Prośba o ocenę zestawu komputerowego - już kupiony

Witam,
mam do was pytanie prośbę o sprawdzenie mojego zestawu komputerowego, a następnie ocenienie jego opłacalności tj.: sprawdzenie czy wszystko jest ze sobą kompatybilne, nic nie jest za mocne, na ile lat (około) posłuży mi ten komputer.
Tego komputera używam TYLKO do przeglądania internetu, korzystania z TeamSpeaka 3 oraz grania TYLKO w World of Tanks.
Cena mojej płyty głównej nie odbija się na stabilności oraz niezawodności mojej konfiguracji?
Co najwcześniej będę musiał wymienić?
Aktualnie gram w World of Tanks na maksymalnych ustawieniach graficznych w stałych 60 FPS w rozdzielczości Full HD.
Komputer:

  • I3-4160,
  • MSI GTX 1050 2Gb GDDR-5,
  • 12Gb RAM-u (8Gb + 4Gb),
  • 120Gb SSD,
  • 500Gb HDD,
  • MSI H81M-P33,
  • Corsair VS 550w,
  • Silentium PC Gladius M35 Pure Black,
  • Chłodzenie procesora BOX-owe,
  • Windows 10 Home 64Bit.
    Monitor: LG 22MT57D-PZ.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:
    Pozdrawiam 12chrapek12

[quote=“12chrapek12, post:1, topic:522355”]
Witam,mam do was pytanie prośbę o sprawdzenie mojego zestawu komputerowego, a następnie ocenienie jego opłacalności tj.: sprawdzenie czy wszystko jest ze sobą kompatybilne, nic nie jest za mocne, na ile lat (około) posłuży mi ten komputer.Tego komputera używam TYLKO do przeglądania internetu, korzystania z TeamSpeaka 3 oraz grania TYLKO w World of Tanks.Cena mojej płyty głównej nie odbija się na stabilności oraz niezawodności mojej konfiguracji?Co najwcześniej będę musiał wymienić?Aktualnie gram w World of Tanks na maksymalnych ustawieniach graficznych w stałych 60 FPS w rozdzielczości Full HD.Komputer: - I3-4160, - MSI GTX 1050 2Gb GDDR-5, - 12Gb RAM-u (8Gb + 4Gb), - 120Gb SSD, - 500Gb HDD, - MSI H81M-P33, - Corsair VS 550w, - Silentium PC Gladius M35 Pure Black, - Chłodzenie procesora BOX-owe, - Windows 10 Home 64Bit.Monitor: LG 22MT57D-PZ.
[/quote]Cześć,
ma wyjść lub już to zrobił patch m.in. na grafikę w WoT. Wymagania mogły wzrosnąć. Nikt nie ma prawdziwie sprawnej szklanej kuli, aby przewidzieć przyszłość. Można tylko zgadywać. 4-8 lat grania zestaw może zapewni. Zasilacz przesadzony i to grubo, tym bardziej, że modernizacja nie jest przewidziana. Spokojnie 350W VS Corsair by wystarczył. Przy założeniu, że będziesz grał ciągle w jedną grę, najwcześniej o sobie da znać procesor, później grafika.
Płyta jest dobrze dobrana do podzespołów. W przyszłości będzie można wsadzić do niej nawet i5 lub i7, ale bez podkręcania z uwagi na budżetową konstrukcję i chipset.

Jak to jest dzisiaj w nowszym sprzęcie z tzw. Dual Channel? Dual działa gdy jest taki zestaw jak wyżej czyli 8+4? Nie powinno być 4+4, 8+8 ??

Różne kości nie są problemem. Już od czasu Intelowskiego chipsetu 965 obsługiwany jest Flex Mode. 4GB pracuje w jako DC, drugie 4GB w przypadku kości 8GB jednokanałowo.

Witam,
wielkie dzięki za pomoc.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam 12chrapek12