Prośba o analizę raportu OTL i Extras (Search us.com)


(Koslonovic) #1

Witam serdecznie. Jak W temacie, chciałem prosić, doświadczonych użytkowników tego forum, o przeanalizowanie raportu OTL i Extras, którego wykonałem wcześniej i którego załączę wg instrukcji. Krótko opisując problem, z pewnym programem, zainstalowało mi się coś bardzo uciążliwego, jest to wyszukiwarka "Search us.com". Nie mogę, przeglądać wszystkich stron internetowych, i chciałem prosić o pomoc w tej sprawie. Przeglądałem forum, widząc rozwiązany podobny temat, mam nadzieję, że wspólnie rozwiążemy i mój problem. Jeżeli źle utworzyłem temat i w złym dziale, proszę o przeniesienie. Dziękuje wszystkim zainteresowanym, i proszę o instrukcję. Pozdrawiam!

http://wklej.to/lkp6y OTL

http://wklej.to/sDxb0 Extras


(Atis) #2

Przywróć domyślny plik Hosts:

http://support.microsoft.com/kb/972034/pl

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Scan i później Clean.

Pokaż nowy log z OTL.


(Koslonovic) #3

Dziękuje za szybko odp. RĘCZNIE przywróciłem plik “hosts”(choć instrukcja nie była trudna, nie wiem czy do końca zrobiłem to dobrze). Przez 5 minut, odwiedzałem strony które nie chciały się normalnie wyświetlać, i chodziły poprawnie. Teraz jednak znowu wyświetla mi, “Błąd wczytywania strony”. Mimo wszystko zrobiłem Skan i Clean AdwCleaner’em, po czym zrestartował się komputer. Wg Twojej dalszej instrukcji umieszczam nowe logi z OTL :

http://wklej.to/JnQ5U - OTL

http://wklej.to/CCUpQ - Extras

http://wklej.to/1pfP9 - AdwCleaner Option : Clean


(Atis) #4

W właściwościach połączenia sieciowego ustaw serwery DNS zalecane przez dostawcę internetu.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … p-settings

Nie przywróciłeś pliku Hosts, wiec pobierz i uruchom Microsoft Fix it 5026.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.


(Koslonovic) #5

Wyjechałem, więc proszę wybaczyć za tak długi nie odzew. A wiec, zanim przejdę do jakiegokolwiek ponownego skanu, pobrałem Microsoft Fix It, zainstalowałem, jednak mam problem z lokalizacją tego programu w systemie:/. Instaluje się normalnie, jednak nie wiem gdzie znajduje się ten program i jak mam go uruchomić. Przeszukałem cały system, start itp i ani śladu jakiegokolwiek folderu czy nazwy, które były by związane z tym programem. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tego programu, bo zwyczajnie w świecie nie wiem gdzie on się zainstalował Oo.


(Atis) #6

Wystarczy uruchomić i kliknąć Dalej. Zobacz obrazki:

zamulony-win-vista-babylon-toolbar-baylon-search-t505881.html#p3178567