Prośba o pomoc w zaawansowanym systemie newsów w PHP-Fusion

(WooQash) #1

Witam. Mam pytanie którego nie umiem rozwiązać. Używam oprogramowania PHP-Fusion v7 i potrzebuję zmienić trochę system newsów.

racing-team.jpeg

To jest strona nad którą pracuję, tak właściwie nad szablonem ale muszę też gmerać w plikach od php-fusion.

Chodzi o to, że muszę mieć newsy podzielone na 3 części. F1, WTCC i Wszystko. Tylko nie wiem jak, myślałem trochę nad kategoriami ale nadal nie wiem jak to do końca zrobić. Zakładając, że news o ID 1 i 4 są dla F1, a newsy o ID 2 i 5 dla F1. 3 nie jest przydzielony ale wszystkie 5 muszą się wyświetlać w kategorii Wszystko. Za żadne skarby na świecie nie wiem jak to zrobić i czego użyć żeby działało jak bym chciał.

Moja prośba to albo nakierowanie mnie na jakąś technikę, albo pomoc w tym projekcie.

(Alladynek) #2

W bazie newsów dodaj jeszcze jedną kolumnę która będzie Ci mówiła w jakiej kategorii jest news - np 1 to F1, a 2 to WTCC

Przy wyświetlaniu do komendy SELECT dodaj WHERE kategoria = 1 (to odpowiada wtedy F1), a kategoria = 2 (to odpowiada WTCC). Dla wszystkich omijasz ten warunek.

Oczywiście musisz też dodać skrypt który będzie Ci przy dodawaniu newsa określał Kategorię (najlepiej zrób to albo na RadioButtonach - te znaczniki okrągłe - czyli wybierasz tylko 1 z nich, albo na ComboBox - wysuwana lista)

(WooQash) #3

Jednak przydała by się jakaś obszerniejsza pomoc, gdyż nadal nie wiem jak to zrobić. Coś mi świta ale nie wiem w którą stronę iść.

(Mathew) #4

Chodzi o to, że tworzysz w bazie danych dodatkową kolumnę w newsach. Potem przypisujesz tam wartość, po której będzie można rozpoznać, do jakiej sekcji zalicza się news. NA koniec zostaje tylko proste wyświetlanie wyników, tak jak to opisał kolega wyżej :wink:

(WooQash) #5

Powiem szczerze, nie umiem.

(Mathew) #6

Czego nie umiesz?

(WooQash) #7

Nie umiem tego zrobić, po prostu wiedzą nie jestem jeszcze aż tak zaawansowany. Próba edycji/zmiany czegokolwiek w tym kierunku owocuje błędami oraz zerowymi efektami.

(Mathew) #8

To możesz zlecić to komuś kto to potrafi.

(WooQash) #9

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć również abym się nauczył.

(Mathew) #10

Opanuj podstawy php w zakresie bazy danych i wyświetlania ich na www.

(WooQash) #11

Temat zatytułowałem " Prośba o pomoc w zaawansowanym systemie newsów w PHP-Fusion". Więc prosiłbym o pomoc a nie, że mam komuś zlecić.

Takie przykłady jak są w internecie to dziękuję. Wolałbym aby mi ktoś to wytłumaczył bardziej dla mnie niż dla wszystich

(Mathew) #12

Ale co Ci wytłumaczyć? Wszystko jest opisane, wystarczy poszukać w googlach. Nie jest wytłumaczone na przykładzie PHP-Fusion, musisz po prostu szukać tego co napisałem post wyżej. Nie dam Ci ryby, dałem Ci haczyk. Pokazuj tu na forum postępy to będę Ci pomagał dalej, dawał wskazówki etc.

(WooQash) #13

Ok, dzieki poradziłem sobie w drugą stronę bez bawienia się w bazie danych.

(Thebik24) #14

WooQash, a ten styl wyświetlania newsów robiłeś sam czy to już masz gotowe ?

Chodzi mi o to:

ofng9l.jpg

Chce coś takiego zrobić i nie bardzo wiem jak, a na necie nic nie mogę znaleźć. :evil:

PS.

Podaj swój numer gg, bo z profilu coś nie mogę się dostać ;/.