Prośba o klucz podczas instalacji Windows 10

Co w związku z tym? Bo miałeś już podane rozwiązanie, a piszesz jakbyś nie czytał tego co wyżej.

Odczytanie klucza i wpisanie do aktywacji nic nie daje przy Windows 10.
Kod błędu: 0x803F7001.
A przy “Rozwiązanie problemu” jest informacja “W tym urządzeniu dokonano nie dawno zmianę sprzętu” i nic się nie dzieje. Żeby się zalogować do konta MS muszę mieć aktywowany system.

Fakt, była rok temu zmieniana PCB ale nie dawno robiłem format na Windows 8.1 (czysta instalacja) i było wszystko w porządku. A teraz przy Windows 10 nie czyta klucza i przy Windows 8.1 też nie czyta (nawet nie mam możliwości ominąć podawania klucza). Zrobiłem wszystko co o czym pisaliście i chce się dowiedzieć jaka przyczyna. ;/

Chodzi o płytę główną (motherboard)? Jeśli tak, a miałeś wersję OEM systemu operacyjnego to niestety był przypisany do płyty głównej i nie jest już legalny :stuck_out_tongue_winking_eye:

I co teraz kolego radzisz? Ale to dziwne bo po wymianie płyty głównej dało się normalnie aktywować system. :confused:

Z mojej strony mogę jedynie polecić kupno systemu operacyjnego i na przyszłość wybieranie wersji BOX zamiast OEM - właśnie dlatego te drugie są tańsze.
Może ktoś inny będzie potrafił lepiej doradzić :wink:

Znaczy tak. Posiadam naklejkę z Windows 7 Pro i chyba na tym pozostanę. Jest to legalnie zakupiona naklejka. :wink: Hmm czyli dana płyta nie posiada możliwości aby aktywować system? Nie bardzo się znam na tych kluczach w pisanych w płytę. To też mnie dziwi, że w październiku 2016 mogłem normalne zrobić czystą aktywację Win 8.1 z oryginalnego ISO a teraz? Teraz nic…

Jeśli masz oryginalny klucz od Windows 7 Professional to dlaczego od początku nie wpisałeś go podczas instalacji Windows 10? Witki mi opadły…

Lub jak zainstalujesz ten system, aktywujesz i zaczniesz pobierać poprawki, to jedna z nich będzie - czy chcesz aktualizować do systemu W10 i też można.

Tego już nie będzie bo GWX jest wycofany - oficjalna możliwość darmowej aktualizacji się skończyła :wink:

Co prawda instalowałem W7 Home, ale dostałem taką informację.

Kiedy to wycofano?

Hmm nie jestem pewien, na żadnym z komputerów gdzie aktualizowałem ostatnio do 10 nie miałem takiej możliwości bez pobrania oprogramowania do aktualizacji ze strony MS

Nadal mnie nurtuje kwestia co sieto stało że nie mogę aktywować. Laptop oddany był na gwarancję gdzie potem wrócił z zainstalowanym Windows 8.1 (Medion) a teraz nic.

Pytanie, jaki system oryginał był na nim zainstalowany?

Serwis ma swoje sposoby i miałeś zainstalowany W8.1

A próbuj aktywacji przez telefon.

Fajnie byłoby gdybyś podał wszystkie istotne informacje na początku, zamiast przypominać sobie po trochę w każdym kolejnym poście…
Jeśli naprawa była gwarancyjna i z tego powodu nie możesz aktywować Windowsa to reklamuj naprawę w serwisie!
edit.
Co nie zmienia sytuacji, że posiadając wersję Windows 7 Pro lepiej ją wykorzystać do aktualizacji na 10 niż Windows 8.1 Home OEM.

Skoro masz naklejkę z logiem Windowsa to najlepiej zobaczyć jaki klucz masz zapisany w UEFI ? Będzie widać zarówno klucz z 7 i z 8.1.

https://github.com/Superfly-Inc/ShowKeyPlus/releases/download/ShowkeyPlus/ShowKeyPlus.zip

Masz pomysł gdzie sobie ten klucz z UEFI odczyta skoro miał wymienioną płytę główną? Czytaj poprzednie posty zanim coś dodasz.

Odczyta sobie z UEFI wymienionej płyty głównej na której był potem zainstalowany system 8.1.
Skoro w serwisie zainstalowali i aktywowali 8.1 na nowej płycie to i licencja jest do niej przypisana tylko klucz jest inny.

Nie wiem czy da się aktywować Win10 za pomocą akurat tego klucza którego użyli w serwisie ale klucze z W7 na których dokonano rezerwacji a nigdy nie instalowano W10 da się aktywować do tej pory i robiłem to akurat dziś rano.

Gdzieś widziałem wczoraj artykuł wydany po ostatniej aktualizacji, pisali że nawet bez klepniętej wcześniej aktualizacji najnowszy ISO akceptuje klucz od starszych wersji.
Jeżeli do Win8 miałes nalepkę bez klucza powinien zaakceptować klucz płyty czyli nie wpisujesz klucza a jedynie klikasz pomiń/dalej, po połączeniu z siecią powinien sam się aktywować.

A tu go masz http://m.pclab.pl/news73854.html

Dokładnie. Laptop był oddany na serwis a maju bodajże. Dostałem go z wymienioną płytą główną i system Windows 8.1 od Mediona. W październiku bodajże robiłem czystą instalację Windows 8.1 i instalator nie pytał o klucz, a normalnie po połączeniu z internetem, system się aktywował. A teraz podczas Windows 8.1 i Windows 10 zaczął pytać o klucz.

Niestety była to gwarancja roczna i okres gwarancyjny minął i nie uzyskałem żadnej cennej informacji od sklepu w którym kupowałem. Naklejkę którą posiadam z system nie chcę jej do tego laptopa używać ponieważ chce ją wykorzystać do PC. I dlatego już nie mam żadnych pomysłów…

W Windows 10 mogę ominąć podanie klucza ale nie mogę aktywować systemu z racji “zmiany sprzętu”. Przy Windows 8.1 nie mam możliwość aby przy instalacji pominąć wpisywanie klucza.