Prośba o doradzenie płyty głównej!


(Spiderman3) #1

Witam! Tak jak w temacie. Muszę kupić nową płytkę główną bo moje stara mi padła(potwierdzone w serwisie). W związku z tym zwracam się do was forumowicze o poradę jaką płytkę kupić pod sprzęt w opisie. Cena tak do 260 zł. 

Moja propozycja jest taka: http://proline.pl/?p=MSI+970A-G46 , ale proszę też o wasze. 


(system) #2

Pod FX 6300 masz do wyboru w okolicach tej ceny:

 

MSI 970A - G46

Gigabyte GA-970A-DS3P


Ta sama klasa płyty, różnice są wręcz kosmetyczne (opinie od ludzi: praktycznie takie same, wpływ ma tu raczej jak ktoś trafi na egzemplarz który padnie)

 

ASRock 970 Extreme3 - główną wadą w/g posiadaczy jest cienkie pcb co robi złudzenie miękkości płyty (klasa taka sama jak te wyżej lecz ma bardziej przyjazny bios do podkręcania)

 

 

Praktycznie tylko te 3 klasyfikują się na uwagę, a która to bardziej na ocenę wpływa wygląd bo możliwości takie same.

 

Jeśli byś chciał dołożyć kilka zł to polecam Asus M5A97 R2.0 - cena około 308-320zł (od 5 dni próbuje jej dokopać na wszelkich testach i jakoś nie udało mi się zrobić zwisu).

 

 

99% opinii o tej klasie płyt odnosi się do wrażeń czy komuś podoba się wygląd biosu UEFI  a czy radiatorki mają ładny kształt, ilość USB itp, czyli bzdety 13 latków.


(Spiderman3) #3

Dzięki za szybka odpowiedź. Kupię jednak tego msika http://proline.pl/?p=MSI+970A-G46 . Możesz polecić mi jeszcze jakaś grafikę żeby była mniej więcej o takiej samej wydajności co hd6850 od gigabyta. Może być nawet jakaś nVidia . Orientuje się ktoś ile mógłbym dostać za uszkodzona płytkę główna z opisu i za radeona hd 6850 gigabyta tez uszkodzonego?