Prośba o dwie drobne porady związane z Firefoxem

Witam. Choć niekoniecznie ten temat można włożyć do “problemów”, to jednak nie znalazłem żadnego lepszego działu, w którym można by o tym napisać. Otóż prosiłbym o instrukcję, jak zmienić adres nowej karty w Firefoxie. Inaczej mówiąc, jak zmienić to, co domyślnie jest ustawione na about:newtab.

Drugi mój “problem” dotyczy dodatku o nazwie Download Manager. Czy jest jakiś sposób, żeby ustawić w nim harmonogram (czyli to, że ściąganie rozpocznie się i zakończy o tej i o tej godzinie)? Jeśli nie: czy istnieje jakiś dodatek o podobnej funkcjonalności (byle tylko obsługiwał Youtube’a, reszta mnie nie obchodzi) pozwalający na utworzenie harmonogramu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ad. 1: https://support.mozilla.org/pl/questions/954802

Hmm, no dobra, zmieniłem wartość wpisu “keyword.URL” na “about:blank”, ale nawet po restarcie przeglądarki nic się nie zmieniło… Czyżbym czegoś nie zrozumiał albo nie dokończył?

Zmieniasz wartość widoczną na zrzucie na about:newtab , to co zmieniłeś nie ma nic wspólnego z nową kartą :wink:

about_png_300x300_q85.jpg

W takim razie, dlaczego mi się zdawało, że w tym linku (https://support.mozilla.org/pl/questions/954802) piszą o tym, żeby zmienić właśnie wartość wpisu “keyword.URL” (cóż, angielskiego nie znam zbyt dobrze…)? Pytania nie czytałem, więc może Pablo_Wawa podał link nie do tego, o co mi chodziło?

Nadal nie ma odpowiedzi na drugie moje pytanie.

A jak już przy tego typu “problemach” jesteśmy, to mam jeszcze trzeci: istnieje jakiś dodatek, który blokowałby wszystkie obrazki na konkretnej stronie? Osobiście, przydałoby mi się to, żeby zminimalizować czas wczytywania strony głównej (TYLKO I WYŁĄCZNIE, podstron nie) dobrychprogramów, która jest zazwyczaj przeładowana, a z której i tak zwykle korzystam tylko po to, żeby pootwierać jeszcze nieprzeczytane newsy i wpisy na blogu.

Wskazówkę masz w okienku z tytułem

i sprowadza się to prostego stwierdzenia

Mam przetłumaczyć/wyjaśnić?

Co do pytania drugiego to nie znam odpowiedzi, ale co do trzeciego, to wejdź w menu -> Opcje a potem zakładka Treść:

muew.jpg

Tylko że to działa dla wszystkich stron. Jak chcesz tylko jakąś konkretna witrynę przyblokować, to musisz wybrać przycisk Wyjątki obok tej pozycji i tam zablokować stronę główną.

Śmieszna sprawa. Nie chciało mi się czytać nawet tego “wstępu” w odpowiedzi i od razu przeszedłem do tych “punktów” :smiley: . A czego one tak właściwie dotyczyły? No nieważne, w każdym razie z moim trzecim pytaniem też śmieszna sprawa. Wpisuję sobie (bez zmieniania samej opcji “pobieraj obrazki automatycznie”) “dobreprogramy.pl” do tych “wyjątków”, klikam “blokuj”. Ale przeglądarka blokuje całe dobreprogramy oprócz… strony głównej :smiley: .