Prośba o analizę raportu z programu CRYSTAL DISK INFO

Jako nowy użytkownik, witam Wszystkich na forum :slight_smile:

Zwracam się z prośbą o analizę raportu z programu CRYSTAL DISK INFO. Czy jest jeszcze szansa, aby dysk przywrócić do pełnej sprawności?

Objawy, które męczą dysk twardy to bezustanne spowolnienie w działaniu [ bardzo wolne kopiowanie plików, powolne wczytywanie programów ].

Pozdrawiam.!

Na pewno trzeba zrobić jego zerowanie i wrzucić ponowny scan smart, ale z najnowszego programu HD Tune Pro,zakładka health. Metoda zerowania dowolna. Jak będziesz używał MHDD (zerowanie + scanowanie powierzchni F4), masz w programie funkcję F8 smart, to po zerowaniu wrzuć z tego zdjęcie plus ewentualne zdjęcie z wyniku scanowania.

Zerowanie usunie wszystkie dane z dysku.

Główny problem, to parametr C5, ale również OB i C8. Dysk ma ponad 7 tysięcy godzin pracy, więc może, to już jego koniec.

Proponuję Go raczej przeznaczyć na magazyn na mało ważne dane.

Dysk raczej do wymiany.

Pozdrawiam

Aby się zorientować czy ten dysk jest taki wolny, zrób jeszcze test z programiku Crystal Disk Mark:
https://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskMark,Program,Windows,27554.html wybierz wersję portable, uruchom program ikonką DiskMark32- lub 64 (zależnie od systemu) i w głównym oknie kliknij przycisk Seq Q32T1. Poczekaj na wynik i podaj tutaj.

Jak ma 14 pending, to nie ma sensu robić żadnych testów więcej. Rzeczy do wykonania:

  1. Skopiować wszystkie dane, na których ci zależy, na inny dysk.
  2. Przejechać dysk MHDD.
  3. Nawet jak po tym wszystko będzie ok, to nie używałbym dysku do trzymania ważnych danych. Lepiej kupić drugi, a ten traktować jako magazyn na dane, których nie szkoda.