Prośba o klucz podczas instalacji Windows 10

Hej. Posiadam laptopa Medion z oryginalnym systemem Windows 8.1. Za pomocą Windows creation tool pobrałem obraz Windows 10 i zagrałem go na USB. Podczas instalacji systemu niestety pyta o klucz gdzie klucz powinien być zczytany z UEFI. Jaka może być przyczyna?

Darmowe przejście na win10 już się chyba skończyło.

Nie chyba tylko na pewno. W lipcu 2016 roku, tak wiec kolego trochę się spóźnił.

1 polubienie

Możliwe. :confused: A w przypadku aktualizacji bez czystej instalacji?

Jeszcze w 2016 można było aktualizować na 100%.

Skończyło się tylko teoretycznie. W ciągu ostatniego tygodnia instalowałem na 4 komputerach Windowsa 10. Komputery te miały licencję od Windows 7 Home OEM poprzez Win7pro po Win8.1 i wszędzie aktywacja przeszła bez problemy - tylko MS się tym nie chwali :wink:
Co do autora to podczas czystej instalacji możesz pominąć wprowadzanie klucza i aktywować później, a najlepiej gdybyś ten klucz odczytał (jeśli jest możliwość) z tablicy UEFI i podał już na etapie instalacji.
edit.
Może nie najlepiej w ten sposób, ale ja w ten sposób instalowałem i działa, a aktywacji po instalacji nie testowałem, chociaż teoretycznie też powinno działać.

Pominąłem aktywacje. Lecz podczas aktywacji z poziomu systemu nadal powstaje problem z aktywacją.

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-windows_install/odczytywanie-klucza-produktu-oem-z-uefibios-na/9f6589ce-e00a-46ad-8637-4df6c8a820d9
Spróbuj podać klucz podczas instalacji. Ewentualnie aktywacja telefoniczna (to zawsze przechodzi ;))

Tak, mój błąd. Miało być 2016.

Jak nie był na nim system uaktualniany do W10, to czysta instalacja chyba nie przejdzie?

Jednak w sytuacji przedstawionej w pytaniu (wcześniej zaktualizowano starszy system do Windows 10, a teraz użytkownik chce zastąpić Windows 10 zainstalowany w procesie aktualizacyjnym czystą instalacją Windows 10 na tym samym komputerze) nie trzeba będzie podawać klucza produktu podczas instalacji czystej Windows 10, ponieważ klucz Windows 10 został już uprzednio aktywowany na danym komputerze i fakt ten został odnotowany na serwerach Microsoftu. Po prostu w trakcie instalowania systemu z przygotowanego w opisany sposób nośnika instalacyjnego, gdy pojawi się na ekranie monit o wprowadzenie klucza produktu klikamy Pomiń, a po zakończeniu instalacji i połączeniu się komputera z internetem, system powinien zostać automatycznie uaktywniony (jest to tzw. metoda aktywacji za pomocą uprawnień cyfrowych).

Czyli instalujesz normalnie W8.1, aktualizacja do W10 i ewentualnie dopiero czysta instalacja W10.

A jakaczy wersja Windows 10 powinna mi się zainstalować? Oryginalne jest Windows 8.1. Może po prostu nie ta wersja systemu i dlatego?

A może trzeba było to pominąć, instalacja i może się aktywuje lub jw spróbować aktywacji telefonicznej.

Jeśli podczas instalacji nie podałeś klucza (na tej podstawie instalator rozpoznaje jaką wersję zainstalować) a wybrałeś nie taką jak masz, to nie aktywujesz :wink: Sprawdź na naklejce jaką posiadasz wersję Windows (podejrzewam że jakiś home oem) i taką wybierz podczas instalacji.

1 polubienie

Od W8 nie ma naklejek z serialem. Jw prawdopodobnie Home - a nie wiesz jaki był oryginalnie system W8.1? taki pobierz W10 i instaluj.

Wieczorem dam znać jaką wersję mam Windows 8.1. Niestety po pominieciu wpisaniu klucza przy instalacji systemu i po tym jak już jestem w systemie i mam dostęp do Internetu, system nie aktywuje się.
Może po kolei. Od czego zacząć? Jak sprawdzę dokładną wersję Windows 8.1? I ten klucz? Niestety pod laptopem jest naklejka Windows i nic więcej… Bo może faktycznie nie ten obraz płyty pobieram.

Sprawdzasz wersję W8.1 i taki pobierasz W10.

Instalujesz, próbujesz podać klucz z 8.1, jak nie przyjmie, jedziesz dalej może aktywuje? lub aktywacja telefoniczna.

Jak numer nie przejdzie, instalujesz W8.1 + aktualizacja W10.

Chyba, że jest inny sposób, to może ktoś napisze.

Ale pobierz i wypal na DVD ten obraz W10:

Jeśli nie wiesz jaką masz wersję to zapewne masz wersję Home czyli najuboższą
Pobierasz ten obraz dla wersji 64bitowej
https://software-download.microsoft.com/pr/Win10_1703_Polish_x64.iso?t=fab4ebbe-6c05-4d2f-927e-1ecc6013d06a&e=1493123255&h=1c931d8a0e016f6d1497fa3a55b1cdfb
wypalasz na płycie DVD lub pendrive, podczas instalacji wybierasz pomiń wprowadzanie klucza i wybierasz wersję HOME
Po instalacji jeśli się nie aktywuje robisz to telefonicznie.
Lub jak pisze @JNJN najpierw update z 8.1 do 10 a potem czysta instalka (chyba microsoft update creation tool do tego służył)

Ciągle działa, sam w ciągu ostatnich miesięcy aktualizowałem kilka komputerów.

Nie instalujesz a aktualizujesz.
Najlepiej tędy https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade

Niestety przy czystej instalacji Windows 8.1 problem jest ten sam. Instalacja pyta o klucz. I tego ominąć nie można.