Prośba o diagnozę komputera - artefakty na ekranie

Witam,na wstępie powiem jestem tutaj nowy i witam wszystkich użytkowników forum !

Postanowiłem napisać tutaj jako że bardzo często udawało mi się odnaleźć solucję właśnie tu…przejdę jednak do rzeczy.

Oczywiście mam problem z komputerem, od kilku miesięcy mam fioletowe artefakty na ekranie,widać to szczególnie na gradientach … Przez miesiąc są a czasem przez miesiąć nagle znikają ?!

Wcześniej komputer mi się przegrzewał

i wyłączał - kilka dni temu wymieniłem zasilacz na nowy więc to na pewno odpada.Posiadam płytę główną gigabyte ga m615me s2 ze zintegrowaną kartą graficzną oraz osobno Geforce’a 9400 GT który teraz leży w pudełku (karta działa ok, sprawdzałem u kumpla.) W obu przypadkach występują artefakty w innych miejscach np. na tych samych zdjęciach.System operacyjny to Windows XP , komputer nigdy nie był podkręcany , procesor to AMD Athlon Dual Core 3600+. Osobiście Podejrzewam że albo płyta główna jest uszkodzona albo pamięć ram…Pamięć Ram to Goodram DDR 2 400 mhz. (2x1GB). Nie mam żadnej pamięci by to zdiagnozować. Skanowałem czyściłem defragmentowałem i przeprowadziłem test memtestem wszystko czysto, sterowniki do chipsetu etc. aktualizowałem.Temperatury w komputerze są wzorowe i nie rosną. Monitor sprawdzałem na innym komputerze również to nie to.Kończą mi się pomysły…wiem, że sprzęt jest raczej z bardzo niskiej półki ale był tani i dobrze mi służył od 4 lat do ostatniego epizodu z zasilaczem, możliwe że uszkodził jedno z elementów na stałe nie wiem jednakże który.

Kondensatory jak wyglądają?

To mi nie wpadło do głowy :slight_smile: Sprawdziłem, kondensatory nie są nabrzmiałe ani zaśniedziałe/pordzewiałe.

To wychodzi, że płyta jest walnięta, zwłaszcza że sprawdzałęś na dedykowanej grafice. Pamięc raczej tu nie ma nic wspólnego. Proponuję zmienić płytę główną i zobaczyć efekty.

Kombinowałem z nim od kilku dni, teraz mi działa tylko z jedną kością RAM jak podpinam dwie to pika.(uszkodzony slot ?)

zamierzam kupić tą płytę jako zamiennik, http://pclab.pl/art32241-6.html jeśli mi się uda oczywiście dam znać czy działa :slight_smile:

Dodane 27.07.2012 (Pt) 11:24

Wymieniłem płytę główną, problem nie zniknął, co prawda ilość złej grafiki się zmniejszyła, na dedykowanej to samo…czy to może być wina bad sectorów na twardym dysku i komputer odczytuje niepoprawne informacje …?