Prośba o kosztorys strony

Witam,

mam pomysł na stworzenie nowej strony internetowej (nie wiem czy można to nazwać może portalem internetowym). Chciałbym się zorientować jakiego rzędu pieniążki trzeba przeznaczyć na stworzenie takiej strony. Na chwile obecną wyobrażam sobie to w taki sposób: strona główna (z licznikiem wejść, szukajkę taką bardziej rozbudowaną, itp), kilka podstron (max. 6-7). Chciałbym mieć także forum dla osób odwiedzających. Na stronach byłby w większości tekst ale oczywiście także zdjęcia i krótkie filmy. Zależy mi także na dobrej grafice strony (fajnie byłoby mieć stronę flashową, jak dobrze się orientuję, bardzo fajnie takie wyglądają, ale pewnie i kosztują sporo kasy)??? W przyszłości zależy mi na tym aby na tej stronie pojawiły się reklamy i linki zewnętrzne więc może jakieś miejsce dla nich można by przygotować :slight_smile: W głowie mam już mniej więcej plan jakby można było ułożyć taka stronę …

Najważniejsze jest to abym sam mógł wstawiać treść oraz resztę elementów.

Proszę was o taki kosztorys :slight_smile:

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Piotrek

Jeżeli jest to Twoja pierwsza strona w życiu (w internecie) to nie rzucaj się na głęboką wodę i skorzystaj z jakiegoś darmowego cmsa i skryptu forum. Jak Ci się to znudzi to nic nie stracisz a jak portal się rozrośnie to wtedy będziesz się o to martwił.

Nie wyglądają fajnie [-X

wow dzięki za szybką odpowiedź, hmmm powiem, że troszkę mnie zaskoczyłeś :slight_smile:

Ale ja ani w ząb nie znam się na projektowaniu stron, może nie jestem głupi ale pewnie wyszłaby mi jakaś amatorka :slight_smile:

Tak to byłaby moja pierwsza strona … ile trzeba czasu aby zrobic taka stronę?

… a jeśli już o czymś takim mowa czy mógłbyś podesłać mi linka gdzie tego czegoś szukać (tego cmsa i skryptu).

A wydawało mi się że te strony we flashu są takie fajne, multimedialne i w ogóle :slight_smile:

Myślisz ze na pierwszy raz szkoda byłoby wdawać kasę na rozkręcenie miniinteresu???

Z góry dziękuje

Piotrek

Do wyboru do koloru

http://php.opensourcecms.com/scripts/sh … %20Scripts

http://pl.wikipedia.org/wiki/Por%C3%B3w … C3%B3w_CMS

Przy wyborze warto zwracać uwagę do czego potrzebny będzie Ci dany skrypt i jego popularność (na ogół im popularniejszy tym lepsze wsparcie).

Jeżeli wybierzesz jakiegoś gotowego cmsa to nie będziesz miał problemów(przy “standardowym korzystaniu”).

Takich CMS jest dużo. Poszukaj w google np. Joomla, Drupal itd.

Ile czasu? Dla osoby zajmującej się już programowaniem to gdzieś max 7 dni. Jeżeli z forum napisanym samemu to dłużej. Ogólnie jeżeli byś zlecił takie coś na gotowy forum i autorskim CMS, to kosztowało by to w graniach kilkuset złotych.

Czy szkoda wydać kasę? Zależy od Twojego przekonania o szansie rozkręcenia interesu. Mówi się, kto nie zaryzykuje ten nie wygra :wink:

Flash jest OK, ale nie jako całość. Do jakiś ciekawych elementów na stronie to tak :wink:

wow… ale tego jest sporo :slight_smile: chodzi mi oczywiście o ilość programów … szok jak dla mnie. … no dobra to kolejne pytanie czy jest coś takiego jak jakiś samouczek? Ewentualnie instrukcja jak krok po kroku robić własną stronę … bez takiej nazwijmy to ściągawki nie ruszę chyba, ta tematyka jakoś mnie nie pochłonęła, jestem totalnym amatorem :oops:

Dziękuję oczywiście za info …

Dodane 04.04.2010 (N) 22:51

… to może od razu zapytam się Was jeszcze o kolejność rzeczy do zrobienia, tak jak wyżej napisałem, nigdy wcześniej nie publikowałem swojej strony w sieci. co powinienem zrobić w przypadku jak będę miał gotową stronę? Domenę powiedzmy, że też mam wykupioną. Gdzie mam zawiesić tą stronę?

Sorki za głupie pytania ale dla mnie to ważne :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Google. Można przez np total comandera wrzucić na hosting. Wykupujesz lub rejsterujesz sięna darmowym hosting i podajesz dane teggo hosta do programu comandera i gotowe.

Samouczek = kurs html na początek. Np. kurs online na helion.pl.

Szczerze to jeżeli dopiero zabierasz się za naukę, to jeszcze dłuuugo zejdzie zanim napiszesz ten portal. Chyba, że zrobisz go z samych gotowców z internetu, ale wtedy nie będziesz wiedział jak one działają, i będziesz zamęczał na forum :wink:

Nie uważam, że mam jakąś świetną wiedzę, bo tak na prawdę w porównaniu z innymi to nie wiem nic, ale nawet do tego mojego nic też trochę zajęło mi dość :wink:

hmmm właśnie siedzę i … “widzę co to jest i z czym się to je” tak jak myślałem … temat chyba nie dla mnie … tak jak kolega wyżej napisał, troche musi wody upłynąć abym to sam zrobił :wink:

Tak więc chyba niestety wrócę do pomysłu aby zlecić to komuś zdolnemu :slight_smile:

Wracając do kosztów (kilkaset złotych) czy będę miał taką możliwość aby samemu edytować treść?

Pozdrawiam

Piotrek

Każdy system CMS (czy to ściągnięty z internetu, czy też napisany przez kogoś) umożliwia edycję tekstów przez osobę zarządzającą treścią. Na tym właśnie polega system CMS że może go użytkować osoba bez znajomości programowania.

I przede wszystkim bez znajomości HTML-a (który językiem programowania nie jest).

Dziękuję Wam za porady :slight_smile:

Pozdrawiam

Piotrek