Prośba o analizę logów pod kątem infekcji i niepożądanych aplikacji

Syn sąsiadów, mój kumpel z lat szkolnych twierdzi, że komp jego rodziców muli. Wg mnie, działa on jak na Asusa z Pentiumem N3350 i 4GB ramu przystało. W dodatku dysk talerzowy, więc demonem prędkości nie będzie. Ja tam sensu stawiana systemu na nowo, lub przywracania do ustawień fabrycznych nie widzę, ale jak logi coś wykażą, to w ostateczności to zrobię. Póki co proszę o ich analizę.

FRST FRST.txt (21,0 KB)

Addition Addition.txt (35,0 KB)

Jeśli to możliwe, proszę o jak najszybsze zanalizowanie, nie chcę tego kompa mieć u siebie dłużej niż to potrzebne. :slight_smile:

Uzbrój się w cierpliwość, aż @iJuliusz przejrzy logi.
Moim zdaniem najlepiej zainstalować system ponownie (aktualny) mniej nerwów…
A i zmień antywirusa na coś bardziej lepszego. Avast i AVG wpuszcza malware. Sam miałem, przeszedłem na Bitdefender.

1 polubienie

Witaj

Masz rację @krzysztoft1, trochę cierpliwości :wink:
Jestem na urlopie, nawet szkolenie na BC zawiesiłem.

@greh Logi są niekompletne.
Faktycznie odinstalowałbym Avast, użyj tego narzędzia
Więc jak odinstalujesz Avast, zrób nowe logi, usunę resztki.

Będę w domu to się za to zabiorę. Logi niekompletne? Cóż widocznie wina tego, że FSRT Windows Defender próbował zablokować, mimo uruchomienia jako admin. Dałem uruchom mimo to, ale widać nie zatrybiło jak należy.

Też jestem na urlopie, więc miałem czas by pomóc. :wink:

@iJuliusz, avast wywalony, nowe logi poniżej. Z niecierpliwą cierpliwością oczekuję na kolejne kroki i info czy jest jakiś syf. Bo wg mnie komp działa tak, na ile pozwalają jego wnętrzności. Szybciej, bez ingerencji sprzętowej raczej nie będzie.

FRST FRST.txt (93,3 KB)

Addition Addition.txt (34,0 KB)

Avast wywalony, ale nie do końca. Chyba narzędzie sobie nie poradziło, albo zrobiłeś skany FRST przed restartem, ale po usunięciu Avast

Zerknij na listę zainstalowanych programów i odinstaluj to co ma w nazwie Avast :wink:
Potem, niestety, znowu skan FRST i logi

Nie ma mnie teraz w domu. Wywalałem narzędziem w trybie awaryjnym wg przepisu na stronie z narzędziem. Avasta samego wywaliło, ale widziałem że został Avast Secure Browser. Logi zrobione po wywalaniu i uruchomieniu już w normalnym trybie. Będę w domu to poszukam na liście i usunę. Chyba że do tego też jest jakieś narzędzie?

Możesz użyć

Avast Secure Browser usunięty, komputer uruchomiony ponownie, po czym wykonane logi w FRST w wersji z dziś. Oto one

FRST - FRST.txt (93,2 KB)

Addition - Addition.txt (33,1 KB)

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Ryszard\Desktop
    fixlist.txt (3,6 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pojawi się jeszcze jeden program Avast do usunięcia, sprawdź listę programów i odinstaluj go.
  5. Zrób nowy skan FRST, usunę resztę

Plik wynikowy

Fixlog.txt (10,0 KB)

Nic nowego związanego z Avastem nie pojawiło się na liście zainstalowanych programów.

Nowe logi

FRST - FRST.txt (90,1 KB)

Addition - Addition.txt (32,3 KB)

1 polubienie