Prośba o pomoc w złożeniu kompa

Widzisz jonek, żeby była widoczna różnica na screenach dx10 musiałby wprowadzać nowe efekty graficzne, a on tego nie robi. Jest zrobiony pod kątem lepszego korzystania z unified shaderów i tyle, cos nowego do grafiki wniesie najprędziej dx11.

Te screeny o których mówisz pokazują różnicę między high i very high, a tak poza tym to jest zmodyfikowany dx10 na xp, wystarczy poszukać…

No tak, bo xp wogółle nie ciągnie 200mb ramu tylko w tym momencie u mnie 188mb z czego opera+prime95+tlen+javaw zajmują 90mb…

To co jest nazwane jako zadeklarowane, albo bufor też jest w 100% do wykorzystania przez gry i aplikacje tak więc tu nie vista tylko xp ma znaczącą przewagę.

Zaśmiecona… u mnie z xp można korzystać po ok. 20 sek od wciśnięcia przycisku power na obudowie, a zestaw mam niemłody jak w podpisie, no i nie powiedziałbym abym miał mało softu w rejestrze czy pusty dysk twardy. Mam pare programów w autostarcie też tak wiec znowu jest to wielku plus dla xp (vista nowa na laptopie o takich samych parametrach jak mój pc nie licząc lepszego 2rdzeniowego procesora, świeża, po wielu optymalizacjach odpala się prawie 60sek tak wiec sorry ale nie dzięki, xp odpala się tak jak u mnie). Nie musze wspominać o tym że xp wyłącza się poniżej 8sek (przynajmniej na moim stareńkim pc’cie :] ).

XP jest bardziej dopracowanym, lepiej zoptymalizowanym systemem na wyśmienitym jądrze windowsa server 2003, vista nie ma nic do gadania, gdyby ms nie porzucił longhorna to miałby teraz dużo lepszy od xp system pod każdym kątem, a tak cofnął się o 2 kroki w tył… Z resztą gdyby ms myślał tak jak ty klopas to niemiałby powodu do tego aby niepublikować dx10 dla xp (jak wyżej wspomniałem jest nieoficjalny, co tylko potwierdza że wyjaśnienia ms były totalną ściemą - z resztą to było odrazu wiadome bo dx to zestaw bibliotek i jeśli coś może ich nieobsługiwać to tylko karta graficzna, a nie system…).

i ludzie narzekają że vista jest do bani jak testują ją na laptopach :x

u mnie vista z sp1 włącza się mniej niż 25sek a wyłącza się bardzo szybko (nie liczyłem ze stoperem ale będzie gdzieś w okolicach 5sek)

ramu mi tyle bierze bo sam sidebar ciągnie ok 25mb a FF2 ponad 100mb (podczas grania czasem mam włączone last.fm)

A z resztą nie będę się kłucił co jest lepsze słaba vista czy jeszcze gorszy XP bo to temat o złożeniu kompa a nie vista vs. xp…

zalecam ci korzystanie z obu systemów ale do visty daj SP1 a do XP daj SP2 (SP3 podobno psuje system)

2gb ramu 2gh 2rdzeniowy procesor to wg ciebie za mało jak na viste? Tu nie ma znaczenia że to laptop, on jest wydajniejszy od wielu pc’tów więc w czym problem :]

A co do xp to właśnie mam wszędzie sp3 i nie ma problemów nawet przy katowaniu systemu, uruchamia i wyłącza się nieco szybciej, a czas wyłączania visty sobie sprawdź jeszcze raz (i nie wyłączaj uprzednio używanych programów ręcznie, ja tak w xp robić nie muszę :]).

Ja też mam SP3, ale niepokojące jest to że podobno SP3 dodaje 3-4 sekundy do wyniku superPI, nie wiem czemu tak się dzieje i czy to w ogóle prawda, ale przy biciu rekordów bo trochę lipna sprawa… A tak w ogóle to działa wam na Viście Super pi, bo mi nie

ja ma mam vistę home premium sp1 i wszystko działa…

superpi i real life mają niewiele ze sobą wspólnego, i jeśli już to słyszałeś wersje o 1-2 sekundach :]

No jednak SuperPI jest wskaźnikiem wydajności procesora, wszystko w końcu w procesorze odbywa się za pomocą liczb i obliczeń.

Postanowiłem zrobić test pomiędzy SP2, a SP3 i oto wynik: 1 screen to z SP3, a 2 to z SP2

beztytuufp7.th.jpg49112811nz5.th.jpg

Screeny robiłem przed chwilą i różnice widać.

I to nie mała różnica…

Dobra, widzę że temat sie zmienił, a ja teraz na temat hardwar’u:

http://www.ceneo.pl/;0151379074-10.htm#productOpinions

ten dysk moze być??

Oczywiście, to dobry wybór :smiley:

1.Chciałem sie jeszcze poradzić w sprawie zakupów… lepiej kupować każdą cześć w oddzielnym sklepie i szukać tam gdzie jest tanio czy moze wszystko w jednym?? Bo ciężko jest kupic cały sprzęt w jednym shopie, bo nie zawsze wszystko tam jest…

  1. Czy kupować na allegro, czy może bezpośrednio w sklepie ??

Ad 1Jeżeli chcesz zapłacić za wysyłkę więcej niż za sprzęt to oddzielnie. Lepiej w jakimś tanim sklepie.

Ad.2 z allegro można, ale to też zawsze nie wiadomo co kupujesz :stuck_out_tongue:

A w sklepie wiadomo?? czym sie rózni sklep internetowy od allegro??

Nie jest bo korzysta praktycznie tylko z FPU, a to jedyna z wielu składowych procesora…

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 19:51 został dopisany post przez Mariosti*

A samsunga F1 najlepiej w wersjach 320/640/1000gb bo mają więcej gb na każdym talerzu, a przez to szybsze są od 250/500/750gb modeli.

No chociaż by tym że w 70% przypadkach na allegro kupujesz od człowieka, który np. ma kilka sztuk i chce się tego pozbyć

Żeby nie śmiecić tutaj to założyłem nowy temat o SuperPI i SP: viewtopic.php?f=19&t=249539 Proszę się tam wypowiadać.

No właśnie… temat jest o czym innym…

jonek29 tu masz film z tzw. crymod’a czyli zmodyfikowanego Crysisa w DX9 :wink: i jak efekty chyba widać … :wink:

Wiem, już mi pokazywałeś, fajne to :stuck_out_tongue: