Propozycje UPC, a odstąpienie od umowy

Zostały podniesione wszystkie taryfy 60 Mbps i niższe. 120 Mbps i 250 Mbps nie były objęte podniesieniem. Dziwna praktyka ze strony UPC, ale tak zrobili.

@ Madafaker
Kuzyn ma “taryfę” TV + net 120 Mbit od ponad roku i mu nie podnieśli więc nie opowiadaj bajek jak nie masz 100% pewności…

Dziwne rzeczy piszesz, bo ja zaczynałem ze 120, a obecnie mam 250 bez dodatkowych opłat. Z dnia na dzień mi podnieśli. W umowie mam 120, na panelu UPC pisze 250. Wybrałem ofertę Student z bodaj 6 czy 9 miesięcznym zobowiązaniem, po czym zostałem bez zobowiązań - nie byłem wtedy studentem, tylko czas zobowiązania mi pasował, bo nie lubię być uwiązany. Teraz w każdej chwili mogę im wypowiedzieć umowę od tak. Nie wiem co tam mają za burdel w systemie, ale jak płaciłem 69,00 tak teraz 68,99. Czy jestem po prostu błędem Matrixa? Nie wiem, ale nie jestem jedyną osoba, która tak ma. Dziwne rzeczy się dzieją w tym UPC. Zaczynałem z routerem Ubee, a teraz mam Connect Boxa, bo to draństwo się ładnie sypało programowo.

Nie w 100% potwierdzona legenda, ale jeżeli chcecie pozbyć się Ubee, bo Was drażni, a nie zaliczacie się do wymiany (a teraz wsio wymieniają na Connect Boxa) to podobno wystarczy pozmieniać kilka ustawień w panelu routera, m. in. forwarding, kanały Wi fi, rezerwacje adresów, hasło do panelu, hasło do Wi-fi itp. by wysiadł firmware i router przestał się odpalać. Ja miałem taki przypadek po zmianie hasła do Wi-fi i forwardowaniu portu do gry on-line. Potem gdzieś w necie wyczytałem, że to jest dość często spotykane, ale nie wiadomo czy na każdej wersji firmware - a jego wersje są różne z jakichś powodów.