Prośba o pomoc dla rodziny poszkodowanej przez wichury

We wsi Trzebuń mieszka rodzina poszkodowana przez ostatnie nawałnice - pani Krystyna Jażdżewska i jej chora na rdzeniowy zanik mięśni, 26-letnia córka Małgosia.

Pod poniższym adresem strony internetowej znajduje się reportaż pokazujący trudną sytuację pań Jeżdżewskich, w uszkodzonym przez nawałnicę domu:

Wichura mocno uszkodziła dach w domu rodziny Jażdżewskich, przez co we wszystkich pomieszczeniach pojawia się wilgoć, a na zamokniętych ścianach grzyb. Warunki te powodują wielkie zagrożenie życia i zdrowia ciężko chorej pani Małgosi. Choroba osłabiła mięśnie pani Małgosi i doprowadziła do trudności z oddychaniem. Z tego powodu wielokrotnie była ona podłączana pod respirator, codziennie wspomaga swój oddech tlenem, ma też założoną rurkę tracheostomijną, którą wymaga wymiany co około trzy tygodnie. Przy tej chorobie każda infekcja jest śmiertelnym zagrożeniem i wymagane są niemal sterylne warunki życia.

Na naprawę dachu potrzeba około 40 tysięcy złotych. Jest to kwota poza zasięgiem rodziny. Bardzo pożądana jest też pomoc materialna - drewno konstrukcyjne, pustaki do odbudowy ściany szczytowej, blacha na dach.

Bardzo prosimy Państwa o pomoc w zebraniu pieniędzy na wymagany remont dachu. Liczy się każda złotówka.

Zbiórka pieniędzy zorganizowana jest przez Fundacje Polsat:
Plus Bank S.A. O/Warszawa
21 1680 1248 0000 3333 4444 5555
Tytuł przelewu: JAŻDŻEWSKA MAŁGORZATA 5938
Internetowa strona zbiórki:
https://subkonta.fundacjapolsat.pl/profile/a6a16734

Pomoc materialną (materiały budowlane do naprawy dachu) można przekazać poprzez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej:
telefon: (58) 688 05 84
email: gops@dziemiany.pl

Poniżej umieszczone są adresy stron internetowych z materiałami prasowymi przedstawiającymi trudną sytuację rodziny Jeżdżewskich: