Prośba o pomoc w złożeniu kompa

aha… tyle że na viście właśnite gry ( stare) kiepsko chodzą…:frowning:

a co chcesz grać w mario, snake i doom 1 ?

No kiepsko to znaczy pewnie w ogóle. Jeżeli masz kupionego XP to go zostaw i kup viste i będziesz działał na 2 systemach :slight_smile:

hehehe… nie no w mario to nie… ale doom 1… czemu nie :slight_smile:

od czego jest dosbox?

przy tym sprzęcie z XP komp będzie się marnował… Vista i jak chcesz gry z dosa to ściągnij dosbox :wink:

Masz racje, zainstaluj viste, dosboxa i wszystkie stare gry ci chodzą.

polecam sklep http://www.kombo.krakow.pl/ naprawdę solidny sprzedawca zakupiłem tam cały sprzęt obecny . jak czegoś w ofercie nie maja to wystarczy na gg do tego pana napisać zawsze coś znajdzie.poczytajcie opinie

komp będzie w dechę :smiley:

Z vistą będzie się jeszcze bardziej marnował… i to katastrofalnie bardziej…

no nie wiem… vista dla wymagającej gry potrafi jako system ciągnąć ok 200mb ramu a resztę przeznaczyć na grę… XP tego nie potrafi…

jak vista jest zaśmiecona różnym softem to uruchamia się tak samo jak na początku a w XP trwa to ok. minuty…

jak pojawi się pulpit na viście to możemy od razu włączyć mój komputer i od razu się wyświetli a na XP trzeba czekać powyżej 30sek…

XP nie jest przyszłościowy, dobry dla starszych kompów a vista jest zalecana do nowszych (2rdzenie, 2gb ram)

Po za tym Vista potrafi obsłużyć DX10, a w XP już w Crysis’a już nie pogramy.

jak nie pogramy jak od przeszło pół roku wiemy że pogramy. Błądzisz kolego. Na XP można włączyć rzekome DX10 z Visty w Crysis.

Ja bym z tym sklepem tak nie przesadzał bo swoje części u nich kupowałem tylko, że osobiście w sklepie i miałem na kartce 1x1GB i 1X2GB CL5 A-daty a kolesie sprowadzili jedną kostkę CL5 a drugą CL6 w dodatku goodramy. 2 sprawa jak chcesz kupować w Wawie to odradzam bo mają tam sajgon z powodu remontu i w sklepie nie mają żadnych części i trzeba czekać aż je sprowadzą (ja czekałem ok 3 tygodni), a procka to wogóle sie nie doczekałem i musiałem kupić w innym sklepie :frowning: . W dodatku obsługa jakaś niekumata.

Niewiem czy teraz jeszcze trwa ten remont i jak teraz jest, bo części swoje kupowałem ok 1 miech temu. Ale polecam gdzieś ten sklep pół na pół, bo w nim części były najtańsze(za wszystko oprócz CPU zapłaciłem 1000zł, części te które w podpisie: mobo, gpu, ram, zasiłka, kontr. ATA)

Chyba raczej jakąś jego podróbkę która zmienia tylko napisz z DX9.0c na 10.0 i nic więcej.

żadna podróbka, nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale zmienia się plik konfiguracyjny gry i/lub wpis w rejestrze. Żaden napis się nie zmienia bo by nie było takie halo o tym triku. Zresztą porównując detale very high i high nie widać różnicy na “pierwszy i drugi rzut okiem”.

Aha, to chodzi ci o odpalenie gier z DX10 na DX9 widziałem gdzieś screeny z tego i porównanie grafiki DX9 a DX10 było widać duże różnice…

a która z tych kart jest wydajniejsza?? GT czy GTS?? I czy te karty są podatne na podkręcenia i czy crysis bedzie śmigał na high?

8800GTX-8800GTS 512Mb-8800GT kolejność od najwyższej wydajności. Teraz jeżeli coś kupować z tych trzech kart (wszelkie 9800to przemianowane 8800), to co najwyżej 8800GT , teraz kupno 8800GTS/gtx/9800 to natychmiastowa strata pieniędzy w związku z premierą nowych kart. Jeżeli przecieki są prawdziwe Radeon4850 jest wydajniejsze od 8800GT.

Jonek

widziałem screeny z DX9 detale na high i DX10 czyli detale very high, żadna różnica, od razu widać że DX10 to ściema.

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … ona-1.html

tam masz porównanie obrazków z gry, jak widzisz jedyna różnice która można powiedzieć że się widzi ale niejest to jakaś większa różnica na + to obrazek z dżungli.

Nadal mnie nie przekonałeś, akurat w tych screen’ach nie widać dużej różnicy.

W 3D Marku i to i tak nie dużo =D> a w grach pewnie będzie w jednej trochę wyżej w jednej zero płynności, jak to ma miejsce z HD3870…

aha i mówicie że te nowe karty lada moment wyjdą już od połowy maja… a wyjdą pod koniec czerwca… w “normalnej” cenie będą w połowie/na końcu sierpnia… obietnic że nowe sterowniki wszystko poprawią przez ten czas usłyszymy niezliczoną ilość a realna wydajność i minimalny FPS będzie na poziomie 9600GT… no i oczywiście to przez to że nie macie phenoma w komputerze :slight_smile:

No 3D Mark to nie jest pewne źródło informacji o wydajności, lepiej poszukać opinię na forach, testy w grach…