Propozycje zamienników do mojego oprogramowania

Hej,

poszukuję jakiś zamienników, chcę potestować, a nuż coś mi się spodoba

Dropbox -

Foxit Reader - tutaj znam tylko Adobe Reader, i to jeszcze najlepiej w wersji 6 ew. 7

jDonwloader - za długo się włącza, może coś szybszego?

WinRar -

Wise Registry Cleaner

Perfect Disk

Pozdrawiam!

Dropbox -

Foxit Reader - Sumatra PDF

jDonwloader - FreeRapid, MiPony

WinRar - 7-zip, HaoZip

Wise Registry Cleaner - Eusing Free Registry Cleaner

Perfect Disk - Puran Defrag

Moje propozycje:

Foxit Reader - PDF XChange Viewer

jDownloader - MiPony

WinRar - 7zip

Wise Registry Cleaner - Glary Utilities

Perfect Disk - Defraggler

Jeżeli używasz systemu Windows możesz zamiast dropbox użyć SkyDrive i zmontować go jako dysk sieciowy.

Jeśli chodzi o Dropboxa, to nie ma lepszej alternatywy. SkyDrive ma 25GB, ale maksymalny rozmiar pliku to 50MB, a linki bezpośrednie do plików nie działają. O co chodzi? Przykład:

Wrzucasz sobie na skydrive’a np. pliki w formacie .ogv i za pomocą tagu chcesz wrzucić filmik na swoją stronkę. Film na stronce będzie dostępny przez kilka/kilkanaście godzin, a później link do tego pliku zostaje automatycznie zmieniony i w tagu pozostaje link, który nie działa (ale link do strony z plikiem zostaje ten sam).

Czytnik PDF - PDF XChange Viewer - jak dla mnie bezkonkurencyjny. Lekki z mnóstwem funkcji.

WinRar - powiedziałbym, że 7zip. Z zalet to to, że darmowy i takie tam, a z minusów - brak możliwości dodawania danych naprawczych. W zasadzie to ja tworzę i rozpakowuję archiwa przy pomocy TotalCommandera.

Wise Registry Cleaner - po nazwie zakładam, że program ten usuwa zbędne wpisy z rejestru. Taką funkcjonalność ma jeden z modułów TuneUp Utilities.

Perfect Disk - w pakiecie TuneUp Utilities również znajduje się moduł służący do defragmentacji dysków. (chociaż od czasu, gdy zacząłem korzystać z dysków ssd przestałem używać programów do defragmentacji).

EDIT:

Aha - dzięki linkom polecającym, akcjom promocyjnym i koncie pocztowym na uczelni mam na dropboxie do dyspozycji 19,25GB

Zamiast dropbox możesz wybrać adrive.com. - 50 gb za free, używam i polecam.

Dzięki, PDF X-Change Viewer chodzi u mnie szybciej niż Foxit Reader :wink: jDownloader? Też bardziej mi MiPony przypasował, kiedyś używałem, ale całkiem o nim zapomniałem :stuck_out_tongue:

Co do WinRar, WRC, Perfect Disk - tutaj muszę już nieco dłużej po testować :wink:

No niestety, ja na Dropboxie mam chyba tylko 2,5GB, bo kto ma ten ma, a chętnych znaleźć nie potrafię :smiley:

Dzięki, pozdrawiam!