Prośba o pomoc w zmontowaniu komputera

Witam

Mam prośbę potrzebuje zmontować komputer do 2500 zł.
Myślałem o takich komponontach
I5-9400f
GTX 1650
16 GB ddr4
Płyta MSI Pro
Chciałbym żeby obudowa komputera zajmowała mało miejsca.
Gdzie najlepiej kupować podzespoły? Komputronik Avans? Czy jakaś hurtownia?
Z góry dziękuję za pomoc

Z systemem czy bez?

Z monitorem i peryferiami czy sama skrzynka?

Sam będziesz składał czy potrzebujesz pomocy?

Do czego ma służyć ten komp?

Dzięki za pomoc
Sama skrzynka. Bez systemu.
Płyta główna+karta graficzna +procesor +obudowa(zwykła ale w małym formacie) +dysk ssd +hdd(lub sam ssd)+ RAM 16 lub 32
Sam ogarnę zmontowanie podzespołów w całość.
Do grania. Gta v Forza Horizon 4 Farming Symulator 19 i Euro Truck simulator 2 to mój zestaw gier + córka nauka zdalna

W takim razie proponuję wstrzymać się z zakupami do przyszłego roku. Aktualnie ceny są absurdalnie wysokie.

Zobacz co mogłeś mieć w listopadzie:

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-listopad-2020?page=0,4

Faktycznie święta i ceny do góry.
Myślałem żeby poszukać na rynku części używanych allegro lub olx. Można kupić nawet z gwarancja.

Tak, to bardzo dobry pomysł, ja za 2k ostatnio ogarnąłem R3 3100/16GB RAM/ssd+hdd/gtx 1660 i reszta podzespołów na fajnym poziomie.

Jeszcze jedno pytanko.
Mam laptop Acer Nitro 5
Specyfikacja
Procesor
Intel Core i7-8750H (6 rdzeni, 12 wątków, 2.20-4.10 GHz, 9 MB cache)
Chipset
Intel HM370
Pamięć RAM
8 GB (SO-DIMM DDR4, 2666MHz)
Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM
32 GB
Liczba gniazd pamięci (ogółem / wolne)
2/1
Dysk SSD M.2
256 GB
Dysk HDD SATA 5400 obr.
1000 GB
Słyszałem że Laptopy teraz mają wytrzymać około 3 4 lat. Chciałbym go sprzedać i kupić komputer.
Warto zamienić ten laptop na komputer?

A potrzebny ci ten laptop? Jeśli nie, to lepiej spieniężyć.

Nie potrzebny. Chciałbym sprzęt który mi dłużej posłuży

W takim razie opchnij go komuś, a kasę przeznacz na stacjnonarkę. Lepiej tak postąpić niż miałby leżeć i się kurzyć.

Może nie kurzy się. Córka używa do nauki zdalnej. Ja jak mam czas to sobie pogram w Forza Horizon 4, gta, jak sprawa wygląda z tymi laptopami. Laptopy szybciej się psuje? Luty chyba kiedyś były ołowiane a teraz cynowe bodajrze.

Zależy, jeden padnie po gwarancji, drugi żyje 10 lat.

Morele albo X-Kom. Składając komputer może się zdarzyć, że coś będziesz chciał zmienić, albo będzie wadliwa część. Z tymi sklepami nie miałem problemów. W XKomie można oddać albo zamienić w ciągu 15 dni, nawet jeśli była faktura na firmę. Na porady w Morele lepiej nie licz. Serwis jest ok, natomiast na infolinii mają niewielkie pojęcie o sprzęcie (z mojego doświadczenia).
Mam złe doświadczenie z małymi obudowami. Jest słaba cyrkulacja powietrza, więc wszystko jest bardziej gorące i szybciej się zużywa. Teraz części są delikatne. Można składać kompa w małej obudowie, ale wtedy raczej mniej wydajny na chłodzeniu pasywnym, ewentualnie z jakimś niewielkim wiatraczkiem, jak w laptopie. Jeśli już chcesz osobną grafikę to lepiej kupić większą obudowę. Większa jest bardziej przyszłościowa. Jeśli chcesz grać to grafika podlega częstym zmianom. Okaże się np., że na kupionej nowa gra słabo idzie, więc rozglądasz się za bardziej wydajną, no to już o większych rozmiarach. Złożyłem niedawno na Ryzenie 5 i kupiłem dużą obudowę i cichą Modecom Oberon Pro Silent. Piękna rzecz. Cicha i z przodu ma 4 porty USB.
Trochę za mało napisałeś, żeby więcej podpowiedzieć. Wejdź na Morele. Tam pod opisem sprzętu jest dużo sensownych opinii. W Xkomie są moderowane, i nie do końca na nich można polegać.

Dzięki chciałbym trochę pokombinować
Znalazłem procesor AMD Ryzen 5 2600 i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 w wersji z 6GB pamięci? Co sądzisz? Dało by się z tego coś zrobić?

Dałoby się, ale czy warto? TO już niekoniecznie i wiele zalezy od ceny. 1060 jest słabsza od 1660 i niestety parę lat ma na karku, musiałaby więc być odpowiednio tańsza. Podobnie Ryzen 2600, tu z awarią bać sie nie tzreba, ale kupisz taniej niż Ryzen 3100? Akurat w grach idą identycznie, więc znowu za 250 zł możesz kupić 2600, ale za 450… 3100 lub do 3600 dozbierać.

PROCESOR: INTEL CORE I7 8700 3,2 GHz Turbo 4,6 GHz
PAMIĘĆ RAM: 16 GB DDR4
KARTA GRAFICZNA: GTX 1060 6GB
DYSK: SSD M.2 HYNIX 128 GB
DYSK: HDD 1 TB
SYSTEM: WINDOWS 10 HOME
A taki zestaw jest za 3400 zl

Za 3400 wyrzucone w błoto chciałoby się rzecz. :slight_smile: Ktoś pozbywa się martwej platformy, a Ty chcesz ją kupić., ale możesz mi nie wierzyć!
Policzmy razem
STARY procesor o wydajności I5-10000 za 800 zł
2x8 GB RAM do 400 za nówki
Płyta za 400 max
Windows 100% legalny jakieś 550 zł, tu nie masz gwarancji, ze to nie klucz z Allegro
Zasilacz i obudowa 300-400 zł
Dysk 128 +1TB jest marnym połączeniem, dlatego SSD 500 GB za 250 gdzieś
GTX 1660 - 1100 zł.

Razem coś koło 3900 za Twój zestaw o lepszej wydajności, na dłuższej gwarancji i z możliwościami rozbudowy. Kwestie legalności Windowsa w Twoim zestawie pomińmy.

Czyli, to co upatrzyłeś jest zbyt drogie, by warto było kupić. Poczekaj do stycznia/lutego, tak topisz na tym zestawie lekko 500 zł. No i nie masz 2 lat gwarancji na nic.

Patrze też w lombardach też mają nieraz okazję
A taki na gwarancji 36 miesięcy od 04.2020.
PROCESOR: AMD RYZEN 5 2600
KARTA GRAFICZNA: RADEON RX580 XFX 8GB
PAMIĘC RAM: GOODRAM 16GB DDR4 2666
PŁYTA GŁÓWNA: ASUS PRIME A320M-K
DYSK SSD: PNY CS900 480GB SATA III
ZASILACZ: SILENTIUMPC ELEMENTUM E2 550W
OBUDOWA: SILENTIUMPC REGNUM RG4 PURE BLACK
NAPĘD DVD: ASUS 24D5MT
SYSTEM: WINDOWS 10 HOME

Ryzen 3100 450 zł

Powolny, powinien być 3000, 250 zł

220 zł

250 zł

150-200 zł

Jest osobna faktura na W10? Jak nie, to pirat i nie wliczamy.

50 zł max

150-200 zł

GTX 1650 Super, nowsza i bardziej kulturalna 900 zł

2500 za nówkę na 2 -3 letniej gwarancji. Czy cena jest niższa o minimum 700 zł?

Jest za 2200 zł