Prośba o ocenę konfiguracji

Witam

Jak w temacie - proszę o ocenę poniższej konfiguracji. Szczególnie w zakresie doboru chłodzenia i zasilacza pod CPU. Obecnie posiadam już kilkuletni zasilacz firmy modecom 600W i obawiam się, że jak w ciągu kilku miesięcy chcę zakupić GTXa 1080 i boję się, że to może być za dużo jak dla niego.

Zestaw OK, tylko pytanie czy zamierzasz w najbliższym czasie rozbudowywać RAM? Bo jak nie to polecam 2x8GB i wtedy w Dualu, a jak tak to możesz kupić teraz 16GB i w najbliższym czasie dołożyć 16GB, ewentualnie pomyśleć czy nie kupić teraz 2x8GB i dołożyć znów 2x8GB przy rozbudowie. Do tego koniecznie dobre SSD na system żebyś wąskiego gardła na dysku nie miał.

Tak - zamierzam rozbudowywać ram i to do max dla tej płyty czyli 4x 16 GB, stopniowo po 16 GB - dużo robię pod wirtualkami, więc RAM zawsze się przyda, dlatego chcę teraz tylko 1 kość 16 GB, dwie to za dużo na tą chwilę. SSD mam - zabiorę go z obecnego blaszaka i jest to Samsung 850 PRO więc całkiem chyba niezły?

Jeżeli nie masz zamiaru nic podkręcać to zasilacz wystarczy, ale do OC to zasilacz jest na styk - ok 500 W bez OC będzie chłonąć. Poza tym polecałbym wziąć coś z certyfikatem wyższym niz 80 PLUS. Do tak mocnych części nie wyobrażam sobie brać coś niżej niż 80+ Bronze, a najlepiej brać GOLD.

Lub pół modularny

Osobiście posiadam coś takiego:

Przy kręconym FX 8320 @4.2 Ghz i podkręconego RX 480 spisuje się jak złoto.

Jednakowoż zastanowiłbym się z tymi bequiet. Dzielona linia 12V to durna fanaberia, która przy mocniejszych kartach potrafi robić problemy - u mnie skończyło się BSODami przy zasilaczu OCZ, który teoretycznie dawał radę karcie, ale dzielona linia 12V nie wytrzymywała.

Jeszcze jest coś takiego:

To tak, żeby nie przeginać z ceną. Bardzo dobre zasilacze, choć Corsair wydaje się być lepszy.