Prośba o doradzenie szafy rack!

Hej, odgrzeje temat. Naszła mnie taka rozkmina. Podpiąłem kabelek z gniazda rj45 pod patchpanel i z panela pod swich, który z kolei jest podpięty pod router i w tym gnieździe nie mam transmisji(nie działa internet). Czy muszę z pachpanela podpiąć bezpośrednio pod router żeby działało czy może być tak jak mam i powinno działać? Chcę w innym pokoju piętro niżej podpiąć się pod gniazdo routerem żeby rozprowadzał internet po wifi i nie działa połączenie. Może to być kwestia nie działającego gniazda rj45 na dole?

Patchpanel powinno się krosowac ze switchem. Kable mogą być źle zarobione. Masz jakiś tester okablowania?

Okazało się, że prawdopodobnie nie było styku w gniazdku na dole. Jak wymieniłem moduł rj45 z bez narzędziowego na lsa to teraz śmiga necik jak ta lala i bezpośrednio z gniazda i z gniazda przez router na dole. Co do testera kabli to nie mam.

Odgrzeję ten temat jeszcze raz Wszystko mi działa oprócz jednego kabelka podpiętego pod patchpanel. To znaczy internet działa tylko do komputera natomiast do routera, telewizora czy dekodera polsatboxa już nie. Zauważyłem, że w tym kablu mam zarobioną końcówkę kat 6 a patchpanel jest kat5e. Zakładam, że żeby zadziałało musi być ta sama kategoria na na dwóch końcach kabla, ale nie jestem tego do końca pewny. Może mi ktoś z Was forumowicze to potwierdzić?