Prośba o ocenę zestawu bez grafiki

(arthazarel) #1

Witam, prosiłbym o ocenę tego zestawu, bez grafiki i jednej kości ram - dokupię to później a teraz chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić. W skrócie chce solidny budżetowy komputer na lata :smiley:

z góry dzięki za pomoc

(LORDEK) #2

Budżet to ok. 3000?

Ogólnie zestaw jest ok, ale pomyśl o wymianie boxowego chłodzenia procesora na coś rozsądniejszego i cichszego.

(arthazarel) #3

dokładnie chciałbym się z tym co podałem zmieścić w 3000zł
myślę o tym, może jakoś z czasem dokupie chłodzenie, na razie bez grafy to i tak nie poszaleje przez kilka miesięcy więc “odchudzam” w ten sposób zestaw :wink:

Mam pytanie co do tej płyty głównej czy jest w porządku i w swojej cenie ok, bo długo się zastanawiałem jaką wybrać, pierwotnie była AsRock Z370 PRO4 ale ogarnąłem że słabo na przyszłość jednak i nie ma taktowania pamięci na 3000MHz :frowning: stąd wymyśliłem tego Asusa

(LORDEK) #4

Płyty TUF to są nawet dobre jednostki. Szkoda co prawda, że sekcja zasilania nie jest chłodzona, ale jest też w miarę solidna. Ew możesz rozważyć tę płytę:

(arthazarel) #5

też o niej myślałem :slight_smile:
aha, co do dysku ssd, czy dobry? bo tak wyczytałem ale martwi mnie słaba prędkość zapisu danych :frowning:

(LORDEK) #6

W tej cenie nie masz wielkiego wyboru. Albo ten, albo Iridium Gen 2, który jest lepszy przy zapisie.

(mis456) #7

Zasilacz za mocny. trochę taniej masz SUpremo 550W, które jest znakomite.

(arthazarel) #8

zasilacz biorę bardziej na przyszłość i rozwój kompa, dlatego taki mocny, poza tym jest mała różnica w cenie między 550 a 650.

moja aktualna konfiguracja:

No i mam pytanie, bo na innym forum mi napisali cytuje: "Ten Asus to kaszana. słaba i słabo chłodzona sekcja zasilania. " no i jestem teraz zmieszany, czyli nie warto dopłacić 150zł od najtańszej mobo , bo nic to nie da ??
nie wiem co zrobić o_O

(Ationx) #9

Ja bym tego Asusa nie wziął… Bardziej wyżej podanego Tomahawka od MSI.

Co do zasilacza - na czym ten “rozwój” ma niby polegać? Bo obecnie producenci idą w zmniejszanie poboru przez swoje podzespoły dzięki czemu zestaw z odblokowanym i7 na LGA1151 + GTX 1080 Ti bez problemu ogarnie porządny zasilacz 550W, któremu zostanie jeszcze spory zapas mocy. A na SLI to z kolei bardziej opłaca się wziąć porządniejszy zasilacz niż ten XFX :wink:

Ja bym się zastanowił jeszcze nad dorzuceniem do większego SSD. Nośniki w okolicach 120GB nie są opłacalne. Zdecydowanie lepszy współczynnik cena/GB mają nośniki w okolicach 250GB

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu “kod promocyjny” należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

(LORDEK) #10

Ja Ci powiem tak - na forach przesiadują często “eksperci” od siedmiu boleści. Gdy produkt jest za tani lub nie spełnia jakichś gejmerskich oczekiwań to jest z marszu obrzucany błotem. Mnie to samo pisali o mojej płycie pod FX, a trzyma się już 4 lata jak nie 5, w dodatku na podkręconym procesorze. Szukałem płyty właśnie pod FX i dostawałem tylko propozycje płyt za 800+ zł, a swoją kupiłem za jakieś 500-600. Niemniej może zainteresuj sie tym MSI jeżeli będziesz chciał kiedyś wymienić procesor.

(arthazarel) #11

chciałbym sam złożyć (swój pierwszy komputer w 2009 sam składałem i działa do dziś :slight_smile:)
Generalnie wymyśliłem kupować podzespoły z 3ch sklepów, robię sobie zestawienie gdzie najtaniej (morele/x-kom/komputronik)

co do mobo to przekonałem się do MSI, tylko że teraz nie mogę się zdecydować między tymi trzema(w nawiasie najlepsza cena z tych 3ch sklepów):
MSI Z370 TOMAHAWK (534zł)
MSI Z370 SLI PLUS (579zł)
MSI Z370 KRAIT GAMING (627zł)
Dodam iż najbardziej podoba mi się ostatnia bo będzie idealnie pasować kolorem, tzn obudowę biorę czarno-białą P400, do tego białe kości ramu :wink:

kupuję w przyszłym tyg, no chyba że będzie krach cenowy :frowning:

(arthazarel) #12

mój finalny zestaw:

będzie to dobre?
dobrałem tańszy monitor (zastanawiam się nad nim bo nigdzie nie mogę znaleźć opinii do niego :frowning: ale wg. czystych danych nawet jest lepszy niż droższy iiyama) - co myslicie??
dorzuciłem za tańszy monitor dysk hdd - wiem to nie ssd ale jak trzeba będzie to dokupie albo kolejny ssd albo ten moduł “intel optane”

kupuje na dniach w 3ch sklepach i cenowo wychodzi mi 3161zł

(Ationx) #13

Krait i Tomahawk to bardzo zbliżone technicznie płyty. Główna różnica to chyba wygląd, Krait jest droższy, ale jak chcesz to bierz.
Monitor wygląda ok.
A co do brania z kilku sklepów to mam nadzieję, że odbierasz na miejscu i tutaj upatrujesz oszczędności? Bo jak masz płacić za wysyłkę z każdego sklepu osobno to ja nie widzę sensu w zabawę w rozbijanie zamówienia na kilka sklepów, bo może w ogóle nie zaoszczędzisz :wink:

(arthazarel) #14

waham się z tym monitorem jeszcze bo niby ludzie kupują ale nikt opinii nie wystawia :frowning:

yyy tak, biorę pod uwagę tylko odbiór osobisty w Krakowie, wszystkie sklepy maja, a wychodzi prawie 100zł różnicy jakbym wziął w jednym sklepie. Poza tym w np Morele nie mają obudowy dostępnej więc i tak biorę ją z x-koma.

mam natomiast problem/pytanie, co zrobić ze starym komputerem i podzespołami z niego? pisałem już do kilku sklepów w krk które się reklamują że skupują podzespoły komp nawet do 10 lat wstecz ale jakoś nikt nie wyraża chęci odkupu za jakiekolwiek pieniądze tego :frowning: no i nie wiem, szkoda mi wyrzucać, przecież wszystko działa itd…

(daras28-82) #15

Dlatego ja nie pytam tylko sam sobie wybieram i składam.

(Lelem) #16

Może OLX pomoże? :wink:

(arthazarel) #17

naczytałem się dziś o tych zasilaczach XFX i z tego co ludzie piszą - nie zależnie od wersji, to zależy jak się trafi, niektórym piszczą cefki, niektórym głośno terkoczą, innym się spaliły itd i teraz mam mieszane uczucia :frowning: do tego w wersji nie modularnej to okablowanie wygląda koszmarnie a jak już kupuję droższą płytę główną i inne podzespoły pod estetykę to jednak średnio mi się to podoba.
Rozwiązaniem brzydkich kabli byłby ten: XFX XTR 550W w morele przyjazna cena ale tez ma bardzo skrajne opinie.

Teraz nie wiem czy nie brac jakiegoś be quiet! Pure Power 10 500W lub 600W :confused:
proszę o radę

(Bidaczysko) #18

Wez nowy model seasonica focus 550w gold, ma lepsze jakosci bebechy od tych twoich, ma połpasywny tryb pracy, a nawet jak się uruchomi to jest niesłyszalny.

(arthazarel) #19

mam pytanie, bo wziąłem ten XFX XTR 550W full modularny, czy ja mogę sobie kupić zamiast tych kabli od zasilacza jakies inne, białe właśnie i podpiąc na nich czy to musza być przedłużki żeby nic nie zepsuć?

bo jak musza być przedłużki to oddam ten zasilacz i wezmę ten Zasilacz XFX TS Single Rail 650W (P1-650G-TS3X) bo nawet staniał 30zł…
proszę o szybką odp :slight_smile:

z góry dzięki!

(Bidaczysko) #20

Naprawdę kupiłeś ten zasilacz przecież seasonicjest dużo lepszy, zdajesz sobie sprawę ze seasonic wraz z fsp i jeszcze jakąś firmą dostarcza wszystkie komponenty dla innych firm? Przecież ten twój zasilacz ma gorszą sprawność, gorszą regulację napięć, nie ma pół-pasywnego trybu pracy, zresztą w trybie aktywnym seasonic ma zdecydowanie cichsze wenty, ma aż 10 lat gwarancji, a nie tylko 2 lata + 3!!! W ogóle one jest lepiej wykonany, ma najwyższej jakość japońskie kondensatory i inne bajery ale idź pan szkoda dołożyć 45 zł i lepiej kupić byle co od XFX xD On ma w ogóle DC-DC ten twój wynalazek? Ja nie mówię że to szrot ale on był dobry w roku 2016, bo nic lepszego nie było, rozumiem też jak ktoś kupuje konstrukcje za 200 zł to musi mieć świadomość gorszych bebechów i kupuje cena.wydajność, ale ty miałeś kasę na topowca, a kupiłeś co najwyżej średniaka w tej cenie, dziś są dużo lepsze konstrukcję wiec moim zdaniem wydałeś lekkomyślnie kasę ale twoja szmalec twoja sprawa, ale skoro na forum publicznie prosisz o poradę a później kupujesz i tak gorszę to wydaję się, że miałem prawo podsumować twój zakup.