Prośba o analize stanu HDD - CrystalDiskInfo

Witam serdecznie

CrystalDiskInfo.thumb.jpg.c3a33c15fb875c

popraw link

Poprawiony

Dysk jest dobry, a co się dzieje?

Dzięki. Od jakiegoś czasu długo kopiuje pliki między partycjami i zaczął system mocno zamulać dlatego pomyślałem, że coś może być z dyskiem.

parametr 05 mówi o 10 bad sektorach, które zostały relokowane czyli nie są zagrożeniem jeśli ta wartość nie rośnie to dysk możesz jeszcze spokojnie używać, monitoruj ten parametr i jeśli by ta liczba rosła to zanim dojdzie do 100 wymień dysk i skopiuj dane, nie ma co panikować nie stanie się to w dzień czy dwa bym bardziej powiedział że miesiące

na chwile obecną nie wymaga wymiany

Dzięki bardzo. W takim przypadku nie będę zmieniał dysku w najbliższym czasie.

 Uruchom wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Może system zaśmiecony,zbędne procesy i programy w autostarcie

Liczba 10 dotyczy, nie liczby realokowanych sektorów, tylko tkzw.,próg" A on jest powiązany  atrybutami. I jeśli wartości atrybutów spadną poniżej progu, czyli 10 w tym dysku. Ma oznaczać że liczba zapasowych sektorów jest na wyczerpaniu. Czyli parametr 05 jest w porządku ponieważ wartość raw jest 0, a wartości atrybutów są dużo powyżej progu i wydają się nie ruszone

Jedynie co można chyba zauważyć w smart. To parametr BC ma coś błędów, wartość większa od zera kolumna raw. Może świadczyć o niestabilnym zasilaniu, luźne połączenia kabli z zasilacza, może też kabel sygnałowy, choć parametr C7 jest czysty i nie wykazuje błędy komunikacji. Jeśli parametr BC, wartość raw, nie rośnie, może został ślad o występowaniu problemu, który był kiedyś. Chociaż zawsze można sprawdzić, docisnąć połączenia kabli dysk  - płyta główna. 

To co zaproponował IPSEN,  jak najbardziej możesz wykonać, chociaż nie można dać gwarancji że problem z wolnym kopiowaniem między partycjami ustąpi. Chkdsk możesz wykonać nie tylko do woluminu c:.

 

Dziękuje bardzo. Właśnie sformatowałem dysk i zainstalowałem system na nowo. Zobaczę jak będzie się sprawował. 

Jeśli proces svchost , obciąża dosyć dużo pamięci i procesora. Często dotyczy, że są aktualizacje wykryte czy też skanuje. Więc żeby system się uspokoił, należy system z aktualizować, powinno wystarczyć te ważne czy krytyczne jak to się nazywa, aż nie będzie monitu o nowych aktualizacjach.

sory faktycznie mój błąd

System w chwili obecnej pobiera aktualizacje,możesz go zostawić na noc,żeby wszystkie  zalecane aktualizacje sobie pobrał,

jeżeli po tym dalej będzie problem z svchost to pisz

Tak zrobię.

Aktualizacje niekonieczne dokonują automatycznego restartu systemu. Tylko np. podczas wyłączania systemu przez użytkownika i wtedy dokonuje się instalowanie. Potem podczas włączania systemu może dokonać się restart. Więc ostatecznie rano, wszystkie ważne aktualizacje mogą nie być zainstalowane. I może być jeszcze potrzeba wyłączanie przez użytkownika, aby następne aktualizacje się dokonywały. Potem można sprawdzać przez wyszukaj aktualizacje czy są czy nie ma.