Prośba o ocenę zestawu bez grafiki

Witam, prosiłbym o ocenę tego zestawu, bez grafiki i jednej kości ram - dokupię to później a teraz chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić. W skrócie chce solidny budżetowy komputer na lata :smiley:

z góry dzięki za pomoc

Budżet to ok. 3000?

Ogólnie zestaw jest ok, ale pomyśl o wymianie boxowego chłodzenia procesora na coś rozsądniejszego i cichszego.

dokładnie chciałbym się z tym co podałem zmieścić w 3000zł
myślę o tym, może jakoś z czasem dokupie chłodzenie, na razie bez grafy to i tak nie poszaleje przez kilka miesięcy więc “odchudzam” w ten sposób zestaw :wink:

Mam pytanie co do tej płyty głównej czy jest w porządku i w swojej cenie ok, bo długo się zastanawiałem jaką wybrać, pierwotnie była AsRock Z370 PRO4 ale ogarnąłem że słabo na przyszłość jednak i nie ma taktowania pamięci na 3000MHz :frowning: stąd wymyśliłem tego Asusa

Płyty TUF to są nawet dobre jednostki. Szkoda co prawda, że sekcja zasilania nie jest chłodzona, ale jest też w miarę solidna. Ew możesz rozważyć tę płytę:

też o niej myślałem :slight_smile:
aha, co do dysku ssd, czy dobry? bo tak wyczytałem ale martwi mnie słaba prędkość zapisu danych :frowning:

W tej cenie nie masz wielkiego wyboru. Albo ten, albo Iridium Gen 2, który jest lepszy przy zapisie.

Zasilacz za mocny. trochę taniej masz SUpremo 550W, które jest znakomite.

zasilacz biorę bardziej na przyszłość i rozwój kompa, dlatego taki mocny, poza tym jest mała różnica w cenie między 550 a 650.

moja aktualna konfiguracja:


No i mam pytanie, bo na innym forum mi napisali cytuje: "Ten Asus to kaszana. słaba i słabo chłodzona sekcja zasilania. " no i jestem teraz zmieszany, czyli nie warto dopłacić 150zł od najtańszej mobo , bo nic to nie da ??
nie wiem co zrobić o_O

Ja bym tego Asusa nie wziął… Bardziej wyżej podanego Tomahawka od MSI.

Co do zasilacza - na czym ten “rozwój” ma niby polegać? Bo obecnie producenci idą w zmniejszanie poboru przez swoje podzespoły dzięki czemu zestaw z odblokowanym i7 na LGA1151 + GTX 1080 Ti bez problemu ogarnie porządny zasilacz 550W, któremu zostanie jeszcze spory zapas mocy. A na SLI to z kolei bardziej opłaca się wziąć porządniejszy zasilacz niż ten XFX :wink:

Ja bym się zastanowił jeszcze nad dorzuceniem do większego SSD. Nośniki w okolicach 120GB nie są opłacalne. Zdecydowanie lepszy współczynnik cena/GB mają nośniki w okolicach 250GB

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora


to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu “kod promocyjny” należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Ja Ci powiem tak - na forach przesiadują często “eksperci” od siedmiu boleści. Gdy produkt jest za tani lub nie spełnia jakichś gejmerskich oczekiwań to jest z marszu obrzucany błotem. Mnie to samo pisali o mojej płycie pod FX, a trzyma się już 4 lata jak nie 5, w dodatku na podkręconym procesorze. Szukałem płyty właśnie pod FX i dostawałem tylko propozycje płyt za 800+ zł, a swoją kupiłem za jakieś 500-600. Niemniej może zainteresuj sie tym MSI jeżeli będziesz chciał kiedyś wymienić procesor.

chciałbym sam złożyć (swój pierwszy komputer w 2009 sam składałem i działa do dziś :slight_smile:)
Generalnie wymyśliłem kupować podzespoły z 3ch sklepów, robię sobie zestawienie gdzie najtaniej (morele/x-kom/komputronik)

co do mobo to przekonałem się do MSI, tylko że teraz nie mogę się zdecydować między tymi trzema(w nawiasie najlepsza cena z tych 3ch sklepów):
MSI Z370 TOMAHAWK (534zł)
MSI Z370 SLI PLUS (579zł)
MSI Z370 KRAIT GAMING (627zł)
Dodam iż najbardziej podoba mi się ostatnia bo będzie idealnie pasować kolorem, tzn obudowę biorę czarno-białą P400, do tego białe kości ramu :wink:

kupuję w przyszłym tyg, no chyba że będzie krach cenowy :frowning:

mój finalny zestaw:


będzie to dobre?
dobrałem tańszy monitor (zastanawiam się nad nim bo nigdzie nie mogę znaleźć opinii do niego :frowning: ale wg. czystych danych nawet jest lepszy niż droższy iiyama) - co myslicie??
dorzuciłem za tańszy monitor dysk hdd - wiem to nie ssd ale jak trzeba będzie to dokupie albo kolejny ssd albo ten moduł “intel optane”

kupuje na dniach w 3ch sklepach i cenowo wychodzi mi 3161zł

Krait i Tomahawk to bardzo zbliżone technicznie płyty. Główna różnica to chyba wygląd, Krait jest droższy, ale jak chcesz to bierz.
Monitor wygląda ok.
A co do brania z kilku sklepów to mam nadzieję, że odbierasz na miejscu i tutaj upatrujesz oszczędności? Bo jak masz płacić za wysyłkę z każdego sklepu osobno to ja nie widzę sensu w zabawę w rozbijanie zamówienia na kilka sklepów, bo może w ogóle nie zaoszczędzisz :wink:

waham się z tym monitorem jeszcze bo niby ludzie kupują ale nikt opinii nie wystawia :frowning:

yyy tak, biorę pod uwagę tylko odbiór osobisty w Krakowie, wszystkie sklepy maja, a wychodzi prawie 100zł różnicy jakbym wziął w jednym sklepie. Poza tym w np Morele nie mają obudowy dostępnej więc i tak biorę ją z x-koma.

mam natomiast problem/pytanie, co zrobić ze starym komputerem i podzespołami z niego? pisałem już do kilku sklepów w krk które się reklamują że skupują podzespoły komp nawet do 10 lat wstecz ale jakoś nikt nie wyraża chęci odkupu za jakiekolwiek pieniądze tego :frowning: no i nie wiem, szkoda mi wyrzucać, przecież wszystko działa itd…

Dlatego ja nie pytam tylko sam sobie wybieram i składam.

Może OLX pomoże? :wink:

naczytałem się dziś o tych zasilaczach XFX i z tego co ludzie piszą - nie zależnie od wersji, to zależy jak się trafi, niektórym piszczą cefki, niektórym głośno terkoczą, innym się spaliły itd i teraz mam mieszane uczucia :frowning: do tego w wersji nie modularnej to okablowanie wygląda koszmarnie a jak już kupuję droższą płytę główną i inne podzespoły pod estetykę to jednak średnio mi się to podoba.
Rozwiązaniem brzydkich kabli byłby ten: XFX XTR 550W w morele przyjazna cena ale tez ma bardzo skrajne opinie.

Teraz nie wiem czy nie brac jakiegoś be quiet! Pure Power 10 500W lub 600W :confused:
proszę o radę

Wez nowy model seasonica focus 550w gold, ma lepsze jakosci bebechy od tych twoich, ma połpasywny tryb pracy, a nawet jak się uruchomi to jest niesłyszalny.

mam pytanie, bo wziąłem ten XFX XTR 550W full modularny, czy ja mogę sobie kupić zamiast tych kabli od zasilacza jakies inne, białe właśnie i podpiąc na nich czy to musza być przedłużki żeby nic nie zepsuć?

bo jak musza być przedłużki to oddam ten zasilacz i wezmę ten Zasilacz XFX TS Single Rail 650W (P1-650G-TS3X) bo nawet staniał 30zł…
proszę o szybką odp :slight_smile:

z góry dzięki!

Naprawdę kupiłeś ten zasilacz przecież seasonicjest dużo lepszy, zdajesz sobie sprawę ze seasonic wraz z fsp i jeszcze jakąś firmą dostarcza wszystkie komponenty dla innych firm? Przecież ten twój zasilacz ma gorszą sprawność, gorszą regulację napięć, nie ma pół-pasywnego trybu pracy, zresztą w trybie aktywnym seasonic ma zdecydowanie cichsze wenty, ma aż 10 lat gwarancji, a nie tylko 2 lata + 3!!! W ogóle one jest lepiej wykonany, ma najwyższej jakość japońskie kondensatory i inne bajery ale idź pan szkoda dołożyć 45 zł i lepiej kupić byle co od XFX xD On ma w ogóle DC-DC ten twój wynalazek? Ja nie mówię że to szrot ale on był dobry w roku 2016, bo nic lepszego nie było, rozumiem też jak ktoś kupuje konstrukcje za 200 zł to musi mieć świadomość gorszych bebechów i kupuje cena.wydajność, ale ty miałeś kasę na topowca, a kupiłeś co najwyżej średniaka w tej cenie, dziś są dużo lepsze konstrukcję wiec moim zdaniem wydałeś lekkomyślnie kasę ale twoja szmalec twoja sprawa, ale skoro na forum publicznie prosisz o poradę a później kupujesz i tak gorszę to wydaję się, że miałem prawo podsumować twój zakup.