Prośba o pomoc: Vista nie potrafi wyszukać plików! :-o

Witam wszystkich!

Problem jest prosty: spróbowałem przeszukać folder z moimi mp3, bo zapomniałem, do którego foldera załadowałem pewien utwór. Wyszukiwanie w Viście to jakiś kiepski żart (w porównaniu z poprzednimi “okienkami”). Nie wyszukuje praktycznie NICZEGO. Wpisałem potem na pałę “Billy” do wiersza wyszukiwania folderu z różnymi hitami, gdzie na pierwszym miejscu jest Billy Joel. Skąd; komunikat głosi, że NIE MA. A kawałek Billy’ego JAK BYK mam przed oczami.

Wpisując “beatles” do wyszukiwarki, każąc znaleźć piosenki w folderze… The Beatles, bez problemu wszystkie piosenki odnalazłem.

W folderach z dokumentami Worda wyszukuje jak chce. Czasem chce, ale zdecydowanie rzadziej. I tak, szukając pliku pod nazwą np. “Banan”, po wpisaniu “Ba” został mi w wynikach pokazany plik z nazwą “Ryby” (ani jednej wspólnej literki!).

No głupi jestem po prostu… :frowning:

Bardzo proszę o w miarę szybką pomoc; czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dzięki z góry,

D.W.

Poprostu musisz zindexować to co chcesz wyszukiwać, albo zaawansowane przy szukaniu, szukaj plików nieindexowanych… A ryby znalazło dlatego, że szuka też w zawartości pliku :slight_smile:

Oj, dzięki, Kolego; ile ja się nakombinowałem w opcjach zaawansowanych właśnie. Ale o tym indeksowaniu nie miałem zielonego pojęcia, ki to diabeł.

Jest, działa, stawiam piw kilka albo dobrych drinków, jak będziesz w Kraku :slight_smile:

Pozdro,

DW