maluchem, chociaż mam Mercedesa. :stuck_out_tongue:

iPhone jako telefon też się sprawdza, a przy tym oferuje dużo innych funkcji.

No ale dobra. Co kto lubi. :stuck_out_tongue:

Ale potrzebuje samochodu którym pojadę na 800km a nie na 100 :stuck_out_tongue:

A niestety nierzadko bywa, że prostsze telefony trzymają zdecydowanie dłużej na baterii niż np. HTC co mogłem zauważyć w HD2. Zgadzam się, że oferuje bardzo dużo funkcji ale jeśli ktoś z nich nie korzysta to bywają przypadki, że bardziej przeszkadzają niż pomagają.

Co do SE sorry, źle przeczytałem :wink:

CO do iPhone’a po prostu polityka jaką prowadzi Apple mnie skutecznie zniechęca. Jeśli będę miał większy wybór w programach np. do nawigacji (bo skoro mam GPS w 3G to chciałbym z niego korzystać za darmo, ew. kupić program z mapami, a nie płacić za transfer map od Apple) to bardzo chętnie także bliżej poznam się z tym produktem. Na razie niestety zostaję przy kombinacji Symbian/Windows Mobile bo także wolę coś z OS :wink:

A co sądzicie o nokii n97 mini + navigacja?

Własnie taki telefon najbardziej mi odpowiada.

Dodane 22.04.2010 (Cz) 15:46

pomoże ktoś ???