Prośba o interpretację SMART

(igrek) #1

Cześć, mam dysk znajomej z którego odzyskiwałem dane, jego smart na moje oko nie wygląda dobrze, czy ktoś z was mógłby na to rzucić okiem? yjji.jpg

(djkamil09061991) #2

Podaj SMART z programu HDTune zeby było porównanie bo czasem program może przekłamywac.

(igrek) #3

Tu HD tune

fkat.jpg

mrxz.jpg

Zaraz zrobię error scan

(djkamil09061991) #4

Atrybut C5 i C6 jest dziwny bo na minusie i to w obu programach jest przeklamanie, zrob error skan jesli wszystko wyjdzie na zielono to raczej przeklamania programow, najlepiej byloby sprawdzic smart dla pewnosci bootowalnym MHDD

(igrek) #5

Error scan wyszedł cały na zielono, oczywiście z odznaczoną opcja quick scan.

(djkamil09061991) #6

To raczej jest ok, tak jak mowilem warto sprawdzic bootowalnym MHDD smart tam juz nie powinno być przekłaman, w sumie zauwazył bys pewnie jakies przyciecia czy zamrozenia systemu gdyby te atrybuty cos oznaczały . Sam ostatnio przy wpisach C5 i C6 miałem wartosc 1 i miałem zamrozenia systemu przez co musialem wykonywac zerowanie z remapowaniem :slight_smile:

(igrek) #7

Tzn jak wspomniałem w poście numer 1 nie mam opcji sprawdzić dysku wgrywając system bo to nie mój dysk. Jutro zapuszcze MHDD jak kupię płytkę. Sprawdzę, Może od razu zrobię te zerowanie i remap.

(djkamil09061991) #8

włącz MHDD naciśnij klawisz F8 z tego co pamietam i zobacz jakie beda tam wartosci przy tych pozycjach :slight_smile: