Prośba o pomoc w usunięciu bprotector.a


(Grzecchu) #1

Witam,

niestety w trakcie skanowania komputera program eset online scanner wykryl wirusa bprotector.a, prośba o pomoc w usunięciu szkodnika.

Poniżej logi.

OTL:

http://wklej.org/id/911114/

Extras:

http://wklej.org/id/911115/

Z góry dziękuję za pomoc.


(Acorus) #2

Odinstaluj Internet Explorer Toolbar 4.6 by SweetPacks.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy log na prawidłowych ustawieniach.Nie dajesz na All tylko Użyj filtrowania i na 30 dni.


(Grzecchu) #3

usunąłem ten internet toolbar i włączyłem jako adm program adwcleanere i wcisnalem: Usun. Zaczął lecieć pasek i stan: usuwanie… jednak stanął w pewnym momencie i już tak stoi od 30 minut… a jak klikne coś to mam: program nie odpowiada.

Co zrobić?


(Acorus) #4

Przerwij i pokaż logi z OTL.


(Grzecchu) #5

otl:

http://wklej.org/id/911354/

dodam jeszcze tylko, że wczoraj skanowałem jeszcze komputer eset skaner online i znalazł mi tego wirusa i rzekomo go usunął… - ale nie wiem jak to ma się do rzeczywistości.


(Acorus) #6

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W AdwCleaner użyj opcji Uninstall.

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.


(Grzecchu) #7

wkleilem do otl to co napisałeś powyżej i kliknąłem wykonaj skrypt - następnie coś tam się robiło i na koniec komputer wymagał restartu, więc zrestartowałem. Gdy się włączył to wyświetliły mi się rezultaty w formie pisemnej tzn. w notatniku, wszedłem do OTL i kliknąłem bez wklejania niczego: naprawianie - coś tam się robiło i poprosił o restart w celu dokonczenia usuwania plików. Następnie wszedłem w adwcleaner i kliknąłem opcję opcję odinstaluj i program się odinstalował. Następnie postąpiłem z securitycheck wedle instrukcji i zainstalowałem aktualizacje, które wskazał,

rozumiem, że komputer mam już czysty?

Bardzo dziękuję za pomoc.