Prośba o pomoc w wyborze telefonu


(M Grodi90) #1

Hej :slight_smile:

Mamy z siostrą telefony w t-mobile i szykuje się nam wymiana na nowsze. Na razie ze strony t-mobile wybrałem kilka propozycji do naszego abonamentu i prosiłbym o wskazanie czegoś bardziej wartego uwagi. Telefony nie są z super najwyższej półki. Daję też linki z t-mobile:

Nokia 500 http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

Samsung Galaxy Y http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

Samsung Wave 533 http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

Samsung Wave S8500 http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

Samsung Galaxy Mini http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

SE Live with Walkman http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

SE Xperia X8 http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

SE Xperia X10 mini pro http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

siostra wolałaby coś z fizyczną klawiaturą i jednocześnie slidera więc są 3 propozycje:

Samsung C7350 http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

SE Hazel http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

Nokia C2-02 http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ ... P&type=all

z czego ostatniej raczej nie będzie w salonie

oj dużo tego :slight_smile: ja jestem od zawsze użytkownikiem Nokii i sie przymierzam do nokii 500. Czytałem całkiem pochlebną recenzję tu na portalu, ale jeśli są wśród Was użytkownicy tej nokii to proszę o opinie. Teraz mam nokie C3-01 ("pół-dotykowa") i czasem się zacina, a w całym dotykowym telefonie bym tak nie chciał, tym bardziej, że dotąd korzystałem tylko z telefonów z fizyczną klawiaturą i nie chciałbym żeby cały panel dotykowy się zacinał, obawy są zrozumiałe.

Ważny jest dla mnie wlan (chyba wszystkie telefony z linków to obsługują).

No i jeszcze jedna ważna sprawa, czyli łączenie się z internetem. Nie chciałbym żeby się łączyły cały czas i zjadały kasę. Czy można to wyłączyc? No i czy telefony z androidem muszą się koniecznie łączyć z internetem? Bo pojawia się wtedy pytanie o zasadność brania telefonu z androidem skoro (być może) potrzeby mu internet do życia, a się mu tego nie zapewni.

Co do samsungów wave, czy warto się pakować w system bada? Bo też się obawiam, że to może byc taka ślepa uliczka :slight_smile:

No dobra to tyle, telefony, wiem, nie jakieś super nowoczesne, ale chyba powinny te 2 lata wtrzymać :slight_smile: Tak czy siak, myślę wciąż czy nie pozostać, przy czymś z klawiaturą, czy jednak brać dotykowy i nie zostawac w tyle :smiley: Proszę o opinie, jakieś wskazówki na temat tych modeli. Z góry dziękuje :slight_smile:

edit: zapomniałem dodać, telefonu bede używał (oprócz dzwonienia i smsów) tylko do słuchania mp3 i radia i do przeglądania internetu na uczelni, raczej nic wiecej, moze trochę zdjęć porobie czasem :slight_smile:


(folusek) #2

hmmm ciężki wybór :frowning: najlepszy sprzętowo wychodzi wave s8500 sam mam go również i jest super jako telefon :slight_smile: tylko ten system bada szkoda że tak słabo rozwojowy

, może masz jakieś inne jeszcze telefony

co do telefonów z androidem nie musisz mieć ciągle pod netem :slight_smile: net służy praktycznie do aktualizacji pogody, email itd... sam system w sobie nie potrzebuje.

zawsze można wyłączyć dostęp do internetu :slight_smile:

dotykowce mają tą zaletę że mają większe wyświetlacze a co za tym idzie lepsze przeglądanie , i jak największy bierz wyświetlacz oraz rozdzielczość :slight_smile:


(lith) #3

Pierwsze wrażenia:

SE Live with Walkman, bardzo pozytywne wrażenie póki jakiejś aktualizacji nie ściągnął na androida i się momentalnie zamulił widocznie.

SE Xperia mini pro- niby ma baterię większą 2x od x10 mini pro, a jak dla mnie trzyma coś krótko. Może kwestia włączonego wifi cały czas, ale bez przesady, będę musiał pokombinować i coś powyłączać może. Bo jak intensywnie korzystałem, bo nowy i po 1 dniu padło to zrozumiałe było. Gorzej, że wczoraj 1 dzień chodził mimo, że już szał nowego telefonu przeszedł i korzystałem z niego już normalnie jak na co dzień. Ale to może jakieś opcje mam źle ustawione.


(M Grodi90) #4

Dziekuję za odpowiedzi :slight_smile:

Wybór już padł na Wave'a i jak na razie jestem zadowolony. W sumie to moja pierwsza przesiadka na taki sprzęt i amoledowy ekran robi wrażenie, również ekranowa klawiatura miło mnie zaskoczyła, a chyba przydałoby sie nauczyć też SWYPE-a :slight_smile: Jak na razie wyboru nie żałuję :slight_smile: