Prośba : niezbędne programy ochronne

Dwa pytania od laika:

  1. Mam avast!, jako antywirusa i Sunbelt Personal Firewall. Chcę wgrać -squared Anti Malware.

Czy ten program “gryzie się” z pozostałymi wymienionymi? Czy może zastąpić avast! ?

  1. Po użyciu ComboFix straciłem możliwość korzystania z Office’a. Nie można go wgrać ponownie z CD, bo Instalator Windows twierdzi, że nie mam odpowiedniego pakietu poprawek. Pewnie system Windows ma uszkodzone przez zadziałanie Combo Fix pliki.

Mam oryginalny system XP Prof. z hologramem na obudowie, ale laptop mi sprzedano bez dysku instalacyjnego. Podobno, tak się robiło (4 lata wstecz). Co mam robić, bez utraty danych. Czy pliki instalacyjne są w komputerze, w jakiejś ukrytej lokalizacji ? Jak to sprawdzić?

Proszę o poradę i pomoc.

januszasj

januszasj , być może masz partycję ukrytą recovery, z której da się zrobić dysk instalacyjny.

Ad1.

Możesz spokojnie wgrać firewalla (Sunbelt Personal Firewall) i program do wyszukiwania złośliwego oprogramowania (squared Anti Malware) wraz z Avastem.

Wszystkie te programy są inne kategorycznie - ich działanie jest odrębne - to tak jak program do odtwarzania muzyki i do jej nagrywania - oba skupiają się na dźwięku ale zastosowanie jest zdecydowanie różne. Podobnie jest z tym, żaden z nich nie wyklucza drugiego ale go też nie zastępuje.

Ad2.

-cd. problemu z officem - Odinstaluj offica przeczyść rejestr ccleanerm oraz możesz również programem jv16 powertools a następnie zainstaluj offica ponownie. Mam nadzieję że to pomorze

-cd. problemu z Xp-kiem - Niewiem czy dobrze zrozumiałem Twój problem:

Chcesz zainstalować oryginalny windows xp na lapku a nie masz płyty instalacyjnej? Aby system był legalny: Możesz wykorzystać płytę z windowsem XP dołączoną do komputera stacjonarnego ponieważ licencja M$ jest ważna na 3 komputery, jednak należy starać się o dodatkowy chologram. Jest to tzw. migracja licencji. Niewiem czy warto zawracać się o dodatkowy hologram (to trochę tak jakby zwracać się do neostrady o zwrot pieniędzy :wink: ) - bez niego [hologramu] sam system będzie legalny jednak na obudowie nie będzie hologramu - zawsze możesz powiedzieć że Ci się zdrapał :stuck_out_tongue:

Dzięki!

=D>

Czy zamiast avast! może być f-secure ?

januszasj , może być, ale z tego, co wiem, to tworzy dużo procesów i muli przy tym system. Co powiesz na Avirę??

Dzięki!

Niestety: zarówno przed, jak i po wyczyszczeniu rejestru ccleanerem nie można usunąć programu Office. Pojawia się\ten sam komunikat o braku odpowiedniego pakietu poprawek !

Czyli nie można uruchomić np. worda, ani go usunąć. :evil:

Jak się znajduje ukryte partycje? Nie jestem specem z dziedziny komputerowej, ale jestem obeznany z obsługą skomplikowanych programów użytkowych, więc może sobie poradzę, gdy będę znał algorytm postępowania.

januszasj

osobiście polecam ashampoo antywirus czy wszyscy nowi muszą zakładać temat o antywirze (też to miałem :lol: )

januszasj , możesz odinstalować Worda czy pojawia się to samo??


Włącz opcję pokazania ukrytych plików, być moze się pojawi.