Prośba o pomoc w doborze karty graficznej

Witam!

Zamierzam migrować z Win 7 do 10-ki i chciałbym zmienić kartę graficzną (z  DirectX 12)

Myślałem o https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-2048mb-ddr5-128b-oc-gv-n950oc-2gd-707402/

bo to jest chyba maksimum na co stać mój komputer - mam nawet wątpliwości czy na pewno?

moja konfiguracja:

GA Z77-D3H
i5-3470 3,2GHz z boxowym chłodzeniem
Kingston SSD 120GB+1TB HDD
Kingston 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9
Zasilacz Chieftec GPS-600A8, 600W
Obudowa “Nexus Thrio 310” wymiary: 468 x 180 x 430 mm

Bardzo proszę o poradę.

 

 

Maksymalne na co stać twój komputer to GTX 1080.

Veers: Dziękuję ale chciałbym poważnie.  Więc zapytam inaczej. Jak karta byłaby optymalną do takiej konfiguracji?

Odpowiedziałem jak najbardziej poważnie.

Powinieneś podać sumę, jaką chcesz wydać na kartę, myślę że gtx 960,970 byłby odpowiedni

GTX950 nie wspiera obliczeń asynchronicznych, które są mocno akcentowane w DirectX 12 - tu lepiej sprawdzają się karty AMD.

Przepraszam za niezbyt precyzyjne pytania. Dysponuje budżetem do 1300zł i chciałbym, żeby komputer posłużył do grania - głównie wnukowi - przez 2-3lata. Ja korzystam z Office, Corela i programów do obróbki video. Chodzi o gry ze średniej półki i na średnich ustawieniach, żeby nie zarżnąć płyty i procesora, który przy obróbce video grzeje się do 75 stopni. Nie chcę zmieniać coolera. Na pewno znowu niezbyt precyzyjnie ale tak to jest ok. 70-tki.

Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

To szukaj używanego GTX 980 albo nowego GTX 970.

Dziękuję wszystkim i zamykam temat.

szukaj gtx 970 nawet używanego (tylko od sprawdzonego sprzedawcy ) bedziesz miał z głowy kartę na długo okres :slight_smile: a jak chcesz coś tańszego to nic poniżej gtx 960 bym nie brał :) 

Jak parę zł nie robi ci różnicy to najlepiej brać wersje MSI GAMING wentylatory są naprawde ciche i karta utrzymuje dobre temperatury :slight_smile: Wiem bo posiadałem tą i inne :slight_smile: a Jakby było mało to w necie i tak jest sporo info o tym :slight_smile: