Prośba o ocene zestawu za 1700-1900zł

Witam.
Mógłby ktoś powiedzieć czy taki zestaw będzie ok?
Komp będzie używany do 3dmaxa i Maya. Monitor 4k



Zasilacz:


lub

Do tego jakas tania płytka za 250zł

8 GB RAM do 3dmax to mało. 16 jest tutaj minimalną ilością, jeżeli masz zamiar bawić się w jakieś skomplikowane twory. Czemu wybierasz sprzęt w różnych sklepach? Biorąc w jednym, płacisz mniej za wysyłkę.

2200 za całość. Płyta na chipsecie B350 dla odblokowanego OC. Do Ryzen poleca się szybsze pamięci - dałem 3200 dla lepszej wydajności procesora. Nie masz zamiaru dać innej kardy graficznej? 3Dmax obsługuje CUDA, więc możesz renderować kartą graficzną znacznie szybciej.

i7 porównany do GTX 1060

Nie zamierzam raczej robic OC. Strasznie drogo teraz sa te pamieci to moze lepiej jak kupie teraz 8GB, a potem jak mi bedzie brakowalo to sprzedam i kupie 16? Grafika bedzie okej? W morele odbieram sprzet na miejscu. Ten Corsair moze tez byc?

Nie wychodzi taniej kupic porzadny CPU zamiast slabszego CPU i grafiki i renderowac procesorem?

Są drogo i na razie nie zmieni się za wiele. Lepiej zostać przy płycie z czterema slotami RAM i potem zamiast wsio wywalać, dokupić kolejne 2x4 GB. Niestety w tym trybie (4 moduły) pamięci osiągają chyba maksymalnie 2993 Mhz

Grafika to typowy wyświetlacz pulpitu. Niewiele lepsze od zintegrowanej grafiki w procesorach intela - na pewno grać ani renderować się na tym nie da.

Powyżej zaprezentowałem Ci filmik z najmocniejszym prockiem do renderingu dla przeciętnego Kowalskiego kontra GTX 1060. Różnica ponad 1,5x. Procesory w renderingu nie dają rady kartom graficznym.

Co do zasilacza to może być, ja dałem propozycję mocniejszego, bo na morele niewiele cenowo się różnią 450 i 500, a kilka wat więcej to zawsze lepszy wybór.

Zrobimy inaczej.

Biorę tańszą płytę, lecz w tym momencie tracisz OC i ew montaż w przyszłości mocnych kart graficznych (powyżej takiego GTX 1060/RX 580) wraz z dyskiem SSD na PCIe lub M.2. Masz też 2 sloty na RAM zamiast czterech. Biorę jedna kość RAM 8GB by w przyszłości nie bawić sie w sprzedawanie i kupowanie - teraz czeka Cię tylko dokupienie drugiej kości. Dual Channel byłby lepszym wyborem, ale trzyma nas budżet wiec trzeba kombinować.

Dzieki za odpowiedź!. Ale to wyjdzie dużo drożej chyba żeby kupić taką kartę jak 1060 i rozsądny procesor. Mógłbym niby złożyć coś na intelu i korzystać z integry i karte kupić w przyszłosci ale chyba nie opłaca co? Ryzeny maja strasznie dobre parametry jak za taką cenę

Nowa kość RAM musiałby być taka sama , tak? Czy może być innej marki byle parametry byly te same?

Dlaczego przy tej płycie trace możliwosć montażu lepszych kart graficznych?

A to może i by wystarczył taki zasilacz?


Tych zasilaczy jest tyle że cieżko coś wybrać

Co do zasilacza, Corsair VS to już i tak niska półka. Do poziomu nędznego Aerocoola na pewno nie polecam schodzić.

Opinie miał dobre, tak samo Corsair też porządna firma. Co najtańszego proponujesz? Ten Silentium wychodzi dość drogo. Warto dokładać 20zł względem np. Antec VP 500W?

Naprawdę nie schodź poniżej poziomu VS450 lub jeszcze lepiej Vero L2. Osobiście polecałbym dopłacić do CX450M lub wziąć XFX 450W - OEM Seasonica z 5-letnią gwarancją.
Tutaj test Antec VP https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zasilaczy_do_200_zl_antec_aerocool_lc_power_i_silentiumpc-3410-16.html To zasilacz na starej, bardzo budżetowej platformie. Jak widać uszkodził się podczas testów. W dodatku nie grzeszy parametrami pracy, ma głośny wentylator a kondensatory chińskie. Brak także certyfikatu sprawności.

1 polubienie

OK. Dzieki bardzo za odpowiedź. Wzialem tego Vero L2 i tą kartę:

Mógłbyś oczywiście wybrać Intela, ale jak pokazują testy Ryzen jest bardzo dobry do zastosowań półprofesjonalnych i profesjonalnych w niższej cenie.

Najlepiej by to była identyczna kość. Wtedy DC na pewno zadziała. O to się nie martw. Ja po czterech latach dokupiłem kość DDR3 do pary, także z tym nie powinieneś mieć problemu.

Nie tracisz całkowicie, ale przy montażu czegokolwiek na PCIe mocne karty pokroju GTX 1070 i mocniejsze są duszone przez zbyt małą ilość linii PCIe. W tańszych płytach sekcja zasilania również nie nadaje się do potworów pokroju 1070 czy 1080/Ti. Po prostu taka płyta daje małe możliwości rozbudowy.

Widzę, że już masz GT 1030 zakupione. Kiedyś możesz spokojnie pokusić się o coś mocniejszego. Nikt nie broni składać kompa po kawałku.Sam tak składam jak przebudowuję platformę na nową.

1 polubienie