Prośba o doradzenie parametrów laptopa do pracy!


(Spiderman3) #1

Witam!

 

Chciałbym Was forumowicze prosić o doradzenie mi jakie powinien mieć laptop parametry żeby chodził szybko miał dość dużo miejsca(głównie na dokumenty i zdjęcia) oraz służyłby on do korzystania z internetu. Aktualnie mam laptopa z prockiem intel core i5 i nie spełnia on moich oczekiwać. Dysk ma pojemność ok ale strasznie zamula.

Mogą być też propozycje laptopów; link lub model laptopa.


(Spiderman3) #2

system czyściłem i dalej zamula a co do ceny to myślę, że tak między 2500-3000 zł. A jak przeczyścić laptopa(trzeba go rozebrać)?


(mrFreeze) #3

Wrzuć screena z HDTune z zakładki Health oraz z HWInfo z zakładki Sensors (całe okno). Jak przeczyścić laptopa zależy kto co ma na myśli. Możesz programami przeczyścić z śmieci tzn. plików tymczasowych itp. bądź jak sam napisałem trzeba go rozebrać i wyczyścić wewnątrz.

http://hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

http://www.hwinfo.com/files/hw32_442.exe


(Avatar 1990) #4

Aktualnie mam laptopa z prockiem intel core i5 i nie spełnia on moich oczekiwać. Dysk ma pojemność ok ale strasznie zamula.

 

HD TUNE pro to dobry pomysł. Sprawdz zakładke health, Smart oraz zrob error scan. ( wszystko w tym programie)

Mozliwe, że głowica już jest zmasakrowana lub jest duzo bad sektoró na dysku.

 

Ponadto możesz puścić mu program ADVANCED Windows SYSTEM CARE na full ( tylko nei instaluj zadnych dodatkow)

Mam nadzieje ze nie masz zasyfinego systemu uprawniaczami działania bo to tylko marketing i robiąwięcej złęgo niż dobrego.

 

 

Co do laptopa za 3 k pln Lenovo z710 z i5 + gt745 z matrycą Full HD

solidny multimedialny sprzęt z gagetami typu maryca wysokiej jakości, podświetlana klawiatura oraz głośniki markowe( a nie wykłę pierdziawki)

HHD ma hybrydowy. Co prawda do dysku SSD dzieli go dalej przepaść ale jest trochę lepszy niż standardowy dysk.


(Spiderman3) #5

Tak odbiegając od tematu. Możecie mi powiedzieć jak się dostać do dysku w laptopie samsung NP300E5A-S04PL bo chciałbym go podmienić i sprawdzić czy to jest kwestia dysku czy czegoś innego.


(Avatar 1990) #6

Żeby sprawdzićczy to przez dysk zastosuj siędo porad odośnie jego sprawdzenia. Nie ma potrzeby grzebania ani wymieniania póki co…


(Spiderman3) #7

wyniki z tych programów na screenie (erros scan szybki):

 


(mrFreeze) #8

Brakuje połowy okna z HDTune.


(Spiderman3) #9

pozostałe wszystko jest status ok, ale jak chcesz to mogę wrzucić resztę okna


(mrFreeze) #10

Tak poproszę. Przeczyść kompa ADWCleaner uruchom z prawokliku jak Administrator najpierw Szukaj następnie Usuń. Dodatkowo przeskanuj system MBAM.

 

http://download.bleepingcomputer.com/dl/1549ce8b87e982251ba69023bb2fe7f7/53fa4bf7/windows/security/security-utilities/a/adwcleaner/AdwCleaner.exe

http://data-cdn.mbamupdates.com/v2/mbam/consumer/data/mbam-setup-2.0.2.1012.exe


(Spiderman3) #11

Coś jeszcze muszę zrobić czy to wystarczy?


(mrFreeze) #12

Dysk nie wygląda źle poza tym parametrem 0B widać, że mechanika siada. Jak Ci nie zależy na GB kup SSD naprawdę daje niezłego kopa. Szukałbym przyczyny powolnego działania właśnie w wirusach napisz z ciekawości czy po skanowaniu coś się poprawiło.


(Spiderman3) #13

Po skanowaniu nic praktycznie się nie zmieniło. Co do dysku ssd to musiałby być dość pojemny bo na tym laptopie jest dużo zdjęć. Z tego co widziałem to takie pojemne dyski ssd są bardzo drogie. Za dysk ssd do stacjonarki płaciłem niecałe 300zł (pojemność 128 gb).


(mrFreeze) #14

Nie wiem co masz w systemie jak namieszane itp. zawsze warto postawić system na nowo to przynajmniej wskaże czy problem sprzętowy czy programowy. Dysk SSD do stacjonarki i do laptopa się niczym nie różni :slight_smile: za około 220zł już można kupić 120GB.


(Spiderman3) #15

Tylko, że teraz mam dysk 750gb.