Prośba o ocene zestawu za 1700-1900zł

(stanek.94) #1

Witam.
Mógłby ktoś powiedzieć czy taki zestaw będzie ok?
Komp będzie używany do 3dmaxa i Maya. Monitor 4k

Zasilacz:

lub

Do tego jakas tania płytka za 250zł

(LORDEK) #2

8 GB RAM do 3dmax to mało. 16 jest tutaj minimalną ilością, jeżeli masz zamiar bawić się w jakieś skomplikowane twory. Czemu wybierasz sprzęt w różnych sklepach? Biorąc w jednym, płacisz mniej za wysyłkę.

2200 za całość. Płyta na chipsecie B350 dla odblokowanego OC. Do Ryzen poleca się szybsze pamięci - dałem 3200 dla lepszej wydajności procesora. Nie masz zamiaru dać innej kardy graficznej? 3Dmax obsługuje CUDA, więc możesz renderować kartą graficzną znacznie szybciej.

i7 porównany do GTX 1060

(stanek.94) #3

Nie zamierzam raczej robic OC. Strasznie drogo teraz sa te pamieci to moze lepiej jak kupie teraz 8GB, a potem jak mi bedzie brakowalo to sprzedam i kupie 16? Grafika bedzie okej? W morele odbieram sprzet na miejscu. Ten Corsair moze tez byc?

Nie wychodzi taniej kupic porzadny CPU zamiast slabszego CPU i grafiki i renderowac procesorem?

(LORDEK) #4

Są drogo i na razie nie zmieni się za wiele. Lepiej zostać przy płycie z czterema slotami RAM i potem zamiast wsio wywalać, dokupić kolejne 2x4 GB. Niestety w tym trybie (4 moduły) pamięci osiągają chyba maksymalnie 2993 Mhz

Grafika to typowy wyświetlacz pulpitu. Niewiele lepsze od zintegrowanej grafiki w procesorach intela - na pewno grać ani renderować się na tym nie da.

Powyżej zaprezentowałem Ci filmik z najmocniejszym prockiem do renderingu dla przeciętnego Kowalskiego kontra GTX 1060. Różnica ponad 1,5x. Procesory w renderingu nie dają rady kartom graficznym.

Co do zasilacza to może być, ja dałem propozycję mocniejszego, bo na morele niewiele cenowo się różnią 450 i 500, a kilka wat więcej to zawsze lepszy wybór.

Zrobimy inaczej.

Biorę tańszą płytę, lecz w tym momencie tracisz OC i ew montaż w przyszłości mocnych kart graficznych (powyżej takiego GTX 1060/RX 580) wraz z dyskiem SSD na PCIe lub M.2. Masz też 2 sloty na RAM zamiast czterech. Biorę jedna kość RAM 8GB by w przyszłości nie bawić sie w sprzedawanie i kupowanie - teraz czeka Cię tylko dokupienie drugiej kości. Dual Channel byłby lepszym wyborem, ale trzyma nas budżet wiec trzeba kombinować.

(stanek.94) #5

Dzieki za odpowiedź!. Ale to wyjdzie dużo drożej chyba żeby kupić taką kartę jak 1060 i rozsądny procesor. Mógłbym niby złożyć coś na intelu i korzystać z integry i karte kupić w przyszłosci ale chyba nie opłaca co? Ryzeny maja strasznie dobre parametry jak za taką cenę

Nowa kość RAM musiałby być taka sama , tak? Czy może być innej marki byle parametry byly te same?

Dlaczego przy tej płycie trace możliwosć montażu lepszych kart graficznych?

A to może i by wystarczył taki zasilacz?

Tych zasilaczy jest tyle że cieżko coś wybrać

(Longhorn2009) #6

Co do zasilacza, Corsair VS to już i tak niska półka. Do poziomu nędznego Aerocoola na pewno nie polecam schodzić.

(stanek.94) #7

Opinie miał dobre, tak samo Corsair też porządna firma. Co najtańszego proponujesz? Ten Silentium wychodzi dość drogo. Warto dokładać 20zł względem np. Antec VP 500W?

(Longhorn2009) #8

Naprawdę nie schodź poniżej poziomu VS450 lub jeszcze lepiej Vero L2. Osobiście polecałbym dopłacić do CX450M lub wziąć XFX 450W - OEM Seasonica z 5-letnią gwarancją.
Tutaj test Antec VP https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zasilaczy_do_200_zl_antec_aerocool_lc_power_i_silentiumpc-3410-16.html To zasilacz na starej, bardzo budżetowej platformie. Jak widać uszkodził się podczas testów. W dodatku nie grzeszy parametrami pracy, ma głośny wentylator a kondensatory chińskie. Brak także certyfikatu sprawności.

(stanek.94) #9

OK. Dzieki bardzo za odpowiedź. Wzialem tego Vero L2 i tą kartę:

(LORDEK) #10

Mógłbyś oczywiście wybrać Intela, ale jak pokazują testy Ryzen jest bardzo dobry do zastosowań półprofesjonalnych i profesjonalnych w niższej cenie.

Najlepiej by to była identyczna kość. Wtedy DC na pewno zadziała. O to się nie martw. Ja po czterech latach dokupiłem kość DDR3 do pary, także z tym nie powinieneś mieć problemu.

Nie tracisz całkowicie, ale przy montażu czegokolwiek na PCIe mocne karty pokroju GTX 1070 i mocniejsze są duszone przez zbyt małą ilość linii PCIe. W tańszych płytach sekcja zasilania również nie nadaje się do potworów pokroju 1070 czy 1080/Ti. Po prostu taka płyta daje małe możliwości rozbudowy.

Widzę, że już masz GT 1030 zakupione. Kiedyś możesz spokojnie pokusić się o coś mocniejszego. Nikt nie broni składać kompa po kawałku.Sam tak składam jak przebudowuję platformę na nową.