Prośba o dopasowanie procesora do płyty ASRock G41M-VS3

Witam!

To mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość i z góry przepraszam, za wszystkie możliwe popełnione błędy.

Chciałem zapytać Was- ekspertów w dziedzinie informatyki jaki procesor będzie najlepszy do mojego kombajna. Nie szukam procesora za 1000zł. Chciałem jak najtańszy a jednocześnie, żeby sprawował się całkiem przyzwoicie. Nie piszcie proszę, żebym zainwestował w nowy komputer, ponieważ najzwyczajniej w świecie mnie na niego nie stać, a ten którego obecnie używam nie jest zabójczo stary- ma z 3 lata. Niektóre gry, które wydawaćby się mogło, że nie będą miały żadnego problemu z odpaleniem klatkują, np. Assassin’s Creed, GTA IV, NFS Most Wanted (ten nowy), Crysis 2. Aktualnie w moim siedzi Pentium 4 2.6GHz, lecz jest to jednostka jednordzeniowa. Wykorzystuje tam coś, że PC wykrywa go jako jednostke 2 rdzeniową ale tak nie jest. (nie znam się za bardzo na tym. Jestem na forum by dowiedzieć się przydatnych informacji). Zastanawiałem się nad Dual Core, lecz proszę o pomoc w wyborze :slight_smile:

Mój kombajn:

Procesor: Intel Pentium 4 2.6GHz

Płyta główna: ASRock G41M-VS3

Pamięć ram: 4GB (2x 2GB) Kingston

HDD: 2x80GB SATA

Karta Graficzna: nVidia Quadro FX1800

Jeżeli czegoś nie napisałem to postaram się jak najszybciej uzupełnić informacje :slight_smile:

 

Dziękuję za wszelkie pomocne informacje !

Pozdrawiam

Zapomniałem o zasilaczu: Modecom feel 500 (kupiłem niedawno bo Akyga się buntowała :smiley: )

Karta bardziej do Photoshopa niż do gier ogólnie mało wydajna do gier.

 

Druga sprawa myślę o zasilaczu zamienił stryjek siekierkę na kijek. Choć w tym wypadku kijek na kijek.

 

Jak już kupić to jakiegoś Quada polecam Q6600 rev. G0 za około 150-170zł wyhaczysz na alledrogo.

Quadro fx1800 mało wydajna do gier? Przecież 768mb na pokładzie i szyna 192bit powinno być wystarczające. Akurat z Modecom’a jestem zadowolony. Napewno lepszy, niż Akyga 400W na etykiecie, a 300W w realu :D 

Swoją drogą dzięki za pomysł z procesorem. Całkiem przystępna cena, 4 rdzenie :slight_smile: Chętnie poczytam inne propozycję :slight_smile:

Karta bardziej z przeznaczeniem do PS czy CADA a nie do gier. Poza tym nie wiem za ile ją kupiłeś bo ogólnie takie karty są znacznie droższe. Tak zasilacz na pewno lepszy ale nadal czarna lista.

Oczywiście, wspomnę to co powiedział kolega mrFreeze

Karty seri Quadro to karty z przeznaczenie dla grafiki a nie do gier, po prostu sobie w nich nie radzą.

Szyna i pamięć to nie wyznacznik możliwości karty.

Zasilacz kupiony Modecom to jak wspomniano też Czarna lista, wiec i warto by było pomyśleć nad zmianą, bo lepiej dmuchać na zimne.

Na allegro za jakieś 40zł można znaleźć Fortrona, a to już pewniejsza konstrukcja.

 

Co jeszcze do wspomnianych 3 latek, no ten procesor i ta podstawa na pewno ma więcej na karku niż 3 latka.

Lecz zastanowił bym się na twoim miejscu, i dozbierał trochę kasy, i warto by było przeżuci się na coś nowszego, i wtedy odczuło by się skok wydajności, i to nawet w grach.

Za jakieś 1500zł można już naprawdę fajny sprzęcik złożyć co da sobie bez zadyszki z grami przez ciebie pisanymi.

tak tylko przeznaczenie tej karty jest inne :slight_smile:

http://www.nvidia.pl/object/product_quadro_fx_1800_pl.html

No za karte dałem nieco ponad 250zł

 

No ale nie zrzucajmy całej winy na kartę. Moim zdaniem powinna sobie dać radę. Oglądałem filmik, jak gracz gra w Call of Duty Black Ops na maxymalnych wymaganiach i nawet nie przycięło. Na moim nie jestem w stanie przejść w 1 misji z budynku na ulice i schować się za mur -.-’

Kupno karty narazie odpada bo została kupiona pół roku temu.

 

No nie wiem. W moich rękach jest 3 lata. Zamówiony na allegro

ależ da sobie radę tylko jak napisałem przeznaczenie tej karty jest raczej pod prace graficzne  :slight_smile: