Prośba o interpretację SMART

Cześć, mam dysk znajomej z którego odzyskiwałem dane, jego smart na moje oko nie wygląda dobrze, czy ktoś z was mógłby na to rzucić okiem? yjji.jpg

Podaj SMART z programu HDTune zeby było porównanie bo czasem program może przekłamywac.

Tu HD tune

fkat.jpg

mrxz.jpg

Zaraz zrobię error scan

Atrybut C5 i C6 jest dziwny bo na minusie i to w obu programach jest przeklamanie, zrob error skan jesli wszystko wyjdzie na zielono to raczej przeklamania programow, najlepiej byloby sprawdzic smart dla pewnosci bootowalnym MHDD

Error scan wyszedł cały na zielono, oczywiście z odznaczoną opcja quick scan.

To raczej jest ok, tak jak mowilem warto sprawdzic bootowalnym MHDD smart tam juz nie powinno być przekłaman, w sumie zauwazył bys pewnie jakies przyciecia czy zamrozenia systemu gdyby te atrybuty cos oznaczały . Sam ostatnio przy wpisach C5 i C6 miałem wartosc 1 i miałem zamrozenia systemu przez co musialem wykonywac zerowanie z remapowaniem :slight_smile:

Tzn jak wspomniałem w poście numer 1 nie mam opcji sprawdzić dysku wgrywając system bo to nie mój dysk. Jutro zapuszcze MHDD jak kupię płytkę. Sprawdzę, Może od razu zrobię te zerowanie i remap.

włącz MHDD naciśnij klawisz F8 z tego co pamietam i zobacz jakie beda tam wartosci przy tych pozycjach :slight_smile: