Prośba o pomoc w wyborze czytnika e-gazet

Cześć.

 

Postanowiłem uczcić nadchodzące długie wieczory zakupem czytnika e-booków o dużej przekątnej - takiej, by wygodnie dało się czytać e-wydania gazet i czasopism a także e-komiksów (“Kajtek i Koko w Kosmosie” czeka na przeczytanie w całości już trzeci rok …), a nie tylko książek.

 W grę wchodzą 2 rozwiązania :

1.  https://www.bhphotovideo.com/c/product/1179696-REG/sony_dpts1_digital_paper_system.html

Czyli Sony DPTS1 Digital Paper System, cena 799,95 zielonych (3023,02PLN)  - prawdopodobnie bez frachtu … - zalety, to jakość wykonania i brak Androida, wady - tylko .PDF jako akceptwalny format … trzeba konwertować z innych formatów :frowning:

 

2.  http://ereader-store.de/en/75-onyx-boox-max.html?ispostback=1

Czyli ONYX BOOX MAX, cena 696,15 € z przesyłką (niecałe 3kZŁ) - zalety, to obsługa wielu formatów e-dokumentów oraz bluetooth 4.0, wady - Android :frowning: no i niewiadoma jakość produktu.

 

Jeśli macie coś do powiedzenia na temat w/w produktów - pomóżcie w wyborze.

 

Z góry dzięki i - pozdrawiam .

ParvisL

 

Myślę, że dam sobie ok miesiąca czasu - potem zakup i … do Gwiazdki mnie nie ma :wink:

no właśnie też kiedyś szukałem czytnika który obsługiwał by wiele formatów i właśnie w Polsce ciężko o to nie ? trzeba by sprowadzać nie ? W rezultacie kupiłem w sferisie Kindla, ale też się sprawdza :slight_smile:

Kundel jest za mały - złaszcza zeskanowane  “samoróbki” dostępne tu i ówdzie w szeroko pojętej “sieci” są nieużywalne - różna orientacja skanów, zmienne wymiary, itd . Tak czy inaczej, 6 a nawet 10’’ niespecjalnie nadają sie do większych wydawnictw.

 Idealnie wyglądają natomiast e-komiksy i e-wydawnictwa w formatach .cbz i .cbr - no ale to co wyszło, to wciąż mały procent tego co jest dostępne w ogóle a co POWINNO już dawno temu zostać wydane oficjalnie.

Wydawcy sami strzelają sobie w stopę a potem płacz, że piractwo. Cóż - pozostaje systematycznie kupować to co wychodzi i zastępować “samoróbki”, ale w takim tempie to  dopiero moje wnuki będą cieszyć się pełną “legalnością” …

Dobra - kupiłem Sony,  już ponoć płynie .

Puki co konwertuję wszystkie CBZ-y, CBR-y, DOC-e  i resztę do PDF  :smiley:

 

Aha - dzięki za całą JEDNĄ odpowiedź … przy kilkuset wyświetleniach - ech ludzie,  ludzie ( jak mawiał Zoltan ).

 

No nic  -  pozdro.

ParvisL

 

Aha - Modek - temat do zamknięcia :wink: