Prośba o pomoc w zaawansowanym systemie newsów w PHP-Fusion

Witam. Mam pytanie którego nie umiem rozwiązać. Używam oprogramowania PHP-Fusion v7 i potrzebuję zmienić trochę system newsów.

racing-team.jpeg

To jest strona nad którą pracuję, tak właściwie nad szablonem ale muszę też gmerać w plikach od php-fusion.

Chodzi o to, że muszę mieć newsy podzielone na 3 części. F1, WTCC i Wszystko. Tylko nie wiem jak, myślałem trochę nad kategoriami ale nadal nie wiem jak to do końca zrobić. Zakładając, że news o ID 1 i 4 są dla F1, a newsy o ID 2 i 5 dla F1. 3 nie jest przydzielony ale wszystkie 5 muszą się wyświetlać w kategorii Wszystko. Za żadne skarby na świecie nie wiem jak to zrobić i czego użyć żeby działało jak bym chciał.

Moja prośba to albo nakierowanie mnie na jakąś technikę, albo pomoc w tym projekcie.

W bazie newsów dodaj jeszcze jedną kolumnę która będzie Ci mówiła w jakiej kategorii jest news - np 1 to F1, a 2 to WTCC

Przy wyświetlaniu do komendy SELECT dodaj WHERE kategoria = 1 (to odpowiada wtedy F1), a kategoria = 2 (to odpowiada WTCC). Dla wszystkich omijasz ten warunek.

Oczywiście musisz też dodać skrypt który będzie Ci przy dodawaniu newsa określał Kategorię (najlepiej zrób to albo na RadioButtonach - te znaczniki okrągłe - czyli wybierasz tylko 1 z nich, albo na ComboBox - wysuwana lista)

Jednak przydała by się jakaś obszerniejsza pomoc, gdyż nadal nie wiem jak to zrobić. Coś mi świta ale nie wiem w którą stronę iść.

Chodzi o to, że tworzysz w bazie danych dodatkową kolumnę w newsach. Potem przypisujesz tam wartość, po której będzie można rozpoznać, do jakiej sekcji zalicza się news. NA koniec zostaje tylko proste wyświetlanie wyników, tak jak to opisał kolega wyżej :wink:

Powiem szczerze, nie umiem.

Czego nie umiesz?

Nie umiem tego zrobić, po prostu wiedzą nie jestem jeszcze aż tak zaawansowany. Próba edycji/zmiany czegokolwiek w tym kierunku owocuje błędami oraz zerowymi efektami.

To możesz zlecić to komuś kto to potrafi.

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć również abym się nauczył.

Opanuj podstawy php w zakresie bazy danych i wyświetlania ich na www.

Temat zatytułowałem " Prośba o pomoc w zaawansowanym systemie newsów w PHP-Fusion". Więc prosiłbym o pomoc a nie, że mam komuś zlecić.

Takie przykłady jak są w internecie to dziękuję. Wolałbym aby mi ktoś to wytłumaczył bardziej dla mnie niż dla wszystich

Ale co Ci wytłumaczyć? Wszystko jest opisane, wystarczy poszukać w googlach. Nie jest wytłumaczone na przykładzie PHP-Fusion, musisz po prostu szukać tego co napisałem post wyżej. Nie dam Ci ryby, dałem Ci haczyk. Pokazuj tu na forum postępy to będę Ci pomagał dalej, dawał wskazówki etc.

Ok, dzieki poradziłem sobie w drugą stronę bez bawienia się w bazie danych.

WooQash, a ten styl wyświetlania newsów robiłeś sam czy to już masz gotowe ?

Chodzi mi o to:

ofng9l.jpg

Chce coś takiego zrobić i nie bardzo wiem jak, a na necie nic nie mogę znaleźć. :evil:

PS.

Podaj swój numer gg, bo z profilu coś nie mogę się dostać ;/.