Prośba o pomoc w montażu zasilcza FORTRON FSP 350-60 THA-P

Chciałbym się poradzić jak i które kable podłączyć do płyty głównej: MSI K8T Neo-F -> oznaczenie ze strony MSI: K8T Neo-FSR/K8T Neo-FIS2R.

Do tej płyty zakupiłem: FORTRON FSP 350-60 THA-P

Komputer oparty o tą płytę pracuje z: grafiką RADEON X1050, ma dwie stacje DVD i DVD-RW, dysk twardy WD Caviar WD1600JB-00REA0, RAM Corsair 1,5 GB 400MHZ, procesor Athlon 64 3200+ (Venice)

Chciałbym zamontować zasilacz sam ale nie daję rady i w necie nie mogę znaleźć żadnej instrucji.

Zciągnąłem manual ze strony MSI ale poza oznaczeniami gniazd płyty nie ma żadnej instrukcji co i gdzie od zasilacza połączyć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Po prawej stronie gniazd pamięci jest takie szerokie gniazdo opisane ATX Power … , tam podłączasz najszerszą wtyczkę od zasilacza, nie powinieneś pomylić bo inna nie będzie pasować.

Po lewej stronie chipu VIA kwadratowe małe gniazdo 4 pinowe na dodatkowe zasilanie płyty - od zasilacza znajdź pasujacą wtyczkę.

Pozostałe wtyczki zasilacza to do zasilania dysków twardych, napędu DVD itp.

http://www.manualslib.com/manual/293431 … =11#manual

No to popatrz w ten Manual, bo i ja w niego patrzę! Rysunek na str. 1-4. Po zamontowaniu zasilacza:

  • szeroka wtyczka z 20 lub 24 pinami do gniazda ATX Power Supply (uwaga! jeśli wtyczka ma 24 piny, to 4 piny wyhacz z wtyku), patrz też na zatrzask, żeby wetknąć właściwą stroną i “zatrzasnąć”.

  • wtyczka kwadratowa z czterema pinami (jeśli jest więcej, 6 lub 8, to wyhacz zbędne lub wetknij tylko cztery pasujące profilem) do gniazda JPW1 (niedaleko radiatora i chipsetu). Ważne, żeby zatrzask wtyku pasował dokładnie do swojego uchwytu, podobnie jak wyżej pisałem.

  • pozostało teraz jedynie wetknąć wtyki cztero-pinowe, tzw. molexy do napędów i twardego dysku. Uwaga! Jeśli jednak któryś z tych napędów jest SATA, to wtykasz nie te prostokątne 4-pinowe, lecz takie mniejsze i wąskie, jednorzędowe, 15-pinowe wtyki. Jeśli Ci zabraknie takich wtyków z zasilacza, będziesz musiał kupić i zastosować “przejściówkę” z dowolnego wtyku molex (4-pinowego).

Chyba tyle? Jak coś pominąłem, to ktoś mnie poprawi.

No dobrze: szeroki jakoś wpiąłem ale mi odstaje na bok ale może tak ma być przy tym zasilaczu. Czteropinowe też podpiołem.

Teraz pytanie, które to wtyczki podpiąć do dysku twardego i które do dwóch posiadanych napędów DVD i DVD RW.

Zrobiłem zdjęcia jak to wygląda:

http://naforum.zapodaj.net/a8bbeb451f5d.jpg.html

Pozostały Ci szerokie białe (4-pinowe) i szerokie czarne (15-pinowe). Te dwa rodzaje wykorzystujesz w zależności od gniazda na danym napędzie lub dysku. Popatrz tam dobrze. Te czarne mają taki haczyk w kształcie litery L. Sprawdź po prostu, które pasują. Widzę jednak, że napędy są tradycyjne (ATA), więc użyjesz te białe wtyki 4-pinowe. Podobnie z twardym dyskiem, bo też jest to dysk ATA, czyli te czarne nie będą Ci w ogóle potrzebne. Pozostało Ci więc wetknąć trzy białe wtyki 4-pinowe w dwa napędy i twardy dysk. Taki mały, biały wtyk pozostawiasz wolny. Służył on do zasilania napędu dyskietek.

Dzięki wielkie Poraj i reszta kolegów. Wszystko pięknie działa.

Bez Waszej pomocy jeszcze długo bym się motał a tu proszę: taka szybka pomoc. Jeszcze raz dzięki bardzo.

Posta można zamykac.